Bestie je zvíře

od:


KoupitKoupit eknihu

Jako dítě se Alys rýmovačkám o Bestii smála a strach, který vyvolávaly příběhy o čarodějnicích, ji mrazil jen příjemně. Pak ale jednoho dne přišly. Ty dvě. A s celou vesnicí a dosavadním bezstarostným životem byl konec. Spolu s ostatními dětmi prchá Alys do sousedního Defaidu, kde ji čeká těžké dospívání ve světě svázaném ne-úprosnými pravidly. Defaid i jeho okolí zachvacuje panika před tím, co má prý na svědomí tajemná Bestie. Jenže utrpení, které si lidé dokážou působit navzájem, si s tím nadpřirozeným v ničem nezadá. A Alys navíc cítí, že má k hvozdu a Bestii podivně blízko…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333655/bestie-je-zvire-GMk-333655.jpg 3.6106

Orig. název:

The Beast Is an Animal (2017)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Slovart (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Přidat komentář
Amitiel76
03. září

Tak s touto knihou jsem docela zápolila....
Prvních 200 stran jsem se musela vyloženě přemlouvat, abych knihu neodložila rozečtenou. Příběh mi nic neříkal a nedokázal mě pohltit. Vůbec mě to nebavilo....I samotný styl psaní, byl takový zvláštní. Lehce mi připomínal školní slohové cvičení.
Až ve chvíli, kdy byla Alys obviněna z čarodějnictví, a uvězněna, se děj konečně pohnul z místa. Nabral trochu spád... Pak už šlo čtení samo.
Přesto to nebyla kniha, ke které bych se někdy v budoucnu vrátila. Koupila jsem si ji v očekávání jakéhosi reetellingu na "Krásku a zvíře", ale byla jsem doslova "vedle jak ta jedle" :-))) Bylo to pro mě zklamání....
Ale obálka je opravdu povedená. Za ní dávám o jeden bod navíc.

Atanone
09. července

Zase jednou příběh,který se mi dostal hodně hluboko pod kůži. Smutný. Děsivý .A zároveň plný naděje.
Napadá mě otázka,jestli se lidé ve své podstatě změnili s tím,jak do jejich života přišly znalosti,pokrok a technologie..Ale myslím,že ne. Že pořád jsou lidé,kteří mají strach,že jim něco „sežere duši“, a tak zůstávají ve svých bezpečných příbytcích za hradbami předsudků a strachu z toho,co nedokážou pochopit. A pak stačí jeden,který zakřičí „Ukamenuj !“ nebo „Ukřižuj !“ a z následovníků Dobrých Pastýřů se stává sběř. Schválně nepíšu zvěř,protože zvěř se takhle nechová.
Dnes neupalujeme čarodějnice. Alespoň ne u nás. Momentálně. Ale přiznejme si jak snadné je k malým fámám přidat pár vlastních slov,nafouknout to,co jsme viděli,nebo slyšeli a poslat to dál jako sněhovou kouli,která se pak valí dolů z kopce a může rozpoutat lavinu.
Co je Bestie? Je to snad ZLO,kterého se nevědomí bojí? Je to TMA,která stojí proti SVĚTLU? Myslím,že je to všechno,po čem toužíme.Šeptá,že světlo a tma obsahují jedno v druhém. Že všechno souvisí se vším. A že život je daleko větší,než si vůbec dovedeme představit. Dumala jsem nad tím,jak si já představuji Bestii. Pro mě je to jako pocit,když za měsíční noci vyjdu ven a zakloním hlavu ke hvězdám. Je to jako propast do které můžu skočit. Nebo do ní můžu vzlétnout. Je to na mně. Vždy bylo.

