lexikon_tf Online lexikon_tf komentáře u knih

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Velmi čtivý a zajímavý psychologický thriller o mladých rodičích, osudu jejich novorozence a jednom otřesném tajemství!

Mladý pár se krátce před ženiným porodem rozhodne navštívit zapadlý penzion v severní Anglii. Majitelé penzionu jsou přívětivý starší pár, vše vypadá na klidnou dovolenou. Ale hned další den ráno se Victoria probudí s kontrakcemi a když vyšle manžela pro pomoc, ten zjistí, že jsou v penzionu zamčení a jeho majitelé nejsou nikde k nalezení.

Porod už však začal, naštěstí se majitelé zanedlouho objevili a paní domu je náhodou bývalá porodní asistentka, která velmi ochotně Victorii pomáhá, aby přivedla na svět své dítě.
Ale víc už neprozradím a jestli vás zajímá, jak to bylo s novorozencem a jeho rodiči dál, přečtěte si sami!

Střídání vyprávění Jamieho a Victorie bylo zajímavé a s každou kapitolou nám odhaluje, co se tehdy v penzionu stalo, a také co se stalo dávno předtím. Máme tak možnost vcítit se do jednotlivých vypravěčů a prožít děj z jejich úhlu pohledu. Děj je velmi napínavý, s drsnou a nečekanou zápletkou. Kdo máte rádi šokující zvraty a rozuzlení, velmi doporučuji!

26.03.2023 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Velmi silné téma, zatím jsem podobnou knihu nečetla. A přiznám se, že mi téma manipulace a zneužívání v této knize moc nesedlo. Kniha má hluboké myšlenky a vzhledem k závažnosti tématu je asi logické, že je příběh založen na rozebíraní pocitů. Na mě to však bylo příliš rozvleklé. Odkaz na Lolitu je zřejmý, avšak tuto klasiku jsem nečetla a zatím to ani nemám v plánu.

Sledujeme příběh románku studentky a jejího profesora, ve dvou časových rovinách, které se prolínají. Jak to tehdy začalo a probíhalo, co se Vanesse honilo hlavou, co si přála a co si namlouvala.

A pak také sledujeme osudy obou hrdinů po letech, kdy už je Vanessa dospělá žena, byť podle jejího chování tak nelze moc soudit. Její profesor je už starší pán a nyní čelí (opět) podobnému osudu jako tehdy s Vanessou. Ale byla to opravdu láska, nebo zneužití? Kdo je oběť a kdo zvrhlík?

Je to zajímavá kniha a pokud vás láká přečíst si něco o tomto tématu zakázané lásky, tak mohu doporučit. Se mnou to však příliš nerezonovalo, hlavní hrdinové mě docela štvali (ona naivka a on čuňák).

23.03.2023 4 z 5

Sídliště Svět Sídliště Svět Iva Kokinopulosová

Tohle bylo moc krásné čtení a já velice děkuji autorce za zaslání recenzního výtisku!

Na sídlišti Svět bydlí spousta lidí se spoustou osudů. My sledujeme především seniorku Sáru, která se nerada druží, má svůj vlastní svět a spoustu knih (jak já s ní souzním!).
A nerada se druží proto, že v sobě chová veliké tajemství. No samozřejmě nám jej postupně odhalí. A my jí při tom držíme palce, ať je statečná a všechno nám to řekne.

Víc neprozradím, přečtěte si o příběhu Sáry a ostatních sami, je to velmi hezké i dojemné čtení, takové pohlazení na duši. Líbilo se mi, jak byly propojené postavy obyvatel sídliště, o nichž jsme se také vždy dozvěděli něco z jejich života a to, jak se každý potýká s vlastním a mnohdy nelehkým osudem. I to tíživé Sářino tajemství bylo napínavé sledovat a hádat, jak to všechno nakonec dopadne.
Je hezké mít zas chvíli víru v dobro a v hodné lidi. Kdo máte rádi knihy ve stylu Arthura Truluva, vřele doporučuji!

19.03.2023 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Nevím, proč jsem si tuhle knihu tak dlouho sušila v knihovně. Toto byl pro mě výborný horor, byla jsem moc spokojená!

