O dívce Grace ekniha

David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou ? muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen o tom, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí. Odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil. Na ostrově v Karibiku, kde skončí sám a bez peněz, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí, mu poskytne přístřeší rodina s mladou dcerou. A právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil. Doerrovy postavy jsou plné smutku a nenaplněných tužeb, ale také laskavosti. Jeho pochopení pro lidskou slabost je až neuvěřitelně jímavé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358805/big_o-divce-grace-V8u-358805.jpg 3.6414
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

About Grace, 2004

Kniha O dívce Grace

Mybooks
předevčírem

Tenhle příběh mě nějak nevzal. Knihu jsem nedočetla, sice ze začátku to nebylo špatný, ale pak už mě to přestávalo bavit.

barkaF

Slabší než Světla, něco mi tam prostě chybělo. Ale pořád nadprůměr.

Daduška

Poetický příběh, založený na snech a bohatém vnitřním životě hlavního hrdiny. Je trochu magor, nám racionálním lidem připadá poněkud zvláštní, ale nakonec touží po těch samých věcech, jako ostatní - lásce a rodině. Kniha je plná živých popisů přírody, své si v ní najde i milovník cestování, hmyzu a sněhu. Na mě té poetiky bylo až moc, ale někdy to není na škodu.

SumýšIrena

Kniha mě vůbec nebavila. Hlavní hrdina je pošahanec. Dočetla jsem to jenom kvůli tomu, abych zjistila, jak to bylo s Grace. Za posledních 50 stran dávám jednu *.

Runinka

Přečetla jsem,ale že by mě to chytlo,to se říct nedá. Zpočátku děj zajímavý a svižný,ale cca od půlky nic moc.Autorova knížka "Jsou světla....byla stopro lepší.

LucyBlack

Tři hvězdy.
Proč plusové:
Jedna za myšlenky, co nebyly k zahození.
Druhá za květnatý jazyk.
Třetí za popisy přírody.
Hvězdy dolů:
Jedna za pocity úzkosti co mi autor dával sexuálními scénami, popisy žen a úchyláckého chování hlavní postavy, která prakticky jen existovala někde na jeho stránkách a to byla celá jeho role.
Druhá za zdlouhavost a nudnost. Příběh knihy byl zajímavý jen tak na sto stránkách. Typická kniha co nahnala stránky aby se za ní víc vytržilo.
Od autora jsem se ještě těšila na jednu knihu, teď se spíš modlím, aby byla lepší než tato. (Podle ohlasu naštěstí pravděpodobně lepší je.)

5holek
17.11.2021

Líbilo. Sice o něco míň, než "světla", ale příběh je krásný a snový. Moc mě bavilo hledání té pravé Grace. Určitě bych neřekla, jak to v jednom hodnocení je, že je David sociopat, spíše mi to připomíná autistu.

heyxbex
20.10.2021

Do knihy jsem se zamilovala už od první strany. Nádherný a zároveň smutný příběh do kterého se ponoříte už od začátku.