s1ombrehimawari
25. dubna

Z této knihy jsem nějaká zmatená. Na jednu stranu je to super nápad. Dobře se mi kniha četla. Alys byla v rámci možností v pohodě. Kniha ve mně vyvolala i nějaké hlubší emoce. Měla dobrý výběr jmen. Na druhou stranu kniha se svým popisem událostí a děje dost často opakovala. Cian pro mě byl nezajímavou osobou. Konec byl zároveň super tím jak se nic zbytečně neprodlužovalo, ale svojí délkou byl neúměrný knize. Závěr knihy jsem si však představovala dynamičtější. Zakončím to zase něčím kladným. Bestie byla úžasná. Kniha má velmi originální atmosféru, kterou jen tak někde nenajdete.

nycol
19. dubna

Do kategorie dívčí román bych to fakt nezařadila :). Neokoukané téma, které nadchne. U mě dobrý.

Miss.hell
18. dubna

Kniha mě velmi překvapila. Neokoukany děj, napínavé, úžasné. Rozhodně plný počet hvězd a doporučuji i ostatním, kdo máte rádi nějaké to fantazijní pocteni

Ajwy
23. února

Takhle kniha si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Nic podobného jsem ještě nečetla a nelituji jediné vteřiny, kterou jsem knize věnovala. Tak temné, chvílemi tak beznadějné a bezvýznamné. Těším se na autorčiny další knihy.

Napůlanděl
07. února

Moc krásná kniha. Tajemná. Zamilovala jsem si ji. Nádhrené postavy, nádherné popisování...Nemám co vytknout :-)

Suziella
09. ledna

Jedinečná, pochmurná, krásná.
Plně souhlasím s RemiBlack, která vše dokonale vystihla. Knihu jsem si zamilovala a patří k mým nejoblíbenějším.

venacava
13.11.2017

Hodnocení píší s odstupem a pořád nevím co napsat. Kniha měla zajímavý nápad, ale nebyl vůbec patřičně využitý.. Chvílemi to byla opravdu nuda... Neustálý popis toho, co už bylo jasné... Za mě to bylo mdlé.

Baru1236
26.10.2017

Tahle kniha byla zvláštní. Na jednu stranu se jedná o klasický příběh o vyvolené dívce, která musí zachránit svět, ale na druhou mi přijde, že jsem ještě nikdy podobnou knihu nečetla. Koupila jsem si ji s myšlenkou, že se nejspíše bude jednat o retelling a navíc se mi zalíbila už jen podle obálky. Takový příběh jsem ale rozhodně nečekala. Líbí se mi, že autorka nechala nějaké věci nevysvětlené, třeba Bestii, apod. Dává to knížce jistý nádech tajemna a člověk může zapojit svoji vlastní fantazii. U některých částí jsem se až děsila, co byly lidé schopni udělat druhým, když se něčím odlišovali. A nejhorší je, že se podobné věci opravdu děli. Rozhodně se jedná o knížku k zamyšlení.
Nejsem si jistá, zda bych si knihu koupila, kdybych opravdu věděla o čem je. V tomto případě je lepší moc si o knize nezjišťovat a jít do ní "naslepo". Člověk pak nebude zklamaný z příběhu, který dostane a může si knihu vychutnat takovou jaká je.

Percabethka
17.10.2017odpad!

Tuhle knížku jsem začala číst, protože jsem si podle názvu myslela, že to bude zase nějaký retelling na Krásku a zvíře - což ale nebylo... Ten příběh byl divný, naprosto bez pointy a ani po stylistické stránce to nebylo nic moc. Navíc mi vadilo, že byla kniha plná vulgárních a nechutných slov a popisů...
ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI

