Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Až na malý zmatek v postavách (slovníčku jsem si samozřejmě nevšimla) a přehnaně dlouhé kapitoly to byla jízda, která donutí k zamyšlení. Odteďka si budu dávat pozor na všechny cookies atd. Akorát bych chtěla vytknout, že mezi dějovými linkami nebyl vynechaný ani řádek. To byl záměr, nebo to někdo odflákl?

02.03.2020 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Jedna z těch knih, které jakmile zavřete obálku, zapomenete, že jste je četli. A styl psaní zmatený, doslova wtf. Tohle že je oblíbená klasika?!

02.03.2020 2 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

Jak hodnotit knihu, ze které máte noční můry? Která vám zničila představu o západní civilizaci? Ne, to nejde

02.03.2020

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Příjemná, trochu nablblá oddechovka. Ideální v chřipkovém období na pár odpolední pod peřinou.

Spoiler:
Mile překvapil milostný trojúhelník. Konečně hrdinka, která ví co chce.

27.01.2020 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Při čtení povídek Raye Bradbury mám takový zvláštní pocit malolsti a melancholie. Asi jako když se člověk dívá do hlubin hvězdného nebe... Není to pro každého, ale já to miluju

23.01.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

(čteno v originále)
Nenáročný románek. Za mě autor trochu opomíjel hrdinčinu nemoc (OCD) a mluvil o ní jen když se mu to hodilo. Přesto si nemyslím, že je kniha špatná. Naopak. Její čtení jsem si opravdu užila. Ale po Už jsem normální? - knížce na stejné téma - lehké zklamání.

22.01.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První díl byl úžasný, ale tento ho překonal ve všech ohledech. Dokonalá kniha

28.08.2019 5 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Velmi zvláštní knížka, v dobrém slova smyslu. Přijemná změna oproti jiným YA. Ale chápu, že není pro každého

22.08.2019 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Velmi, velmi, velmi rozporuplná kniha. Je tu pár zajímavých úvah a myšlenek, jazyková stránka je super, ale ta romance?! A ten konec?!

18.08.2019 2 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Ano, je to obyčejný slaďák. Ale plný krásných myšlenek a s inspirativní hlavní hrdinkou. Příběh je jen kulisou pro předání poselství o hledání sebe sama

13.07.2019 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Je to už nějaký ten pátek, co jsem ji četla, ale pamatuju si, že to bylo zklamání. Hezký svět, ale nic moc příběh

12.07.2019 3 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Jako ,,thriller” asi ok. Děj je často nekogický, jak je to doopravdy odhalíte předem, ale přeci jen je to oddechovka pro holky.

MOŽNÉ SPOILERY
Ale jako romance? Bože, tohle má být ukázka vzahu pro puberťačky? Je to Stockholmský syndrom! Vážně pokládá někdo za normální chodit se svým únoscem?

11.07.2019 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ráda bych řekla, že můj jediný problém je hloupost a jednoduchost této knihy. Já ale letní čtení hledala, účel splněn.
JENŽE v příběhu se objevují těžší témata (psychické problémy). A kniha má být humorná. Je na úzkostech něco humorného? Myslím, že autorka by si měla uvědomit, jestli píše naivní červenou knihovnu, a nebo příběh o citlivých a aktuálních tématech (úzkosti a deprese u mládeže)

11.07.2019 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Velmi povedený závěr série, nejlepší díl z celé série.

06.07.2019 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Milá oddechovka

22.06.2019 3 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Kraťoučká contemporary s hlubokou myšlenkou. Díky délce se čte rychle, ale příběh je tím trochu plochý. Rozhovor s autorkou mě velmi dojal

10.06.2019 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Fajn oddechovka na jeden večer, neurazí, nezklame

09.06.2019 3 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Jedním slovem divné. Divný svět, divní hrdinové a divný příběh. Nesedlo mi to, avšak kniha má asi pro někoho potenciál...

24.05.2019 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Uuuu, to byla nuda. Samozdřejmě, ten konec to vytáhl, ale za mě obrovské zklamání. Mnohem horší než první díl.

16.05.2019 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

V žánru YA fantasy velmi, velmi dobrá 4,5*

16.05.2019