Čtveřice dlouholetých kamarádů se vydává na daleký sever do přírodního parku v panenském pralese. Jenomže nic není takové, jak si představovali. Ani jejich přátelství už není jako dřív, každý má teď své vlastní problémy.

Jeden z přátel si hned na začátku výletu poraní koleno, takže jejich tempo se tím značně zpomalí. Nevlídné počasí jim taky zrovna nepřidá na náladě, která už je mezi nimi i tak velmi napjatá.

Cestou navíc našli mrtvé zvíře podivně umístěné vysoko ve stromě.
Unavení a podráždění se rozhodnou pro zkratku hlubokým lesem, ale vůbec netuší, co je čeká.
Pro přenocování se rozhodnou využít opuštěnou chatu, na kterou náhodou narazí.
A tam v té chatě tam najdou rituální pozůstatky pohanských obětí. Pomalu začínají tušit, že na ně všude kolem číhá pradávné zlo!

Velmi pěkně vykreslená atmosféra nehostinného a ponurého lesa, tohle pro mě byla přesně ta kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout a měla z ní husí kůži.
Doporučuji nejen milovníkům hororů, mystiky a severské zimy, já byla ze čtení velmi spokojená a ten mrazivý pocit ve mě dlouho zůstal.

15.03.2023 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

70. léta, rocková hudba, drogy a slunná Kalifornie. A jedna slavná kapela, která po letech vypráví jak to celé tehdy bylo, když se spojila talentovaná písničkářka Daisy s neméně nadaným frontmanem jedné kapely na vzestupu. Avšak každý ze členů již rozpadlé hudební skupiny si to pamatuje po svém.

Moje první setkání s autorkou se celkem povedlo, jen mi malinko vadil styl - vyprávění je pojaté formou rozhovorů se členy kapely, do kterého jsem se zprvu nemohla začíst, ale jelikož byl příběh poutavý, brzy jsem si zvykla.

Líbila se mi skvěle zachycená atmosféra koncertů i toho, jak spolu členové skupiny fungovali či nefungovali na koncertech, v zákulisí nebo nahrávacím studiu. Úplně jsem měla chuť si poslechnout zpěv Daisy Jones. Knihu doporučuji nejen milovníkům muziky, samotný příběh je hezky vystavěn a nechybí ani dojemné chvíle.

12.03.2023 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Čekala jsem příběh z pařížských módních salonů, plný krásných šatů a bonvivánství. Diorovy šaty v tomto příběhu rafinovaně propojují minulost s přítomností, ale samotné vyprávění je mnohem hlubší, plné tajemství.

Sledujeme osudy válečných pilotů a především pilotek Royal Air Force, jejichž životy jsou propletené tajemstvím až do současnosti. Před válkou si nikdo neuměl představit, že by ženy samy mohly pilotovat takové velké stroje! Velmi zajímavá historická linka o počátcích žen-pilotek.

V dějové lince z přítomnosti se seznámíme s módní restaurátorkou Kat, která v babiččině šatníku objeví poklad v podobě šatů od věhlasného Christiana Diora.
Začneme spolu s Kat pátrat po původu nejen těchto skvostných a cenných rób, ale také po dávné minulosti její babičky.

Moc se mi líbily obě dějové linie, obě byly plné napětí a překvapení. Velmi poutavá pro mě byla hlavně část o pilotkách Královského letectva. A i další osudy hrdinek, které nechci prozrazovat, byly neméně napínavé a emotivní!

Krásný čtivý příběh o opravdové lásce a přátelství, velice doporučuji!

08.03.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Tak toto mě opravdu dostalo! Nevěděla jsem, co mám čekat (anotaci jsem nečetla a dala jsem na osobní doporučení od @marketa_kom_books - za což nesmírně děkuji!), ale že dostanu takovou nálož emocí a nádherného fantastického světa, to jsem opravdu nečekala.
Já u knih obvykle slzím, většinou v závěru. Ale tady jsem řvala skoro od půlky příběhu jako profesionální plačka. To bylo tak nádherný, že si to prostě musíte přečíst!