parvitas
17.10.2017

Ako bojovať s temnotou? Ako prežiť odvrhnutie a kedy stratiť svoju ľudskosť?
Alys to má ťažké... ako 7-ročná osirela spôsobom, ktorý sa hodí skôr do hororov. Ona a ďalších 50 detí do 16 rokov prišli jednej noci o rodičov a jediní, kto sa ich neskôr ujal, boli ľudia z najbližšej dediny. Ale tá bigotnosť, zaslepenosť a strach z neznámeho urobili svoje. A keď sa navyše ozvala aj náboženská autorita, šepoty o bosoráctve bola na svete. Ich vlastné deti nezažili také necitlivé zaobchádzanie ako tieto cudzie. A rozdiely sa rokmi prehĺbili, dedinčania preniesli na deti zodpovednosť a strach, ktorý by žiadne dieťa nemalo zažívať...
S Alys sa stretávame aj neskôr, postupne dospieva a zisťuje, že je iná ako všetci ostatní. A vie, že legendy majú základ v skutočnosti. Vie, čo sa stalo vtedy pred rokmi, prečo ju požieračky ušetrili...
Ako sa vyrovná so svojím osudom a hladom, to už si prečítajte.
Ale nie je to zase až tak hrozne desivé. Od 12 rokov by som to dcéram kľudne dala prečítať. Mňa osobne príbeh zaujal, bola to jednohubka, rýchlo prečítaná, ten les(s) a zimu som si vedela živo predstaviť. A áno, je tam preklep.
A to zviera z výzvy je fakt Netvor. Desivý ako sám diabol (bu!). Ale Alys nie je Kráska, takže rozprávka ako z Disneyho sa nekoná.
Keď sa to zoberie kolom dokola, príbeh o Netvorovi nie je žiadny zázrak, ale je fajn. Rozprávka o tom, ako napraviť zlo, ktoré môže všetko zničiť...

RemiBlack
19.09.2017

Výborné čtení, skvělý nápad. Snažila jsem se od knihy moc neočekávat - a byla jsem mile překvapená. Jako fantasy je to hodně psychologické - postavy nejsou odfláknuté, charakter a myšlenky rozvinuté; o to víc mě to bavilo. V podstatě je to i poučné, co se týče čarodějnických procesů. Je to jedna z těch knih, o kterých budete přemýšlet ještě za několik dní: co se to vlastně stalo, proč musel umřít zrovna ten či onen. V podstatě až do konce nevíte, co je cílem knihy. Pravda, konec je takový rychlý, ale u prvotiny se to snad dá přehlédnout. Za mě tedy pět hvězd. :)
Co ale musím vytknout je vztah Alys a Ciana. Nejenže je od jejich prvního setkání zcela předvídatelný, ale také se mi tam nehodí (možná by se k Alys, jakožto k jedináčkovi víc hodil sourozenecký vztah, přátelství, atd...). Jako by si autorka řekla: tak, co by se teď mělo dít? Jo, zamiluje se. Zdá se mi tam násilně vložený, knihu bych nebrala jako dívčí román. Bude-li film, mnohem snáz by se udělal horor, než romantika.
Nicméně to je vše, co se nedostatků knihy z mého pohledu týče. Ještě musím ocenit Bestii. Opravdu budu ještě týden přemýšlet, co vlastně byla zač... 5* tedy stále platí, a co dodat - kniha je nádherná. Tak krásnou obálku jsem dlouho neviděla... :)

whiolet
01.09.2017

Nenáročné a velmi čtivé fantasy!
Od této knihy jsem absolutně nic neočekávala, možná proto jsem byla překvapená jako moc mě chytlo její čtení. Příběh je zajímavý, postavy sympatické a říkanky tomu všemu dodávají šmrnc.
Bohužel posledních 20 stránek na mě působilo dosti odfláknutě a to mi kazí celkový dojem.

ladyfromskye
04.08.2017

Kvalitní fantasy s propracovaným příběhem, zajímavým nápadem, příjemnými postavami... a samozřejmě s naprosto úžasnou obálkou.
Proto mě mrzí, že jsem si byla natolik jistá - i když teď zpětně vlastně nevím proč -, že to bude další příběh inspirovaný Kráskou a zvířetem, že jsem si Bestie je zvíře vůbec neužila tak, jak si zaslouží.

BarBarBar
04.08.2017

Oddechové čtení :) Začátek a průběh knihy se mi velmi líbil, ale ten konec mi přišel lehce odfláknutý. Jinak nic náročného.

