Mistr mystifikace

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Začátek nevšední středověké trilogie MEČ A KORUNA dějově volně předchází pentalogii o Porodní bábě. Mistr mystifikace je úvod epické ságy, v níž nás autorka zavádí do pohnutých časů 12. století. Po smrti císaře Lothara v roce 1137 bojují Štaufové a Welfové o trůn, zatímco Askánci, Wettinové a jiné vlivné šlechtické rody se snaží udržet a rozšířit svá mocenská postavení. Nikdo z nich se neštítí jakéhokoli prostředku k dosažení svého cíle: intrik, zrady, vynucených manželských svazků ani otevřené války. Vazalové se musí rozhodnout, na kterou stranu se postaví, mladičké dívky jsou zavlečeny jako záruka věrnosti, některé ženy mají strach, jiné naopak v sobě najdou sílu se prosadit. Sledujeme vzestup Fridricha Barbarossy v nejmocnějšího panovníka středověku i pohnutý osud mladičké Kunigundy z Plötzkau, která musí překonat sama sebe. Milovníci historické ságy Sabine Ebertové o Porodní bábě se v této nové trilogii setkají s řadou tehdejších protagonistů v době jejich mládí, zejména s mladým Christianem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391283/big_mistr-mystifikace-3i0-391283.jpg 4.295
Série:

Meč a Koruna 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Schwert und Krone 1: Meister der Täuschung, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Mistr mystifikace

Atlantis
26.09.2022

Asi jsem knihu nepochopil, protože se v žádném případě nemůžu připojit k nadšeným reakcím. Za mě byl Mistr mystifikace neskutečně nudná záležitost, kterou ubíjí extrémní počet postav a (pro mě) neznámé prostředí, ke kterému jsem si nedokázal najít vztah. Další díly mi nesmí do domu a na sérii o porodní bábě se nejspíš taky nevrhnu.

čef
25.08.2022

Kniha jako od trochu důkladnějšího Aloise Jiráska z německých dějin 12. století. Probírá se boj o trůn německého krále po úmrtí jednoho z rodiny Welfů. Pijí se kukle jen to sviští, mezitím nejedna romantická zápletka dokumentující hlavně postavení žen v tehdejším světě. Výborné čtení pro zájemce o historii.


hanzmb
16.06.2022

Trochu náročnější na čtení, protože si člověk musí hlídat obrovské množství postav, které mají prakticky rovnocenný podíl v příběhu. Jsem zvědav, zda autorka dokáže tuto pestrost udržet i v dalších dílech nebo se soustředí jen na několik. Nejsem zatížený četbou Porodní báby, takže bude pro mě vše nové. Předpokládám další střety mezi Germány a Slovany. Stejně jako v Hlavě světa R. Gable. Ta je však ještě o spár stupňů v mém hodnocení výše než tato kniha.

LenkaDv
20.04.2022

Líbil se mi styl vyprávění a tempo, kterým se děj posunoval. Dávám však o hvězdičku méně, protože jsem se ztrácela v množství postav. Na začátku knihy je sice popis jednotlivých postav, ale je na několik stran a to mě nebavilo si v tom vyhledávat.

hankapimi
17.03.2022

Celá Porodní bába od autorky byla velmi čtivá, Meč a Koruna je také poutavá historická sága z období středověku. Jen se nemůže četba tak hltat, jelikož množství důležitých postav, králů, markrabat, šlechticů a jejich potomků, bojujících za své zájmy je velké. Neustálý boj mezi Welfy a Štaufy v německé marce kolem 12. století jsou vlastně historická fakta, spojená příběhy. Kdežto u Porodní báby tomu bylo naopak. Nicméně četbu si užívám, poklona paní Ebert a netradičně plný počet...

Kerberos
03.03.2022

Už delší dobu jsem se chystala, že se do této ságy pustím. Předchází porodní bábě, kterou jsem celou četla a velmi se mi líbila. Měla jsem obavu, že nebude tak dobrá, zbytečně. Je psaná stejným stylem. Čtu ji v elektronické podobě což má pozitiva, nedržím tak těžkou knihu, ale nemůžu neustále nahlížet do rodokmenů, asi si je ofotím. Tak hurá na další díl.

Bedřich63
04.01.2022

Po přečtení všech dílů Tajemství porodní báby jsem se pustil do další série této autorky. Opět se potkávám s velmi čtivým stylem psaní, spoustou historických postav a událostí, no a samozřejmě pěkně propracovanými příběhy historických i fiktivních postav. Kniha velmi dobře přibližuje životní podmínky ve 12 století ve vévodstvích a markách na území dnešního Německa a neustálý boj vévodů a markrabat. Životní podmínky té doby pro člověka žijícího v Evropě dnes jsou nepředstavitelné.
Rád se pustím do dalších dílů, tento typ literatury mám rád.

eva-lupen
01.10.2021

Překvapivě čtivé a zajímavé. Porodní bábu jsem ještě nečetla, ale nejspíš na ni časem také dojde. Jdu na další díl.

1