1356 ekniha

Veterán od Kresčaku Thomas z Hooktonu vede šik námezdných lučištníků a mužů ve zbroji, který plení kraj východně od Gaskoňska. Princ Waleský Edward, později známý jako Černý princ, shromažďuje vojsko, aby znovu vytáhl do boje proti Francouzům. Ještě předtím, než se k němu připojí, však musí Thomas splnit naléhavý úkol. Odvážný hrdina se snaží získat prastarý meč s mýtickou mocí, o níž se spekuluje, že je ukrytá někde v blízkosti Poitier – Pomáhej vám Bůh a bojujte jako ďábli… v románu 1356....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197609/big_1356-197609.jpg 4.5144

Kniha 1356

sestraJoy

VZAL „LA MALICE“, OTOČIL SE K PROSTÉMU OLTÁŘI A NAZNAČIL ZNAMENÍ KŘÍŽE. „DÍKY, PANE,” ZAMUMLAL, „A DÍKY I VÁM, SVATÝ PETŘE A SVATÝ JUNIENE. A TEĎ NADE MNOU DRŽTE CHRANNOU RUKU”… Závěr osudů Thomase z Hooktonu se nese v podobným duchu jako předchozí díly: zajímavá historie a parádní příběh (hledání posvátnýho meče). Thomas je hrdina, kterýho si musíte oblíbit. Stejně jako jeho přívržence. Kromě osudů oceňuju barvitý líčení událostí a popisování praktik a zvyků středověku. Super historický dobrodružství, tentokrát zakončený bitvou u Poitiers L.P. 1356.

Igor1311

Veľmi dobré zakončenie série o anglickom lukostrelcovi Thomasovi z Hooktonu. Od bitky pri Kreščaku opísanej v prvej časti ubehlo desať rokov a z Thomasa stal zámožný človek s vlastnými bojovníkmi. Cornwell opäť vkladá do príbehu linku o silnej kresťanskej zbrani, ktorá môže zvrátiť celý priebeh vojny. Ja osobne by som to úplne vynechal ale chápem, že mu išlo o zápletku, ktorá by dala deju aj vedľajšiu linku, ako len opis bojov, ktoré sú opäť vynikajúcim spôsobom opísané. Po Azincourte a Lučistníkovi určite autorove najlepšie knihy o storočnej vojne.

Schamila
27.10.2020

Škoda, že je už konec, byla to krásná procházka historií s báječnými hrdiny, zkrátka mělo to šťávu ve všech bodech, doufám, že je Thomas šťastný, moc doporučuji ke čtení ...

Boby17
06.10.2020

Poslední díl sice nebyl tak strhující jako předešlé části, přesto si myslím, že byl důstojným završením celé série věnované stoleté válce (včetně samostatné knihy Azincourt). Bitvě u Poitiers byl věnován až úplný závěr příběhu, opět však s mistrovskou bravurou autora a překladatele Jiřího Beneše. Drobné výhrady k příběhu, zejména urychlené koncovce s "oblíbeným" církevním hodnostářem si nechávám pro sebe a hodnotím plným počtem hvězd.

Luigi1
28.05.2020

Moc rychle ušité horkou jehlou,ale jinak super

Daduška
03.05.2020

Fanoušek Thomase z Hooktonu ví, co může očekávat. Další dobrodružství anglického lučištníka během stoleté války a strhující líčení bitvy u Poitiers. Tento typ románu se mi nikdy neomrzí.

jprst
05.11.2019

Tak tento díl mě docela zklamal, z mého pohledu jde o nejslabší kousek této série, i když připouštím, že čtivost tomu nechybí.

Šnek86
13.09.2019

Tak další příběh, kdy Thomas hledá relikvi, aby ji následně zlikvidoval.Kniha v podobném duchu jako předchozí díly.Konec byl rychlý.