lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Vtipný komiks o poněkud povrchní single dívce. Graficky super.

20.06.2020 4 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Rituální očištění, souznění s přírodou, meditace, spousta vjemů útočících na smysly. To vše a mnohem více čeká na Karolínu, která se vydala hledat do Brazílie svého přítele. Kniha je psaná zvláštním stylem, Karolína byla hodně naivní, konec knihy jsem očekávala ale přesto mě dokázal překvapit.

11.06.2020 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Benovi je jedenáct a nesnáší pátky, kdy ho rodiče vozí k babičce. A s tou je taková nuuuuda.... Vtipný a dojemný příběh o tom že všichni budeme jednou staří a nudní, anebo taky ne :-)

05.06.2020 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Tak sladké a tak smutné. Někteří lidé by prostě neměli mít děti. I když jsem se rozněžnila, dva díly vztahu dvou kluků stačily.

02.06.2020 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Myslíte si, že víte něco o bolesti? První věta knihy. A pokračuje tak pohodově a vy víte že se to změní a máte strach číst dál. Příběh vypráví dvanáctiletý David. Ve vedlejším domě se děje zlo, kterému David přihlíží, neúčastní se, ale dívá se. Z toho co se tam dělo, že ta zvěrstva prováděly dvanáctileté a mladší děti se souhlasem pološílené matky, z toho mi bylo opravdu zle. A když se dozvíte že to bylo podle skutečnosti... Byl natočen i film, musím nejprve vydýchat knihu.

29.05.2020 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Mám moc ráda film Dárce, který se čas od času objeví v televizi, viděla jsem ho několikrát. To že existuje knižní předloha bylo milým překvapením. Bezbarvý svět bez emocí kde je vše podřízeno pravidlům. Dvanáctiletý Jonas je vyvolen stát se příjemcem paměti národa. Konec je stejný jako ve filmu a mně se líbil. Doslov v knize byl třešničkou na závěr.

26.05.2020 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Krásný příběh, emotivní, srdcervoucí. Pod rouškou náboženské čistoty ničit život, protože je to pro tvoje dobro.

24.05.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Elitní školy, snobové kam se podíváš, kostlivci pěkně zameteni pod koberec, spolky z nichž se leda tak oklepu znechucením. A ta nadřazenost - já jsem bohatý a tím mám veškerou moc. A. Marsons mě každou další knihou překvapí tak, že se těším na další. No a tomu konci pořád nějak nemůžu uvěřit.

19.05.2020 4 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Kdysi dávno jsem knihy paní Deváté četla a bavila se. Což tentokrát říct nemůžu. Když nevím o čem psát, když témata došla, tak prostě nepíšu. Paní Devátá se hodně opakovala, měla jsem pocit jakoby se ztrácela. Protože mám knihy o jídle ráda a recepty jsou bonusem, tak i tady jsem si dva opsala.

17.05.2020 2 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

Potřebovala jsem si přečíst něco milého, co tzv pohladí po duši a dcera mi podala svou oblíbenou Lízinku. A bylo to fajn. Lízinka je nemocniční kočka, která pomáhá holčičce Elsie překonat dlouhý pobyt v nemocnici a stesk po babičce. Elsie má velkou fantazii a její příběhy poslouchají malí spolupacienti s velkým napětím.

13.05.2020 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Smrt prostitutek, opuštěné miminko. Chtělo by se říci - ty ženské vědí do čeho lezou, mrcha matka co opustí dítě. Ale co my víme co se za tím skrývá, co ze zoufalství jsme schopni udělat, čeho se vzdát. Kim a její parta mají zase co dělat, podezřelých je víc než dost. Při čtení mi nebylo nejlépe, obzvláště u kapitol s Ellie, tento děj jsem i povyprávěla z určitého důvodu dospívající dceři. Kdo si přečte, pochopí.

10.05.2020 4 z 5

Autor je ředitelem Institutu pro výzkum štěstí v Kodani, to je tedy zajímavá pozice :-), vůbec jsem netušila že něco takového existuje. Dánové jsou prý nejšťastnější lidé na světě a stačí jim k tomu svíčky, horká káva, vlněné ponožky, sladkosti. Domnívám se že tam kde je slunce
vidět jen zřídka, je třeba si ten pocit alespoň navodit. Kniha je to milá, pohodová, hezké fotky. V Dánsku jsem kdysi dávno byla, pamatuji si rovinu a roztomilé domy, v nichž si tedy lidé užívají své hygge. Ráda bych se tam jednou vrátila.

07.05.2020 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Psychoterapeut Theo je posedlý případem malířky Alicie, která od smrti manžela už šest let nepromluvila. Prolínání dvou dějových linek mě parádně vtáhlo a ten konec, no, nečekala jsem to. Psychologický thriller - to sedí a jako dárek se fakt povedl.

04.05.2020 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tentokrát Kim pracuje odděleně od svého týmu a je to znát. Nález starých kostí odstartuje zatraceně nechutnou záležitost a někomu blízkému půjde o život. Už šestý díl a zase mě pohltil.

26.04.2020 4 z 5

I viděl Bůh, že je to špatné I viděl Bůh, že je to špatné Otto Weiss

Lidé ztrácí víru a tak Bůh sestoupí mezi lid aby zjistil proč se tak děje. A ocitne se v Terezínském ghettu a nestačí se divit. Novelka byla sepsána p. Weissem a ilustrovaná jeho třináctiletou dcerou přímo v Terezíně, v roce 1943. Součástí je také báseň Modlitba, kterou jsem četla několikrát, jak moc se mi líbila.

20.04.2020 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Kdyby mi bylo sedmnáct, tak si pobrečím. Takhle beru příběh trochu s nadhledem, vnímám hluchá místa a klišé. Henry se zamiluje do dívky, kterou chce zachránit. Otázkou je zda ona to cítí stejně. Myslela jsem že beru do ruky klasickou love story, nicméně zklamaná nejsem. Jo a moc se mi líbí obálka.

19.04.2020 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Zase jsem se nechala zlákat doporučením a šmarjá, hrůza to byla. Překombinovaný , věci nedovysvětlené, Caffery i Rebecca mi lezly na nervy. Mimochodem Caffery jako detektiv nic moc, teda. No a samo téma pedofilie... Přesto musím uznat že Mo Hayder psát umí, jen mi to nesedlo a další knihy zkoušet nebudu.

15.04.2020 3 z 5

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

Ztráty a náhody se dějí a my se s nimi musíme vyrovnat. A nikdo se neptá zda o ně stojíme. Ať je to tragicky náhodná smrt, štěstí ve hře či zahrávající si příroda. Kniha byla pro mne jen smutná, nečetla se mi nejlépe, proto nižší hodnocení.

10.04.2020 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Pro mne trošku slabší díl, takový překombinovaný. To že se připomenula Alex mě nepřekvapilo, co čekat od sociopata. Osou tohoto příběhu jsou pokrevní pouta, mezi rodiči a dětmi především a ta jsou velmi pevná a jejich přetržení se trestá.

07.04.2020 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Po dlouhé době jsem se vrátila díky Výzvě k panu Kingovi. A stálo to rozhodně za to. Ve čtyřech povídkách nahlížíme do temných zákoutí lidských povah, kdy člověk nemůže věřit ani sám sobě.

03.04.2020 5 z 5