Limonadovyjoe Limonadovyjoe komentáře u knih

Asi nejvíc scifi kniha, kterou jsem kdy přečetla ???? ..Teď ale vážně, výborná sonda do části světa, kde se obyčejný smrtelník jen tak nepodívá. Malá ukázka toho jak hrůzně by to teoreticky mohlo vypadat u nás, kdybychom se komunismu neubránili. O tom jak je téměř nemožné mít kolo nebo auto, vycestovat do jiného kraje v rámci státu a další. O tom jaké zlo je imperialistický západ a zároveň snad závist a snaha se západu vyrovnat. Takový život se mě netýká, proto jsem se občas i zasmála ale ve 21.stol. je to spíše děsivé.

27.11.2019 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

"Vojto, a co uděláme s těma sviněma? Vždyť tu budou žít s náma dál. Změníš možná režim, ale lidi ne...Svobodu si musíš vybojovat a mít ji v sobě."

Kniha o jednom mlýnu, jedné rodině a jednom slibu. O tom, že dát slib není jen tak."
"Nikdo si to už neumí představit a nikomu se o tom už nechce přemýšlet. Nikdo z dnešní mladé generace by neuvěřil vyprávění Františka a Karla o tom, čeho může být člověk schopen , co se může stát , když si lidé dobrovolně a demokraticky zvolí systém, který umožní vládnout psychoaptům a zrůdám. Je to dobře, že dnes žijeme v jiném světě."
Jsem ráda, že jsem se narodila až na konci knihy a teď,když slavíme 30 let svobody je perfektní čas na přečtení knihy.

Pomyslně bych knihu věnovala všem těm, kteří snad zapomněli a i dnes jsou schopni hlásat, že za Komančů bylo lepši a jsou schopni dále volit KSČM.

12.11.2019 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Hned u první kapitoly si říkáte, sakra to je přesně o mě! Taky sleduji Přátele každý večer a dopoledne v tv, je to moje kulisa při úklidu a relax po práci. A když skončí poslední epizoda a je vám do breku,Nova 2 vám zase pustí epizodu první, díky Novo.
První kapitola vás navnadí, pak se musíte prokousat celým týmem, herci a scenáristy. Díky bohu za ně! A nadšeně čekáte kdy se dozvíte zajímavosti o milovaném seriálu..
Ano, dozvíte se kde se vzala Uršula, nebo proč slaví Chanuku..
Zbytek knihy ale až moc ukazuje jak se doba změnila a jak i tak milý nenásilný seriál je vlastně špatně. Kniha se příliš zabývá tím, že je genderově nevyvážený, chybí zde herci afroamerického původu, lesbická svatba je špatně natočena, špatné pojetí transgender osob..Vrcholem je pak zmínka "mee too" aféry v Hollywoodu.
Sakra, Přátelé slaví 25 let, a já si představovala že se dozvím perličky z natáčení,že bude zmíněno mnohem více hostujících hvězd, ne kolik herci dostali za jednu epizodu.
Obrovský palec dolů je za úpravu knihy..kde jsou fotky??? A proč jsou na šesti listech na konci knihy reklamy? Jdu si pustit seriál, ten nezklame.

03.11.2019 1 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla a možná nejlepší od S.Kinga. Před několika lety jsem viděla stejnojmenný seriál, zajímavý námět jinak nic moc. Tehdy jsem ani nepostřehla, že je to podle S.Kinga. Kniha má přes tisíc stránek a měla jsem strach, že bude stejně vláčná jako seriál. Tady ale jak sám King přiznává, není čas na nějaké rozvahy, sálodlouhé popisy postav i míst jako jsme u autora zvyklí. Kupole spadne hned na první stránce a kniha vás ihned pohltí. Atmosféra pod kupolí okamžitě houstne jako v papiňáku a jen těžko uvěřit, že těch tisíc stran popisuje pouhý týden života v Chesters Millu. Tisíc stran a není zde ani kousek, kdy byste se začali nudit! Neuvěřitelné. Knihu hltáte do posledních stran, kdy jen lapáte po dechu jako zbývajících několik hrdinů a na poslední stránce se teda dozvíte jak to dopadne.
Není to horor, nejsou zde démoni, duchové... děsivá je zde lidská touha po moci a radost?z ubližování druhým.
Přečtěte to, stojí to za to.