Linus Baker je spořádaný sociální pracovník, který má rád svou rutinu. Stará se o přidělené sirotčince s magickou mládeží a pečlivě kontroluje, zda je všechno jak má být. Jednou dostane tajný úkol - vydat se na vzdálený ostrov Marsyas, kde se nachází 6 podivných a různorodých stvoření.

Linus se úkolu zhostí s precizností sobě vlastní. Jenomže. Člověk míní a pak je všechno jinak, jak to tak bývá. Co ho na ostrově potká?

Tohle! Prostě! Byla! Nádhera! Úchvatné, velice čtivé, dojemné, prostě skvělé. Nádherný příběh o přátelství, o strachu z neznámého, o zlobě, lásce i tajemstvích. Doporučuji! Hodně moc!

05.03.2023 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Špioni, agenti, výbušniny, teroristi, honičky - tady jsem si všeho užila do sytosti. A líbilo se mi to! Občas je potřeba si “odpočinout” u podobného akčního příběhu, kdy je hlavní hrdina zdánlivě nesmrtelný, ale stejně jsem mu celou dobu fandila.

Odhalit dvojitého agenta v britské zpravodajské službě se může povést jedině poslednímu přeživšímu po tragickém výbuchu na lodi u Dunkerku, kde celý tým Nomád přišel o život. Tedy, až na Marca Danea.
Jdou po něm teroristi, kteří spřádají plány na další bombové útoky. Ale také mu chce někdo pomoci, protože mají stejný cíl.

Kniha je nabitá akcemi, kde nechybí ani brutální detaily (chudáci sirotci na lodi, z toho mi nebylo moc dobře), takže kdo máte rádi akční hrdiny a spoustu přestřelek a vynalézavých úniků, doporučuji!

01.03.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Příjemné první setkání s autorkou. Slyšela jsem o jejích předchozích knihách (Odbočka v lesích, Zítřek ti nikdo neslíbil), ale začala jsem touto novinkou.

Dva mladí, čerstvě zamilovaní, se vydávají na svou první společnou dovolenou do Luhačovic. Rozhodnou se pro výlet na kole, i když počasí tomu zrovna nepřeje.
Začíná totiž padat mlha a v lese je pak tak snadné se ztratit!

Zajímavé, napínavé, tak trochu hororové a hlavně nečekané! Moc jsem si užila atmosféru tajemného lesa utopeného v mlze. A také jsem velmi ocenila jak si autorka pohrála s tématem důvěry a manipulace! Komu lze věřit? Kdo říká pravdu a kdo je blázen?

Více prozrazovat nebudu a jestli máte rádi podobná pochmurná a tajuplná místa (jak ta zeměpisná, tak ta v lidské mysli) a rádi se bojíte, určitě si tuto knihu přečtěte!

A navíc - autorka ke knize vymyslela i tajnou trasu, kterou pak najdete v knize pod QR kódem - a můžete směle vyrazit na kole po stopách hlavních hrdinů! A kdo ví, co pak v tamním lese najdete..

26.02.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Druhý díl série se Sloan McPhersonovou, nevadí, první díl si přečtu jindy. Zaujalo mě, že se budeme potápět. Tedy - Sloan se bude potápět, mě by pod vodu nedostali. A při tom potápění to nebude jen tak, Sloan totiž objeví dodávku se čtyřmi mrtvými, kteří se tam už ale máchají poměrně dlouho, nějakých 30 let.

Opět skvělý thriller, kde jsem si užila pátrání po dávném vrahounovi a také atmosféru floridských vod a mokřadů plných aligátorů.

Moc doporučuji a už se těším až si přečtu i předchozí díl série, který se jmenuje Dívka pod hladinou!

22.02.2023 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

To byla krása! Už dlouho jsem si takhle nepoplakala (ale to jsem ještě nečetla Dům v blankytně modrém moři!). Japonsko, cestování a hlavně kočka!

Tedy, spíše kocour, který nám celý příběh vypráví. Jak ho našel páníček Satoru (vlastně - kocour si samozřejmě našel jeho, aby bylo jasno!), jak dostal Nana své jméno a vůbec se dozvídáme spoustu věcí i ze Satoruova dětství a dospívání.

