Limonadovyjoe Limonadovyjoe komentáře u knih

Knížka je moc hezky psaná, nádherně ilustrovaná, veselá s vtipnými situacemi (někdy ale tlačí příliš na pilu).. tak proč se mi ji nedaří dočíst do konce? Ač jsem cestovatelský snílek tělem i duší (ó jak ráda bych se podívala do Nepálu..) prostě mi nejde.. po pár stránkách čtení o tom jak Ládík putuje po svých jsem tak unavená, jako bych celou tu štreku šla s ním, a po pár minutách u knížky usínám :D... bohužel, chybí mi tam to něco co vtáhne do děje a nepustí..knížku jsem po 50ti stránkách vzdala a proto nehodnotím

06.09.2017

Osm Osm Radka Třeštíková

No nenazývala bych knihu detektivkou, je to spíše vztahovka s pokusem o vraždu . Kniha se čte velmi dobře. Dějově za mě lepší než Bábovky . Vztahy jsou zde propletené a každý má tak motiv k vraždě

03.09.2017 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Na knížku jsem se moc těšila, bohužel mě zklamala a hodně jsem se přemlouvala abych ji vůbec dočetla. Nejvíce unavující pro mě byly pasáže plné filozofických otázek a taky části s Hanušem. Naopak to trochu zachraňovali části z dětství kosmonauta a pohled přítelkyně na cestu do vesmíru. Přitom to začalo tak dobře.. kosmická loď Jan Hus

03.09.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak to byla jízda, dokonce bych řekla, že to je nejlepší Hartlovka :) Všichni 4 kamarádi jsou sympatičtí, jsou dobrá parta a klobouk dolů jak se vrhli do splnění úkolů. Jednotlivé linie se moc hezky prolínají:) Kniha je perfektní relax a dost jsem se nasmála. Přečtete ji jedním dechem. Jen ten závěr je takový lidský....smutný.

06.07.2017 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Kniha je výborně zpracovaná, vybírá jen to nejzajímavější z dané doby/osoby. Jen je škoda, že knihu ukazující střípky českých dějin napsal polský autor. První kapitola o Baťovi je skvěle zvolená, okamžitě vás upoutá a už nepustí a celou knihu zhltnete v domnění, že další kapitola bude stejně tak zajímavá. Lída Baarová i kapitola o pomníku Stalina jsou taky moc dobré, bohužel kvůli své vlastní neznalosti už mě tolik nezaujaly kapitoly komunistickeho režimu o scenáristech, spisovatelích a politicích, ale to v žádném případě není chyba autora a lidem, kteří třeba tuto dobu zažili nebo ji vnímají jinak se budou líbit víc.

12.06.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první kniha s Harrym H. A taky jedna z mála detektivek které jsem za život přečetla. Inu bavilo mě to, pěkně vykreslená atmosféra vraždy a hledání vraha napínavé. A závěr se opeavdu vyvedl, autor si s vámi pěkně hraje, když vám v hlavě pořád šrotí kdo je teda asi vrah, a když už jste si téměř jisti, tak je všechno jinak

12.06.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak to byl bonbónek teda :) tuhle knížku zvládnete přečíst na jeden zátah. Postavy jsou navzájem propojené a jejich představování na sebe hezky navazuje. I když je fakt, že některé postavy byly nudné a nezajímavé. Zklamal mě ale konec,který je nijaký, takhle mohla knížka skončit klidně o pár kapitol dřív, mohl se ten kruh nějak uzavřít.

04.05.2017 3 z 5

Festival v ulicích Festival v ulicích Petr Humplík

Tak tohle mě opravdu nebavilo, bohužel, až lituju těch 180 korun, které mě to stálo. Prý tragikomický příběh, možná jsem čekala alespoň trochu něco ve stylu Deník Ostravaka nebo dílko Jak mě potkal Banik.. Prostě něco, kde se s postavami hned ztotožníte, protože jako Ostravak zažíváte podobné situace a znáte místa, kde děj probíhá. Tady se nic takového nekonalo, tohle bylo tak obecné, že se to mohlo odehrát kdekoliv jinde až si myslím, že ani sám autor není z Ostravy. Postavy byly looseři, naprostou nudné a nezajímavé. A to, že tam chyběl alespoň nějaký náznak ostravského dialektu je jen třešinkou na zmrveném dortu. Začínající autore, třeba příště...

16.04.2017 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje první kniha od tohoto autora, na doporučení maminky (i když po všech těch fekálních scénách nechápu, že zrovna tahle kniha se jí líbila :D ). Úvod je poněkud mdlý, nebaví mě pasáže o práci, inteligenci atd lovce hlav.. V půlce knihy se děj perfektně rozjede, to drama kdo s koho mě hodně bavilo. V závěru se mi líbí jak z toho všeho hlavní hrdina vyjde a jak to policie uzavře.. opravdový závěr s Dianou je ale již přitažený za vlasy a taky docela zklamáním.
Roger Brown mi navíc není vůbec sympatický, nudný, s komplexy..

14.04.2017 4 z 5

Tak tohle mě bavilo od začátku do konce. Téměř všechny povídky byly zajímavé a pro někoho, kdo neholduje detektivkám i napínavé jak to vlastně dopadne. Mezi ty autory, kteří mě nejvíce bavili bych zařadila Stančíka, Tučkovou, Sýkoru, Soukupovou, Procházku. Naopak Cigan, Neff i Šabach příliš nebavili. Ale každá povídka se dá na jeden zátah pěkně přečíst, kromě Zázračného amuletu - u toho jsem 2x usnula :) ... Knihu doporučuji.

31.03.2017 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

No v prvé řadě nejsem cílová skupina čtenářů tohoto autora, je to první kniha od J.G., kterou jsem četla (protože v knihkupectví mě vždy zaujmou názvy knih a hlavně krásné přebaly) :) Není mi teda -náct a proto mě kniha asi nezaujala. Nejdříve s napětím čtete co se teda stane, poté ještě chvilku čtete následky té tragédie ale začne to nudit. Hrdinka o které knížka je, je mi spíše nesympatická a labilní, kluk, který je do ní zamilovaný a celou knihu o tom fantazíruje a je trochu emo... do toho kouření, pití vína a nadmíru moc filozofování. Palec nahoru za poslední provedenou kanadu a taky zajímavá poslední slova slavných.

22.03.2017 2 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Tohle mě zklamalo, obálka mě upoutala více, než samotná kniha. Jako zdravotník jsem se nemohla nabažit všech lékařských případů, ale nezáživná kaše mezi případy to přebila.

13.02.2017 3 z 5