27.10.2019 5 z 5

Ostravská mystéria Ostravská mystéria Marek Skřipský

Vynikající kniha. Razovity kraj po velké válce, hospůdky u Šantala nebo U Rady, zmínka o zakládání Baníku, Vítkovice ... a do toho permoníci, vlkodlaci a jiné bytosti. Pro nás co Ostravu známe a umíme dřystat po našimu je tahle kniha skvost. Autore díky, jsi opravdu takový náš Tolkien.

17.09.2019 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Takhle nějak může probíhat sňatek z rozumu ve 21.století. Samé pozlátko a prachy. Celá kniha je na 27 letou holku příliš infantilní a nedospělá, ale potom co jsem zjistila, že autorka má teprve 20, tak jsem to hodila za hlavu a stejný věk jsem si přiřadila i hrdince. A ono to funguje, nenáročné čtení, lehce předvídatelné, které vám nic moc nedá, ale na jedno dvě odpoledne je to fajn. Tak fajn že přečtu i další díl, protože jako každou holku i mě zajímá jak tahle love Story z bravíčka dopadne.

12.09.2019 3 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Je to dobrý. Sci-fi z velice blízké budoucnosti, kdy se Anglie potýká s politickým převratem a nastolením režimu, který nejednomu připomene nacistické Německo. Výborný vývoj postav, napětí a krátké kapitoly pomáhají k tomu,že to smlsnete během pár dnů. Peprné výrazy psa tomu dodávají tu pravou šťávu a důležitý humor.

06.09.2019 4 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

"já nechci kšeftovat s jejich neštěstím. Slyším jejich stesky a pláč. Chcete znát pravdu? Tak se posaďte a všechno si zapište... jenže takovou knihu přece nikdo nebude číst. Radši nás nechte, protože my tu musíme žít.."

Osobní zpověď těch nejobyčejnějších lidí, starousedlíků, lidí, kteří se podíleli na "úklidu". Všechny spojuje jediné - nevědomost.

Jedna z největších ekologických i společenských tragédií. Nedávno zfilmována HBO, tady v knize podávána mnohem surověji. Soucítím se všemi, kterých se tragédie dotkla,soucítím se zvířaty i s přírodou. Kniha mnohem důležitější než moderní výlety do Pripjati.

16.08.2019 5 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

V knížce se dozvídáme o původu El, což bylo nakousnuto i v seriálu a zde to máme v plné parádě. Bohužel tato dějová linka je na celou knihu prostě málo a většinu knihy se nic moc neděje. Chybí zde to co máme na ST tak rádi - Hlavní taháky seriálu - perfektní dobová atmosféra, hrdinové a příšery.

16.08.2019 2 z 5

4 a třičtvrtě hvězdiček ???? .Předem smekám před každou holkou, která tohle zvládne. Obrovský výkon. Kniha je moc hezky sestavená, obsahuje krásné fotky i rady co si sbalit. Jedna hvězdička navíc je za románek s G - ideální na letní čtení. Bohužel knihu kazí občasný stereotyp, tím že je zde popisován každý den tedy i dny slabší, kdy se nic moc nedělo. Tohle opravdu spíš sedí do blogu, kdy čtete jednotlivé zápisky. Pořád u mě vítězí Monika Benešová, její knížka byla prostě první :)

26.07.2019 4 z 5

Výborné shrnutí a vyvrácení všech možných příčin - podivných i fantasmagorických. První část je opravdu hororová, kdy se večer bojíte a fotky těl tomu jen přidávají. Ve druhé části autor hezky vysvětluje pro a proti, i když někdy je zde informací až moc. Mě se nejvíce líbí verze s kulovým bleskem nebo jadernou zbraní.
Každopádně to co se tam stalo ví jen mrtví..a možná KGB.