Satoru po pár letech příjemného soužití s kocourem jej ale bohužel musí dát pryč, a tak společně cestují po celém Japonsku za jeho známými, kdo z nich by si mohl Nanu nechat.
A proč se vlastně o něj Satoru už dál nemůže starat?

Takhle krásně dojemný příběh plný moudrosti a kočičího sarkasmu jsem ještě nečetla. A byla to opravdu nádhera!
Kdo máte rádi kočky a příběhy, které pohladí na duši, i když jsou velice dojemné, přečtěte si Kočku na cestách!

19.02.2023 5 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Tahle kniha mě hodně překvapila. Čekala jsem, že to bude něco podobného jako byl Ptačí domek, nějaká melancholie, ptáčci, příroda a tak. A mezitím se mi dostalo do ruky docela mrazivé psychologické drama mezi mužem a ženou, odehrávající se v drsném prostředí severského fjordu. A bylo to skvělé!

Allis se uchyluje na venkov, jelikož utíká před svou nedávnou minulostí. Najde si brigádu jako pomocná síla v jednom odlehlém venkovském domku.
Jeho majitel, nemluvný a divný pavouk Sigurd, jí příkře sdělí její povinnosti a hlavně si nepřeje být příliš rušen. Jeho žena se prý brzy vrátí.

A jak tak čekají na návrat paní manželky, začíná se mezi těmito dvěma naprosto nesourodými osobnostmi vytvářet zvláštní pouto. A co myslíte, vrátí se manželka?
Sigurd pomaličku odhaluje oponu své minulosti, která je stále opředena tajemstvím.

Zvláštní pro mě bylo číst bez přítomnosti přímé řeči, ale snadno jsem si na to zvykla. V knize se kromě dvou hlavních postav mihne jen pár dalších, ale příběh je vystavěn hlavně na těch dvou a podařilo se tak docílit poměrně strašidelného dramatu. Moc se mi to líbilo, můžu vřele doporučit všem, kdo rádi poodhalují tajemné stíny minulosti!

15.02.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Pátrání po zmizelém dítěti - tenhle námět už tu určitě párkrát byl. Ale to jeho pojetí a rozpracování v této knize - to jsem tedy skutečně hltala, bylo to naprosto strhující a velice napínavé čtení!

Během průvodu u příležitosti svátku Dne díkůvzdání v roce 1998 se ztratí malá holčička Kiera. Všichni po ní marně pátrají, po holčičce ale jako by se zem slehla. Najdou se pouze dívčiny ostříhané vlásky a její oblečení.

Do pátrání se mimo policejní složky zapojují samozřejmě i média, a mladá studentka žurnalistiky Miren si pátrání po malé Kieře vezme za své a zasvětí mu i několik následujících roků. I Miren má svůj vlastní důvod, proč do pátrání vkládá tolik času a energie.

Po letech, kdy pátrání ustrnulo na mrtvém bodě, se nešťastným rodičům dostane do rukou videokazeta, která zachycuje minutovou stopáž Kiery, jak si kdesi v pokojíčku hraje s panenkami.

Jestli vás zajímá, jak to s malou Kierou dopadne, určitě si knihu přečtěte, velice doporučuji! My, co jsme knihu četli v rámci společného čtení, jsme netrpělivě hltali stránky, protože napětí a vygradování příběhu bylo opravdu perfektní.

15.02.2023 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Toto byla pro mě opravdová lahůdka, na těchto pavích hodech jsem si skutečně pochutnala! Psáno krásným jazykem, kdy si autor skvostně hraje se slovy, to se mi moc líbilo. Moje první setkání s autorem i s edicí Tvář od Vyšehradu - a rozhodně nebylo poslední!

Autor nám servíruje dějiny i tajemství obyvatel městečka Horní Jelení, to vše v jemných náznacích, kdy se čtenář dovtípí a ještě si při čtení všechna slova vychutnává.