Turmee
01.08.2017

Nevím přesně čím mě tenhle příběh zaujal. Není nijak extra originální ani vtipný. Jeho atmosféra je místy plochá, místy vytváří hluboké propasti emocí. Postavy se chovají zvláštně, nikdo mi nepřilnul k srdci. Přesto jsem se u čarodějnického soudění třásle vztekem nad tou nespravedlivostí a nadávala jsem, jak mohli být ti lidé tak hloupí. Pak mě vyděsilo, že někteří takhle pořád ještě fungují. Že vlastně svět není vůbec spravedlivý a že s tím nic nenadělám.

Myslím si, že některé pasáže mohly být popsány lépe nebo jinak. Určité scény se opakovaly na můj vkus až příliš často. Stejně ale musím dát čtyři hvězdičky. Hlavně za relativně dobře popsanou situaci, kdy se dobrému člověku stanou špatné věci a on je okolnostmi donucen sám o sobě smýšlet jako o zlém. Desetinu takového sebereflexe bych přála spoustě lidí okolo.

klarinka9974
25.07.2017

Pohltila mě hned první stránka. Zajímalo mě jak to všechno s Alys dopadne a proto mě příběh jen tak nepustil ale věřte, že to ta holka nebude mít vůbec jednoduché.... Fantazii se meze nekladou u této knihy a tak je těžké se odtrhnout a vrátit do reality. Kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že jsem ji dala šanci.

Vikos
09.07.2017

Nádhera, knížka se mi moooc líbila a bavila mě :D

DariDerek
25.06.2017

Pro mě to bylo skvělé počtení, i když nějakou tu malinkatou výhradu mám, přesto jsem si knihu užila, co to šlo. Pro malé i velké, milovníky fantasy, tohle se musí líbit. :-) Více píšu tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/bestie-je-zvire-peternelle-van-arsdale.html

HankaL
23.06.2017

Kniha se mi četla dobře, prakticky mi mizela pod rukama a já nevěděla kam. V knize nejsou žádné super akční momenty, ale to mi vůbec nevadilo. A jelikož nevím, co bych knize vyčetla, davám pět hvězdiček.

SeverusSnape
13.06.2017

Zcela upřímně anotace mne upoutala,protože opravdu zněla skvěle.Příběh nic moc,ale kdyby se lépe podal,tak by mohl být lepší.Bylo zde i pár opravdu napínavých pasáží,ale jinak mi to přišlo zdlouhavé

Mishak
22.05.2017

Když to vezmeme na závěr pěkně popořadě, tak máme skvělou anotaci, která naladí čtenáře. Po otevření knihy začnete litovat, že jste se do ní pouštěli. Příběh vás sem tam nudí a sem tam se nedá odložit. Potenciál obrovský, ale nevyužitý na maximum. Zápletku předvídáte. Celá kniha vygraduje velmi rychle, že si to ani nedokážete užít. Nakonec ji zavřete velmi rozpačití, protože nevíte, zda vám dala to, co jste od ní očekávali. Grafická úprava knihy je krásná, ale nedokáže zlepšit pokulhávající příběh.
Není bohužel knihou kterou bych někdy četla znovu...

Tofinka
29.04.2017

Velmi zajímavá knížka - v dobrém slova smyslu.
Zezačátku jsem trošku litovala, že jsem si knihu koupila, ale později mě děj přeci jen začal zajímat.

Tak nějak jsem si nedokázala představit o čem knížka bude, ale popravdě jsem čekala něco úplně jiného...
I přesto se knížka četla dobře. Jednoduše řečeno tato knížka neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne.

Nakonec ještě musím pochválit překrásnou obálku...

frukeška
14.04.2017

Dobře, tak tahle kniha mi opravdu nesedla... Pořád jsem čekala, že se něco stane, ale nic velkolepého se nestalo. Věřím, že některým se líbit bude, ale mně opravdu ne... Obálka je ale opravdu nádherná :)