Mládí

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách tráví dovolenou dva osmdesátiletí přátelé, umělci, Fred Ballinger a Mick Boyle, a vzpomínají na své bohaté a úspěšné životy hudebního skladatele a filmového režiséra, obklopeni dalšími zajímavými a excentrickými hosty – jihoamerickou fotbalovou legendou, slavným hercem z Kalifornie nebo současnou Miss Universe. Zatímco Ballinger tráví čas odpočinkem a zprvu odmítá i žádost anglické královny o uvedení své nejúspěšnější skladby při příležitosti oslav narozenin prince Filipa, Boyle pracuje na svém novém a pravděpodobně posledním filmu s pěticí mladých scenáristů, doufaje v mistrovské dílo. Kniha ve formě scénáře je psána duchaplnou a zábavnou formou, jejíž hlavní osu tvoří nahořkle vtipné dialogy úspěšných mužů na sklonku života. To vše v přímé konfrontaci s ostatními osamělými hosty hotelu, kteří se v přepychu pokoušejí pošetile taktéž zastavit „svůj“ čas....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264382/big_mladi-264382.jpg 3.350

Vydáno: , Jota

La giovinezza, 2015

Kniha Mládí

vera5841
23.05.2020

Mládí, život, stárnutí očima dvou dědečků. Krátké, svižné, konec překvapivý. Jednohubka na odpoledne. Bohužel myslím, že ve mě dlouhodobější stopu nezanechá

charlizee
07.05.2020

Souběžně se čtením knihy jsem se dívala na film. U každé kapitoly jsem si představovala, jak by to asi mohlo být natočeno a pak jsem zkoumala výsledek. Bavilo mě to moc. Příběh mi neskutečně sedl, knížka je výborně napsaná, přeložená. Oceňuji ten paradox témat - dovolená, lázně a pohodička na povrchu, pod nimi ale spousta hořkosti, přetvářky a každodenní reality.

PanKrbec
05.11.2019

Mně se knížka docela libila. Není to žádná akční jízda, naopak, odvíjí se pomalu a v poklidu. Je hlavně o emocích. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na to, že je to psané jako scénář, ale to trvalo jen pár prvních stránek No, kdyby to taky trvalo déle, byl bych na konci ???? Knížka je fakt krátká, rozdělená na hodně i velmi krátkých kapitol. Viděl jsem i film a taky se mi libil i když, tam mi některé pasáže přišly zbytečně utahané. V knížce to bylo v pohodě. Přestože to není žánr, který běžně čtu, knížka mne bavila a určitě jsem si z ní i něco odnesl. Spíše bych dal lepších 3 a půl ⭐

Dunkelhell
16.09.2019

Skvělý film a super scénář, který je ale sám o sobě perfektní novelou. Sorrentini je špička.
Dávám pět hvězd.

Anna27
25.08.2019

Zajímavý příběh plný emocí. Určitě si pustím i film.

Limonadovyjoe
23.06.2019

Klidné, rozvážné, pomíjivé. Každý účastník si zde prožije své mikrodrama a život pluje zase dál.

andrii24
28.12.2018

... mezi námi, naladí, lahodí, hladí naši duši... Rádo popíjí mléčné, růžovoucí koktejly. Nenápadně hledí na mihotající se perličky v buketu archivních vín. Myticky šumivý rým. Meditačně očarovaný, rozčarovaný podzim, hodiny, které se zastavily, v ráji sladce laskajících koupelí.

Bonnet
17.07.2017

Neobvykle stručná forma, která dává vyniknout zejména závěru. Fajn doplnění pro fanoušky filmy, nebo naopak ty, kteří se s ním nechtějí otravovat.