Lily-fairy Lily-fairy komentáře u knih

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Krásné, čtivé... Ale v učitých ohledech zklamala.
Čekala jsem knihu nabitou akcí a zvraty, ale ono je to postavené na emocích. Hodně. Je to vlastně sci-fi romance

13.07.2018 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tato kniha se dá vystihnou jedním slovem: klišé

13.07.2018 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ale abych jen nekritizovala, zde je seznam věcí, co se mi líbily:
1. Sarkastický humor
2. Postavy Carmel a Case
3. Zajímavý styl psaní
4. Annina minulost (jediný klad této postavy)

12.07.2018 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Spoilery?

Tato kniha mě zklamala. Hrdinové jsou sice zajímaví, ale:
1. Některé věci jdou nelogické a nedávají smysl (Anna Case nezabila; královna školy Carmel se baví s novým studentem...)
2. Do knihy jsem se nemohla začíst

Přesto je kniha celkem hezká, ale nepatří k mým nejoblíbenějším

12.07.2018 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Krásně a originálnĕ napsané, ale nebyl zde prostor pro propracování hrdinů a pro romantickou linku. A občas chaotické

04.07.2018 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Odloženo pro prapodivný styl psaní a úvod děje

15.06.2018 odpad!

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Skvělé, dokonalé, ... (doplňte další superlativy)
Ale mám otázku, jsem jediná, kdo nezbožňuje Kaze a mým nejoblíbenějším shipem není Kanej?

14.06.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Od této knihy jsem očekávala hodně a začátek mě zklamal. Ale pak se to rozjelo a bylo to skvělý!

14.06.2018 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Začátek trošku (dost) slabší, ale hezký závěr trilogie. Bohužel Alina se nezlepšila, spíš naopak...
Slabší 4☆

14.06.2018 4 z 5

Upírova fotografie Upírova fotografie Kevin Emerson

Není to špatné, ale pro čtenáře do deseti let

27.05.2018 3 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Dokonalý, ale štve mě otevřený konec a další díly nejsou přeloženy...

20.05.2018 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Mnohem lepší než první díl! Do půlky možná trochu nuda, ale pak chytne a nepustí

19.05.2018 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Spousta nevyužitého potenciálu. Krásný nápad, svět a sympatické postavy, ale styl psaní mi nedovolil se do postat vžít a oblíbit si je. Přesto dám dalším knihám od Cassandry Clare šanci a uvidíme, jak to nakonec dopadne.

18.05.2018 2 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Dávám 5 hvězd, ale musím dodat, že kniha rozhodně není bezchybná. Má tedy vlastně jedno minus. Jedno, ale poměrně velké. Hlavní hrdinku. Jsem jediná, kdo měl sto chutí ji profackovat?

06.05.2018 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Velmi originální svět a příběh, ale tak nějak to nebylo úplně ono. A hlavní hrdinka na zabití

26.04.2018 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Spoilery?
1. Polovina stála za prd. Nic se nedělo, nezačetla jsem se...
2. mě neskutečně nadchla, zajímavé, originální... A samozdřejmě jsem si zamilovala všechny hlavní postavy. I Meghan, ale myslím, že k Pukovi se chovala hnusně - obětoval pro ni všechno a ona mu skoro ani nepoděkovala. Ashe mám ráda, to ano, nečekala bych že Meghan zradí, ale ona mohla být opatrnější.
Jak to shrnout? Nijak. Přečtěte si to!

13.04.2018 4 z 5

Golema a džin v New Yorku Golema a džin v New Yorku Helene Wecker

Hezká a originální kniha, ale ty postavy jsou prostě ploché

05.04.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Hrdinové: nemastní neslaní, i zde opěvovaný Temnyj je průměrně hezký záporák
Děj: hm... To už jsem někde četla... Asi tak v dalších dvaceti ya knihách
Ale je to čtivé. Rychle přelouskáte, aniž byste si vytvořili k někomu/něčemu vztah.

05.04.2018

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Díky knize jsem částečně pochopila přemýšlení autistů. Téma je ožehavé, avšak autor to zvládl na výbornou.
Tak proč jen 3 hvězdy? Protože zápletka je přitažená za vlasy (překombinovaná a některé zvraty? Co je moc, to je příliš). Protože každé 3. slovo v knize bylo A. Protože tu bylo až moc složitých matematických úloh (ale zas to tomu dodávalo tu správnou atmosféru). Protože autor nám tu cpal názory Christophera, které ale byly někdy trochu moc.
Také bych chtěla říci, že po odhalení Wellingtonova vraha šla celková kvalota knihy prudce dolů. Od druhé poloviny toho moc nečekejte. Už to nebude ono.

02.04.2018 3 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Velký potenciál, který nebyl naplněn. Kniha čtivá, děj rychle ubíhá, ale tak nějak braková literatura

25.03.2018 3 z 5