LenkaDv LenkaDv komentáře u knih

Mít čas žít Mít čas žít Dominika Pašková

Velmi příjemná kniha a pro mě s řadou AHA momentů. Rozhodně to není kniha, kterou přečtete za večer. Mě donutila k zamyšlení nad některými aspekty mého života. Knihu jsem četla v celkem pomalém tempu, abych měla čas se zamyslet. Za mě povedený kousek. Autorka je pro mě skutečnou osobností, která má pro mě opravdový přínos tím, co dělá a držím jí palce ať jí její neutuchající energie vydrží a nadále obohacuje ostatní.

23.10.2023 5 z 5

Válečník Válečník Bernard Cornwell

Tak už je tu bohužel konec. Tato série, to je prostě láska největší. Bude mi chybět. A proto počkám pár dní a přečtu si všech 13 knížek ještě jednou :-) Je to opravdu mistrovské dílo a nemám vůbec co vytknout. Naprosto mě uchvátilo a to dokonce tak, že jsem se před pro měsíci vydala, abych na vlastní oči viděla Bebbanburgh (Bamburgh castle) :-)

18.10.2023 5 z 5

Plamenonosič Plamenonosič Bernard Cornwell

Tahle série je prostě láska. Pro mě dokonalost a miluji to. K této série se mi přesně hodí: Ne, netrpím nespavostí - jen mám skvělou knihu a nulový respekt k dalšímu dni :-) Pro mě je to skvost a to nejoblíbenější. Dokonce tak, že jsem musela v nedávné době navštívit Bebbanburgh (Bamburgh castle) a vidět ho na vlastní oči.

13.09.2023 5 z 5

Vinnetou Vinnetou Karel May

Klasika z dětství, ke které jsem se moc ráda vrátila. Prostě láska :-)

22.08.2023 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Opět další skvělá kniha. Mě toto prostě baví.

19.08.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tato kniha je velmi milým překvapením. Obě dějové linky mě bavily. Přečetla jsem jedním dechem. Velmi povedený příběh.

01.07.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Klasika, která neomrzí :-)

25.06.2023 5 z 5

Tajemné kosočtverce v obilí Tajemné kosočtverce v obilí Květoň Zahájský

Pohodové a vtipné čtení. Pokud hledáte nenáročnou a vtipnou oddechový, toto bude pro vás to pravé.

18.06.2023 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi milé překvapení a velmi zajímavý konec. Rozhodně mě to bavilo.

10.05.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Tato kniha pro mě byla velmi milou jednohubkou. Kniha je poplatná každá době.

07.05.2023 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Toto je klasika a právem. Už se těším na další díl. Jen škoda, že se asi nikdy nedočkáme konce....

06.05.2023 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Série Černokněžník mě hodně bavila, ale upřímně Zlato Arkony tak nějak nebylo ono nevím úplně proč, ale úplně mě to nepohltilo. Upřímně nevím, jestli chci číst další díl.

12.03.2023 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Výborná kniha. Juraj Červeňák opravdu umí napsat poutavý příběh a já už se těším na další vyprávění.

11.02.2023 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělá kniha. Poslouchala jsem jí jako audioknihu a přednes Oldřicha Kaisera toto skvostné dílo posunul ještě o ležel výše. Je to jeden z těch příběhů na který jen tak nezapomenu. Nemám mu naprosto co vytknout a určitě se k němu ještě někdy vrátím.

15.01.2023 5 z 5

Ani svatí, ani andělé Ani svatí, ani andělé Ivan Klíma

Tuto knihou jsem poslouchala jako audioknihu a za mě super. Dala jsem jí skoro na jeden zátah. Bavilo mě to, zajímavý příběh a skvělá interpretace.

14.10.2022 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Pokud se rozhodnu být upřímná, tak tato kniha mě nebavila. Miluji knihy, od kterých se nemohu odtrhnout a toto nebyl ten případ. Určitě to byl silný příběh, ale mě to prostě nechytlo.....

14.10.2022 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tak tato kniha byla velké překvapeni. Myslela jsem, ze Sci-Fi nemám ráda. Tato kniha mě vyvedla z omylu. Skvělý příběh, který mě pohltil od začátku až do konce.

09.10.2022 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Výborná kniha. Velmi mile mě překvapila už se moc těším na druhý díl.

08.10.2022 5 z 5

Svatyně Svatyně Bernard Cornwell

Bernard Cornwell je můj nejoblíbenější autor. Tato kniha byla trochu jiná než na které jsem od něj zvyklý. Nebyl to jeho klasický historický román - byl o zcela vymyšlených kmenech. Na konci v dodatku historická souvislost je, ale přiznám se, že mi při čtení tato souvislost vůbec nedošla. Nicméně mě kniha opět velmi bavila a nemohla jsem se o dní odtrhnout. To prostě Cornwell umí. člověk se ani chvilku nenudí a je vtažen do děj.

07.10.2022 5 z 5

Příběhy železné opony Příběhy železné opony Luděk Navara

Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý. Velmi silné příběhy z naší nedávné minulosti. Myslím, že tato kniha se mi vryje do paměti a bud na ní dlouho vzpomínat.

25.09.2022 5 z 5