Poslední pes na Zemi

I psi mají své dny... Píše se rok 2021. Londýn dnes padl. A pro Linekera, bezstarostného vořecha z londýnského Packhamu, je takovým dnem ten, kdy nastal konec světa. Konečně se mu naskytne příležitost dokázat svému pánovi, jak věrný dokáže být. Reg, elektrikář a spisovatel, posedlý fotbalem devadesátých let a trpící agorafobií, má v plánu blížící se zkázu přečkat ve svém bytě v druhém patře, kde se schovává před nepokoji zuřícími venku. Ale když se na schodech jejich domu objeví opuštěný sirotek, musí Reg a Lineker čelit nástrahám vnějšího světa, aby dítě zachránili. A nejen ono dítě, ale také sami sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405521/big_posledni-pes-na-zemi-BHo-405521.jpg 3.9125
Literatura světová, Humor, Sci-fi

Vydáno: , Omega

The Last Dog on Earth, 2017

Kniha Poslední pes na Zemi

Lioncz24

Je to čtivý příběh. Kroky hlavního hrdiny jsou samé nástrahy a překážky, který jdou překonat. A jeho pes to odlehčuje. U této knihy mě běhal mráz po zádech. Doporučuji pro ti, kteří mají rády drama v postapokalipském světě

slayerCZ
23.11.2021

Už jenom když člověk vidí ten xicht na obálce, tak je to za 5* :D :D :D

knihavmemzivote
06.04.2021

(+ SPOILER) Ze začátku mě příběh velmi bavil a zápletka mi přišla zvláštní a originální.
Po asi sto stránkách začal děj pokulhávat a tolik mě nebavil. Přišel mi hodně zamotaný, možná to bylo proto, že jsem tu knížku dočítala po nějaké době. Bylo to velmi zamotané a chvílemi nepochopitelné.
Lineker neboli poslední pes na zemi byl velmi sprostý. Musím se přiznat, že mi to úplně nevadilo. Jen v některých pasážích. Například v nějaké situaci, kde měl Lineker cítit bolest a být smutný, tak začal sprostě nadávat a to se mi prostě nelíbilo. Naopak se to hodilo, když bylo opravdu hodně zle a on to zlehčil, tak to jsem byla ráda, protože bych si asi pobrečela, kdyby to nebyl Lineker.
Celkově příběh byl dobrý, akorát trochu pomalejší. Jak pes tak ten příběh byli originální. Jedinečná povaha psa mě nutí knize dát tři hvězdičky. Nadruhou stranu je zde mnoho, co se mi nelíbilo. Takže to nechám tak jak to je.

freejazz
31.12.2020

výborný a zajímavý pohled na svět ocení všichni pejskaři:) čokl s poněkud osobitým slovníkem to vidí jinak jako člověk s rancem neuróz, ale strach mají oba stejný.
líbilo se mi to, i když občas to šlo trochu rychle.
takže jsem to stihnul ještě v roce 2020. uvidíme, jestli Londýn v příštím roce opravdu padne...

senbja
09.12.2020

Nestává se mi často, že bych knihu nepřečetla do konce. Tato je výjimkou, nedostala jsem se ani přes její začátek. Nějak jsme si nesedly.

stanislav0373
09.11.2020

Uf...tak tohle byla asi nejlepší kniha, kterou jsem poslední dobou četl. Jo, možná budu zítra, pozítří, za týden mluvit jinak, ale momentálně jsem ve stavu, kdy mám čerstvě dočteno a ten závěr mě celkem rozsekal...asi to bude tím, že máme 2 psy nebo tím, že jsem schopen tolerovat násilí na lidech ale už hůře snáším příkoří zvířat, ale stejně.
Přečtením této knihy jsem prožil další život, plný humoru, dobrodružství, lásky, smutku...a fakt perfektních psích hlášek. Protože oni nás znají líp, než my samotní (jo, vím, že je to záměr autora, ale nechte mě při tom, jasný?).

Ale teď vážně. Za mě je to unikátní příběh z blízké budoucnosti (Londýn 2021) mající 2 hlavní hrdiny - psa (ten lepší, vtipnější, naturálně filozofický a trefný borec) a člověka (nejdřív hovno, pak hovno se šlehačkou). Na začátku vše vesměs probíhá humornou formou, takové líbivé, krutě vtipné čtení (bacha, psi mluví hůř, než dlaždiči), později se však nad hrdiny smráká, rozkvetlé louky nahradí mazut...temný, černý mazut, který se pomalu vkrádá pod vaši kůži...ale nebojte, dobře to dopadne - zjistí se, že Hitler byl fakt zm*d! :-)

BratrO
01.11.2020

Postapo sci-fi? Ani ne, myslim si že společnost na okraji toho co se děje v Londýně roku 2021 už nějakej pátek stojí a to je dost děsivý. Uvidíme s každýma dalšíma volbama.
K Linekerovi ... jsem hrdej vlastník černýho chumlu chlupů a jsem pevně přesvědčenej, že ta moje psa je stejným filozofem jako Lineker. Jen doufám, že neni tak ku@#sky sprostá :)
Knížku rozhodně nedoporučuji těm co mají radi psi, ale nemají rádi vulgarismy a voličům SPD ;)

karel0684
27.09.2020

Ke komentáři jsem se vrátil po delší době od přečetní. Postava psa jako vypravěče byla velmi zajímavá... ale nějak mi úplně nesedlo prostředí a zápletka byla od jisté doby předvídatelná.
Celkový dojem z knihy je dost dobrý. Ale není to úplně oddychová četba