26.06.2019 4 z 5

Ve skříni Ve skříni Tereza Semotamová

Tohle prostě nejde, nezáživné, nudné. Nelíbí se mi hlavní hrdinka,ani styl psaní autorky. Přeskakování z minulosti do současnosti nezajímavému ději vůbec nepomáhá + plno hrubek = 1 hvězda.

26.06.2019 1 z 5

Mládí Mládí Paolo Sorrentino

Klidné, rozvážné, pomíjivé. Každý účastník si zde prožije své mikrodrama a život pluje zase dál.

23.06.2019 3 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Tak tohle je nuda. Žádná z povídek ani o píď nevystupuje nad ostatní a na většinu z nich zapomínám již během čtení. Nedaří se mi to přečíst ani najednou ani po jednotlivé povídce.
Jedna hvězda za pěknou obálku.

04.06.2019 1 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Původně jsem nechtěla dát tak vysoké hodnocení, protože do cca půlky knihy jsem myslela, že to bude jedna z těch knih, u kterých po pár dnech nebudete vědět o čem byla. Ale tohle se vám sakra zaryje pod kůži! 133 stran je takový bonbonek, teda spíše hodně hořký bonbón a doporučuji ho scucnout najednou.
Autorka si krásně hraje s pokřiveným usudkem čtenáře...SPOILER - Co si taky myslet o ženské co seděla 12 let v base .. postupně se Helena odkrývá a vy ji začínáte fandit a dokonce se přistihnete, že byste v její situaci udělali to samé a možná i dříve. Ota je pěkná svině, a zaslouží si vše co dostal. Bohužel tyto věci se neodehrávají jen v románech, takových Otů je dost.. stejně tak i Helen, které se neustále vracejí a nechávají se ponižovat a ubližovat si.

29.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka nám jasně dokazuje, že je špičkou dnešní literatury. Nejen že dokáže dát do kupy příběh několika generací ale zvládá bravurně napsat i příběh jedné malé rodiny, kde není tolik prostoru k odbočkám . Jen ten závěr mohl být o stránku delší.

15.05.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha možná není to nejděsivější co autor napsal, ale i tak je zatraceně dobrá. Výborné rodinné drama, které se trochu zvrhne. O smrti, o tom jak ji na základě zkušeností chápeme a o tom, jak může i racionálně uvažující člověk zblbnout, když smrt zasáhne ty nejbližší.
Dovolím si použít slova čtenářky LaCucaracha - tohle není zombie horor, tohle je šílenství jednoho muže v přímém přenosu...

09.05.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná, možná nejlepší kniha autorky. Krásně popsána sága tří silných žen, jejich mužů i dětí v období od druhé světové války po pád komunismu, se všemi hrůzami, které se nevinným lidem děly. Opět jako v Haně, se autorka dotýká mnoha citlivých témat politické minulosti a s lehkostí dobu představuje nám mladším, kteří jsme ji nezažili, a připomíná všem, kteří se jí museli probít. Krásný a dojemný závěr. Jsem velmi zvědavá na letošní novinku.

27.04.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Někdy se čte krásně, snadno a lehce, a někdy se do čtení musíte vyloženě nutit a cítíte samé útrapy, stejně jako na PCT. Kniha Cheryl je americká - musí zde být pořádné rodinné drama a slzy. Oproti tomu česká novinka "moje pacifická hřebenovka" je svěží a veselá a máte pocit, že tu cestu taky zvládnete. Tady je to celé takové náročnější. Ale stále dobré.

13.04.2019 4 z 5

No .. zcela zbytečný následovník perfektní knížky. staříka kterého milujeme, je zde pomálu a neustále se schovává za tablet. Je to jako když dneska dáte tablet do ruky dítěti- přestane s ním být sranda. Skvělá je první část odehrávající se v severní Koreji a USA, po příletu do Švédska to začíná pokulhávat a po setkání se Sabinou? už to dře. Za mě moc politiky a málo klasického staříka.

20.03.2019 1 z 5