LenkaDv LenkaDv komentáře u knih

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Další skvost od Bernarda Cornwella. Tento autor prostě umí. Příběh je opět skvělý a opět mě poučil o historii. Knihy Bernarda Cornwella vychází ze skutečných historických udalostí a jsou tím pádem o to zajímavější.

12.09.2022 5 z 5

Léta s Top Gear Léta s Top Gear Jeremy Clarkson

Ačkoli pořad Top Gear a vtípky Jeremyho Clarksona mám v pořadu moc ráda, tak v knižní podobě to nevyzní. Prostě a upřímně číst mě to nebavilo. Je to stejný typ humoru jako v pořadu, ale za mě to není ono. Proto ubírám jednu hvězdičku - určitě to splní očekávání, ale něco tomu za mě chybí.

12.08.2022 4 z 5

Koruna věčného soumraku Koruna věčného soumraku James Rollins (p)

James Rollins je můj oblíbený autor, takže už jsem věděla, jaký styl očekávat. A kniha moje očekávání nezklamala. Teď malý spoiler - děj se odehrává ve zcela fiktivním světě na rozdíl od jiných knih. Stále jsem očekávala propojení do současnosti jak je to u autora skoro vždy obvyklé, ale nestalo. Jen mě mohlo dojít, že to bude další serie a na konečné rozuzlení příběhu si budu muset počkat.

31.07.2022 5 z 5

Kniha mě bavila, určitě si přečtu i další díl, i když nutno podotknout, že příběh jako takový byl neuvěřitelný až absurdní. A přiznám se, že chvílemi z toho až trošku mrazí, vzhledem k dnešním dnům a situaci ve světě. Hlavní postava je na jednu stranu velmi sympatická a na druhou stranu mě trošku rozčilovala svými skutky a
přitom to prostě k této postavě patřilo a neměla jsem jí to za zlé. Alan je prostě jen jeden a určitě stojí za to se s ním potkat.

21.07.2022 5 z 5

Mexikopedie Mexikopedie Eva Kubátová

Úžasná kniha. Musím říci, že jsem jí přečetla jedním dechem a teď bych nejraději sbalila kufr a vydala se do Mexika..... Už se moc těším na druhý díl, který autorka právě píše.

04.07.2022 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi líbila, jen mě trochu mrzí, že tam chyběly nějaké detaily, jak se činy odehrály. Zůstalo mi v hlavě mnoho otázek.

17.06.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Příjemná kniha, zajímavý příběh.

27.05.2022 5 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Líbil se mi styl vyprávění a tempo, kterým se děj posunoval. Dávám však o hvězdičku méně, protože jsem se ztrácela v množství postav. Na začátku knihy je sice popis jednotlivých postav, ale je na několik stran a to mě nebavilo si v tom vyhledávat.

20.04.2022 4 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

James Rollins je můj oblíbený autor a jeho další kniha mě nezklamala. Mám ráda jeho styl psaní a toto je jeho další klasika, která mě prostě a jednoduše baví.

15.01.2022 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Znáte ten pocit, kdy vám nějaká postava v knize pije tak strašně krev, že by jste jí nejraději něco řekli? Tak přesně to jsem měla s Alžbětou. Jak já tu babu nesnáším :-D Tento typ člověka upřímně nesnáším a nechci ho potkat v životě. Super příběh, z kterého až mrazilo. Jak jedna baba dokáže zničit tolik životů....

05.01.2022 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásná kniha o lidské síle. Četla se mi dobře.

18.12.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mě bavila, velmi příjemné čtení. Jen jedna věci mi nesedla - přiliš hrdinek, jejichž život nějakým způsobem souvisí. Bohužel jsem se v tom dost zamotala a dost často jsem si nebyla jistá o kom je vlastně řeč.

13.12.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je klasika, ke které jsem se dostala až v dospělém věku. Zkoušela jsem jí číst už jako dítě, ale nedočetla jsem. Letos je to pro mě symbolické, tuto knihu jsem zdědila po babičce, která letos zemřela a tak jsem cítila, že jí musím přečíst. A musím říci, že mě to mile převkapilo. Zezačátku jsem si musela zvyknout na starou češtinu. Je to krásný, idylický příběh a v této době je to pohlazení po duši. Konec je smutný, nikoli však nečekaný a hlavně všem známý.

11.12.2021 5 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Super pomocná kniha nejen pro studenty angličtiny. Spousta skvělých tipů a praktických rad.

10.12.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc milý příběh, musím říc, že na konci i slza ukápla.

29.11.2021 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Kniha se mi moc líbila. Jen mi malinko vadilo neustálé přecházení z minulosti do současnosti - i když bylo označelno kurzívou. Ale jinak nemám knize co vytknout.

10.11.2021 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Kniha se mi líbila, velmi dobře se četla a byla zajímavá. Ale nějak nevěřím, že by to byla autobiografie a že by Motýlkovi vše tak vycházelo a všichni mu šly tak na ruku.

17.10.2021 5 z 5

1356 1356 Bernard Cornwell

Příjemné pokračování série, které nezklamalo.

19.09.2021 5 z 5

Kacířka Kacířka Bernard Cornwell

Tento autor mě baví, takže netřeba nic víc dodávat :-)

24.08.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Ze začátku jsem se bála, že to bude podobná nuda jako Egypťan Sinuhet, ale naštěstí děj byl mohme zajímavější a kniha se mi líbila.

03.08.2021 4 z 5