Tato románová kronika nám představuje období let 1918 - 1946 na různých místech, a i když sledujeme převážně rodinu mladého Jendy, rozplétáme zároveň i tajemství ostatních - ať už se jedná o širší rodinu, přátele nebo sousedy.
Střídání a prolínání časových rovin dodává příběhu na dynamice, a my se tak postupně dozvídáme, kdo a proč tehdy udělal, co udělal.

Krásné, silné a dojemné, moc doporučuji!
A co že jsou to ty paví hody? Přečtěte si sami, možná vám také spadne brada jako mně!

08.02.2023 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Manželé Hannah a Owen se mají moc rádi a vychovávají společně puberťačku Bailey, která je Owenovou dcerou z předchozího vztahu.
Jednoho dne dostane Hannah od manžela zvláštní vzkaz - na lístečku stojí jedna strohá věta “dej na ni pozor”. Na koho má dát pozor? Na Bailey? A proč?
To se spolu s hlavní hrdinkou snažíme usilovně vypátrat.

Postupně odhalujeme nejen manželovu minulost, ale díky střídajícím se rovinám vyprávění z minulosti se dozvídáme, jaký byl vztah obou manželů, když ještě bylo všechno v pořádku, tedy předtím, než Owen záhadně zmizel.

Začátek se mi moc líbil a ač jsem se spíš těšila na strhující thriller a honičku za zmizelým manželem, dostalo se mi psychologické sondy do duše dospívající dívky a její nevlastní matky, kdy se obě musejí popasovat s novou životní situací a také přehodnotit vzájemně svůj přístup jedna k druhé.

Tahle kniha ve mě hlubší stopu nezanechala, ale jako oddechovka to bylo dobré. Navíc se chystá filmová adaptace knihy, tak třeba příběhu filmaři dodají větší spád.

05.02.2023 4 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Výrazná obálka s tajemným názvem Obřad - copak se za tím asi skrývá? Španělský thriller, velmi čtivě psaný, který nám nabízí něco nového a neotřelého.
Já jako milovník tohoto žánru musím přiznat, že vrahův modus operandi mi přišel velmi neobvyklý a dosti nechutný - a to bylo právě to, co mě na knize bavilo nejvíc!

Po své rozlučce se svobodou Susana náhle zmizí. Nalezeno je pak její mrtvé tělo, oblečené do baletní sukýnky. Stejnou smrtí před 7 lety zemřela její sestra Lara, která měla rovněž před svatbou. Jedná se tedy o nějaký zvrácený rituál či pomstu, nebo je to náhoda?
Jenomže tehdejší pachatel je stále za mřížemi - má tedy buďto následovníka, nebo uvěznili nevinného!

Děj odsýpal, krátké kapitoly se četly samy a šlo se rovnou k věci. Vyšetřovatelka Elena mi byla i navzdory své minulosti (nebo možná právě proto) sympatická. Konec knihy je napínavý a otevřený k dalšímu pokračování, na které se už teď těším. Velice doporučuji všem milovníkům thrillerů, ze kterých běhá mráz po zádech!

Bylo mi ctí si přečíst rukopis této knihy jako betačtenář, za což moc děkuji AlbatrosMedia.

01.02.2023 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Daleký sever, zima, vítr a rašeliniště, v němž se najde tělo mladíka, očividně brutálně zavražděného. Rašelina jeho tělo dokonale konzervovala, a následně provedené testy DNA ukazují na příbuzenský vztah s místní rodinou. A ne náhodou se jedná o rodinu dávné lásky bývalého detektiva Fina Macleoda, kterého známe z předchozího dílu Skála.

Bylo to opět perfektně temné a velmi napínavé vyprávění, kdy starý muž, Tormod Macdonald, nyní už starší pán, kterého sužuje stařecká demence, vzpomíná na své neutěšené dětství strávené v sirotčinci. Ve vyprávění se prolíná minulost s přítomností, ale vždy je zřejmé, kde se nacházíme - kdy sledujeme minulost z první linie a kdy už starý pán tápe v temnotě ubývající paměti.

