Léta s Top Gear

Jeremy Clarkson jako novinář začínal v místním listu Rotherham Advertiser a později psal pro Lincolnshire Life nebo Sun a Sunday Times. Dnes je autorem a spolu s Jamesem Mayem a Richardem Hammondem moderátorem televizního pořadu BBC Top Gear, jehož nová a nová pokračování pravidelně sledují miliony lidí po celém světě. O Clarksonovi se říká, že je nějvětší osobností britské televize. Měří 196 cm. V knize Léta s Top Gear se nám dostává potěšení číst špičkovou novinařinu a osobité názory na nejrůznější automobily a automobilový průmysl, ale nejen to; také se nám tu otevírá „svět podle Clarksona“, ostrov vtipu, ironie a střízlivého občanského myšlení, stavícího do nelichotivého světla svět evropských zákazů a příkazů, všeobecného opatrnictví a politické korektnosti. Kniha obsahuje výbor autorových sloupků, vycházejícíh mezi lety 1993 a 2011 v prestižním automobilovém časopise Top Gear....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204269/big_leta-s-top-gear-6fn-204269.jpg 4.485
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Argo

The Top Gear Years, 2012

Kniha Léta s Top Gear

LenkaV.1
21.01.2019

Pobaví, někdy donutí k zamyšlení, i když mně osobně víc "sedl" styl knížky Richarda Hammonda.

valda
01.09.2018

Kdo by neznal Jeremyho Clarksona. Četl jsem od něj už několik souborných vydání jeho sloupků, takže vím, že je to skvělý, a velice čtivý a zábavný novinář. Taky byl dlouho hodně důležitou postavou v nejúspěšnějším pořadu světa o autech: Top Gear. Nikdy se nebál být politicky nekorektní, mezi všemi těmi předem připos... lidmi z ostatních pořadů, kteří se báli jakkoliv vykročit z řady, aby náhodou nepřišli o práci. No, nakonec i Jeremyho z jeho pořadu vyhodili, protože zfackoval člověka, který mu nezvládnul přinést steak. A tak nyní pokračuje v neméně úspěšné show, která se jmenuje Grand Tour.
Tohle je kniha, která obsahuje výběr článků, které Jeremy psal do časopisu Top Gear, který vycházel souběžně s televizním pořadem. Platí to, co jsem psal už o předchozích souborech, které jsem četl. Pokud si chcete přečíst něco zábavného, tak trochu vás zajímají i auta, a nevadí vám macho humor, tak doporučuji.

Leome
17.10.2016

Tahle kniha je asi ta nejlepší od Clarksona, četla jsem i "Zapomeň na brzy", ale to mě tolik nezaujalo. Clarksonův humor je něco, co vám prosvětlí i dny beze světla a vážně nedoporučuji číst knihu na veřejných místech: přeci jenom, je to trochu zvláštní, když se člověk popadá smíchy v tramvaji. Kniha je zábavná, zábavná a... zábavná. Nejen pro milovníky Top Gearu a také nemusíte být extra velký znalec aut, abyste textu rozuměli (i když není na škodu vědět, o čem se mluví). Nemůžu jinak než pět z pěti, protože to si takhle kniha zaručeně zaslouží.

RudýOnkel
15.07.2016

Clarksonův humor je jako Pandořina skříňka. Nikdy nevíte, co po otevření na Vás čeká :D A tato kniha je knižní verze vtipné a originální novinářské práce :)

LordSnape
30.04.2016

Clarkson je možná arogantní dement, jak představuje televizní Top Gear, ale jako novinář je naprosto famózní. Již dlouho jsem nečetl žurnalistiku tak lehce, vtipně a dobře napsanou. Je vidět, že ho auta prostě berou, rozumí jim a i přes jisté, vyhraněné názory - jako třeba směrem k ochraně životního prostředí, mohu říct, že jsem jeho články žral do posledního písmenka. Kéž by i u nás byl aspoň někdo, kdo umí svoji práci podat obdobným způsobem.

decemlineata
19.01.2016

Tenhle titul jsem původně koupila pro manžela,ale musím přiznat,že ji dostal se zpožděním.
Nemohla jsem se odtrhnout od čtení.
Sarkastický humor Clarksona. Jeho přesné vykreslení situací a humor.Málo slovy vše.
To je Clarkson.Nechtěla bych s ním pracovat,ale vždy si ráda přečtu jeho knížky.
Za mě plný počet

RadekO8
21.11.2015

Když jsme jí četl v šalině tak se lidi otáčeli a koukali na mě jak na idiota, jak jsem se nemohl přestat smát :) úžasné čtení !!!!!

Enforcer
30.07.2015

Pohodové letní čtení. Zábavné, provokativní, ale i inteligentní.