Zlomená

Zlomená https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210357/mid_zlomena-qpM-210357.jpg 4 79 21

Co všechno se musí stát, aby si někdo všiml čtyřleté holčičky, zneužívané otčímem a jeho přáteli, často zbité s nelidskou krutostí do bezvědomí, týrané vlastní matkou, až malá částečně ohluchla a oslepla. Je neuvěřitelné, jak lhostejné může být okolí včetně úřadů, a když zmučené děvčátko najde odvahu někomu povědět, co se děje, nikdo jí nevěří.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Broken

angelak
20.05.2023 4 z 5

Strašné, jak se lidé mohou chovat k dětem. Nikdo si ničeho nevšimnul a nepochopitelný nezájmem sociálních pracovníků... je to silný, smutný příběh.

Jajina564
28.03.2022

Přečetla jsem pár stran, ale musela odložit. Tolik zvrácenosti a brutality...Jak je možné, že toto dokážou lidé páchat na maličkých dětech...

ChGa
12.12.2020

Nemůžu to číst.... Mám čtyřletou dcerku a představa že Shy byla stejně stará jako moje dcera když procházela vším tím svinstvem mě do slova a do písmene zabíjí. Bože jak jen někdo může.

Lily-fairy
02.03.2020

Jak hodnotit knihu, ze které máte noční můry? Která vám zničila představu o západní civilizaci? Ne, to nejde

Mufa
16.04.2019 5 z 5

Tak trochu nechápu, že je tohle ve vyspělé zemi vůbec možné. To to opravdu nikdo neviděl a úřady slepě věřili pedofilům? Určitě stojí za přečtení

Veronika2017
02.03.2018 4 z 5

Tahle kniha ve mně zanechala stopu, nechápu jak se něco tak hrozného, mohlo tak dlouho dít...Shy je pro mě ten nejodvážnější člověk a vždy, když si budu myslet, že jsem na pokraji svých sil, vzpomenu si na ni. Je mi z toho zle, jak se lidé mohou chovat k dětem....

SmallLucia
21.01.2018 4 z 5

Příběh, který mě dostal takřa do kolen.
Ještě nikdy jsem se od knihy nemusela tolikrát odvracet s pocitem, že cítím všechno bolest, kterou Shy popisovala.
Ještě nikdy jsem neměla tolikrát slzy v očích.
Ještě nikdy jsem necítila pocity nevolnosti jen při čtení.
Obdivuju, jak se nakonec s celou záležitostí vyrovnala a práci, kterou momentálně dělá.
Její příběh by se k lidem měl dostat, měli by ho chtít číst... aby věděli. Aby věděli, čeho jsou lidé schopni.

dee.n
21.09.2017 4 z 5

Naprosto šílená kniha. Proč? Protože je absurdní s jakým nezájmem ze strany úřadu a sociálních pracovníků se tato dívenka musela setkat. Psychopatičtí rodiče s manipulativními sklony, kterým jde jen o blaho jich samých. Perverzní nevlastní otec, dětská pornografie, ponižování, zastrašování, znásilňování, lži, toho všeho je kniha plná. Nečte se snadno, už proto, že ji napsal sám život. Hlavní hrdinku lze jen obdivovat za to, že se z toho všeho nezbláznila a ještě dokáže bojovat za práva dětí se stejným osudem. Klobouk dolů za odvahu, jít s kůži na trh.

Elis1528
06.08.2017 5 z 5

Opět další velmi smutná kniha, po které mám noční můry. Když se podívám na malé dítě jak si hraje a směje, jak je šťastné a vzpomenu si na to, že ty bestie toto neviděly, chce se mi plakat. Pro mě tyto knihy mají velký obdiv stejně tak i autor, už jen pro to, že dokáže ó tom otevřené mluvit i přes to jak těžké to pro něj je.
Doporučuji, silný,smutný příběh

JustWomen
25.07.2017 2 z 5

Strašný příběh, ale spousta věcí mi fakt nesedla. Všichni věří, že sedmiletá dívka sexuálně napadá svého nevlastního otce? Jedenáctiletá dívka je v nemocnici s pohlavní chorobou a nikdo to neřeší? Nepochopitelné, vzestupy a pády hlavní hrdinky na konci příběhu jsou už fakt neuvěřitelné, konec jsem nedočetla.

elisabeth03
12.03.2017 5 z 5

Tak skvěle popsaná bolest a beznaděj. Přečetla sem jí velmi rychle. Ta to kniha ukazuje, jak je svět zkažený. Je to knniha na přemýšlení.

