Nespavost

Sedmnáctiletý Parker se, jakmile usne, ocitá ve snovém světě toho, komu se naposledy před spaním podíval do očí. Už to nedokáže dále snášet a pomalu umírá vyčerpáním. Pak však potká Miu, v jejímž snu dokáže usnout. Mie začnou chodit anonymní e-maily, které jí nahání hrůzu. Spojí si je s jeho nevysvětlitelným chováním a začne se mu vyhýbat. Jak ji jen přesvědčit, že Parker není jejím nepřítelem? Originální a netradiční zápletka celý příběh žene neuvěřitelnou rychlostí kupředu. Napínavé, zajímavé čtení si udrží čtenářův zájem až do úplného konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219598/nespavost-zNz-219598.jpg 3.8131

Noční strážci 1.

Vydáno, Yoli

Insomnia, 2013

Kniha Nespavost

iiiccc

Zajímavý námět, ale já se nedokázala začíst. Při čtení mi myšlenky bloudily všude možně a pointa příběhu mi naprosto unikla. Zdlouhavé vyprávění, žádné zvraty, podivné postavy.

Romča11

Zajímavá knížka. Trošku psychologická. Ale ty překlepy si YOLI mohlo odpustit.

Lumine

Zvláštní ale dobrá knížka! Má trochu pomalejší rozjezd, ale za ten zbytek to stojí. Škoda, že nevydají další díly. ;_;

ElizabethB

Príbeh so zaujímavým námetom. Začal sa čítať celkom dobre, hneď ma zaujalo to celé vchádzanie do snov ostatných ľudí po naviazaní očného kontaktu. Sú tam pekne opísané aj jednotlivé sny a všetky pocity.
Poviem to takto: bola to fakt psycho kniha, najmä v druhej polovici. Tam to bolo teda fakt skvelé. Áno, prvá polovica bola taká zvláštna, trochu pomalšie som sa dostávala do príbehu, no napokon sa to podarilo s tým pocitom, že kniha naberala svoje tempo a pekne gradovala. Hlavnú postavu - Parkera - som si celkom obľúbila aj keď na druhú stranu nie až tak veľmi.
Na knihe ma sklamalo, že jediná nadprirodzenosť tam bola tá Parkerova schopnosť vchádzať do snov. Myslela som si, že tam bude nejaká nadprirodzená zápletka, no nebola. Všetko bolo v podstate reálne. Nie že by to bolo nejako zlé, no očakávala som niečo iné. Ale na druhú stranu, nijako to nezničilo podstatný dojem knihy. Bola dosť napínavá a ak by ste tam hľadali nejakú romantiku, tak to môžete rovno vzdať, nie že by tam neboli náznaky lásky, ale len málo, čo mne ako náročnej čitateľke vyhovovalo.
Každopádne kniha sa mi dosť páčila až na to malé sklamanie a odporúčam vám ju, najmä ak máte radi také psychologické faktory v príbehoch a vchádzanie do snov.

Jitule17
10.09.2018

Dnes dočteno a velké rozpaky. Děj byl celkem zajímavý, ale na můj vkus málo napínavý, nebavilo mě neustálé popisování myšlenkových pochodů Parkera, to už jsem i přeskakovala...to víc bavily vtípky a trička Finna.
Konec otevřený, netušila jsem, že je to kniha z nějaké série, a vlastně ani netuším, co ten kluk byl vlastně zač.. a další díl v nedohlednu?

sikope
06.09.2018

Napínavý příběh s překvapivým koncem.

Lily-fairy
20.05.2018

Dokonalý, ale štve mě otevřený konec a další díly nejsou přeloženy...

carollfu
27.03.2018

Kniha celkem účinně působí na psychiku, což se mi ne vždy zamlouvalo a občas to i dokonce děsilo. Do posledního momentu nevyšla pravda najevo a musím přiznat, že jsem trošičku byla zklamaná. Role psychopata by mnohem více seděla jiným postavám. Stejně tak podle mě nebyl plně využit potenciál Slepé lebky. Jinak nápad je to skvělý, jen by mohl být zpracován ještě o fous lépe. 4*