Také vyšetřování Fina Macleoda, s nímž měl život svoje kruté plány, je opět velmi zajímavé - Fin už detektivování sice pověsil na hřebík a chtěl si spíš dát na rodném ostrově dohromady svůj život a dům po rodičích, ale i tento příběh pěkně zapadá do Finova života a jako bývalý vyšetřovatel prostě nemůže nechat věci nedořešené.

Díly na sebe úzce nenavazují, lze číst i bez znalosti předchozího příběhu, významné události jsou připomínány. Ale já mám ráda všechno pěkně popořadě.
Moc doporučuji a už se těším na další díl s názvem Šachové figurky!

29.01.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Pan King mě opět dostal aneb Jak jsem si zas oblíbila padoucha!
A kdo je to ten Billy Summers? Je to profesionální nájemný zabiják, který likviduje jen zloduchy, to je jeho zásada.

Čeká jej teď poslední kšeft a pak pověsí řemeslo na hřebík. Jenže! Nic není tak, jak si člověk představuje a naplánuje.

Zakázka je v běhu a nejde se z toho vyvléknout. Billyho práci zahrnuje časté čekání, které si tentokrát krátí “převlekem” za spisovatele. A že mu jeho psaní opravdu jde! Může se tak vypsat ze svých zážitků z dětství, které jej zformovaly a možná je právě proto tam, kde teď je.

Navíc se nám na konci příběh pěkně zamotá, ale to už si přečtěte sami.
Kniha se mi líbila moc, moc, moc. A ten konec! Není to úplně typická hororová “kingovka”, je to spíš parádní detektivka se zajímavým dějem, kde nechybí ani emoce a hloubání nad lidským osudem. Velice doporučuji!

22.01.2023 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Začala jsem 3. dílem ze série s ročními obdobími, ale nijak to nevadilo, díly prý na sebe dějově nenavazují. A musím říct, že se mi kniha moc líbila!

V příběhu se střídá vyprávění ze současnosti s minulostí, každou druhou kapitolou se tedy dostáváme hlouběji do minulosti. Hlavní hrdinkou je Laura, které teta odkázala svůj domek u jezera, kde Laura jako malá ráda trávila prázdniny.
Na svátek sv. Lucie se tam však kdysi stalo neštěstí - hořela tančírna, kde se mladí scházeli a nešťastnou náhodou tam uhořela jejich kamarádka.

Laura má na ten osudný večer otřesné vzpomínky a nejraději by je vymazala z paměti, ale kvůli dědictví se musí vrátit na místo, které tolik milovala, ale které jí přineslo velikou bolest.

Vypadá to, že ani 30 let starý případ není zdaleka vyřešený, ale s Laurou postupně odhalujeme děsivá tajemství jejích dávných přátel a dočkáme se překvapivého rozuzlení!

Knihu moc doporučuji, já osobně jsem si opět vychutnala báječně mrazivou atmosféru severu, sněhu a ledového jezera!

18.01.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Sérii Strašidelné domy jsem si hned oblíbila. Proto jsem se těšila na tento další díl a byla jsem moc zvědavá, jaká duchařina se zde bude odehrávat tentokrát.

Josefina bydlí v ulici vedle domu, ve kterém podle všeho straší. Říká se mu Marwickův dům, podle původních majitelů, kteří dům kdysi obývali. Poslední majitelé však z domu prchali uprostřed noci za podivných okolností, ani pro své věci se už nikdy nevrátili. Dokonce i Josefininy kočky se sousednímu domu obloukem vyhýbají.

A teď se nově do domu stěhuje mladá žena. Josefina, zvědavá samotářka, napeče muffiny a jde novou obyvatelku domu přivítat v sousedství. Je také samozřejmě zvědavá na dům, v němž dosud nikdy nebyla, a který má nechvalnou pověst v širokém okolí.

Josefina a nová sousedka Anna se brzy spřátelí a i Anna si brzy všimne, že s domem není něco v pořádku. Poprosí proto Josefinu, zda by u ní nezůstala přes noc. A pak to všechno začne!

Dál už nebudu prozrazovat, protože jestli máte rádi tyto oddechové duchařské příběhy ze strašidelných domů, určitě si přečtěte i tento. Já si určitě ráda přečtu i další!

15.01.2023 5 z 5