Miruš
11.03.2017 5 z 5

Fakt síla, někdy se člověku zdá, že to snad ani není možné, co může lumpům projít. Je to tvrdé čtení, někdy jsem myslela, že nebudu mít sílu pokračovat, ale jsem ráda, že jsem to zvládla. Autorku obdivuji...

beruska
27.10.2016 5 z 5

Velmi smutné, přesto pravdivé vyprávění... Co všechno musela dívenka vydržet, je až nepředstavitelné... Nejhorší je, že i když volala o pomoc, nikdo jí nevěřil a i sociální pracovníci věřili spíše slovům zvráceného otce... Přeji autorce hodně štěstí v životě...

Jirinamac
28.03.2016 3 z 5

V roce 2013 spáchal její syn (14) sebevraždu z důvodu šikany (údajně gay). Jak je možné, že po tom co prožila, nedokázala ani ona naslouchat svému dítěti. Babi s dědou nezajímala vnučka i když jim tak důvěřovala? V té rodině bylo víc nezájmu. V jejím okolí byli snad jen úchylové.

radus
24.12.2015 5 z 5

Neobyčejně silný příběh zneužívané dívky. Nechápu, že všichni okolo mohli být tak slepí a lhostejní, ať už sociálka, škola nebo policie... Matka totálně selhala, když tohle dopustila, babi s dědou chvíli fungovali, ale také v tom Shy nechali, bohužel ani teta se strýcem neprohlédli otčímovy a matčiny lži, takže je s podivem, že dívka mohla přežít všechno to zneužívání a bití, které bylo na denním pořádku. Přeji autorce (a hrdince v jedné osobě) už jen mnoho štěstí v životě.

terez83
12.11.2015 5 z 5

Velmi silný a pravdivý příběh. Občas mi z určitých pasáží knihy bylo trochu nevolno, trochu jsem si pobrečela.. Je až neuvěřitelné jak někteří lidé dokážou být krutí, lhostejní k ostatním, akort nejbližší hlavní hrdinky. I přesto doporučuji přečíst

KnižníSen
12.08.2015 3 z 5

Knize dávám jen 3*, neboť mi na ni něco nesedlo.
I tak knihu doporučuji : je velmi silná, emotivní a otevře vám oči !

Má videorecenze: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3023991/posting/recenze-zlomen%C3%A1-shy-keenan

I_love_books
09.08.2015 5 z 5

Velice silná knížka. Vezme za srdce, čtenáře dojme a možná mu způsobí i nevolnost, při čtení některých drastických scén. Já dala knize pět hvězdiček, protože je kniha velice dobře napsaná a navíc obdivuji sílu autorky vypsat všechny ty hrůzy do takových detailů.
Chudák Shy (dříve Karen), která tím vším prošla prakticky bez pomoci. Naneštěstí, takové případy se děly, dějí a ještě dlouho dít budou, protože odhalit bolestnou pravdu je velice náročné, obzvláště v dnešní době, kdy se najdou i tací fracci, kteří si vymyslí, že jsou týraní, i když nejsou, a způsobí tím problémy. Navíc tím zpochybní důvěryhodnost někoho, kdo je opravdu týraný, a pak mu/jí lidé nevěří.
Přeji spoustu síly dětem a dospělým, kteří si také prošli/procházejí něčím podobným jako Shy.

Acquenta
19.03.2015 5 z 5

Jedna z nejvíce emotivních knih. Po přečtení prvních pár stránek jsem myslela, že knihu raději odložím, nedalo se to, vstřebat to kruté násilí a hrůzu, které muselo čelit malé děvčátko. Nakonec jsem knihu dočetla, ale po každé kapitole jsem si nejvíc přála do knihy vstoupit a holčičku obejmout. Jako matce mi až tekly slzy po tvářích, doufám, že ti, co ji to peklo prováděli, zemřeli tou nejkrutější smrtí....

rtesarova88
14.11.2014 5 z 5

Je to šílené, co všechno musí zažít a jak je slepé okolí.
Velmi poutavý děj, dobře sepsáno.