lenkaabooks lenkaabooks komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Přečteno na jeden zátah, nedalo se jinak. Líbil se mi psychologický podtext knihy, to jak si mozek s námi dovede zahrát. Kolik lidí má svá útočiště před traumatickými zážitky, svůj snový svět, kam za nimi agresor nemůže. Kniha plná zvratů, možná jich bylo až příliš, ale sakra čtivá a vzít si ji zrovinka před spaním nebyl ok nápad - jsou tři hodiny ráno, ach jo.

25.02.2021 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak to bylo sakra čtivé a napínavé a ten konec, tak ten byl bohužel uvěřitelný. Jules má pocit že získala vysněnou práci, v domě který je legendou. To jak moc se plete zjistí velmi brzy, když začne postrádat novou známou z téhož domu. A pak začne Bartolomějská vydávat svá tajemství.

08.02.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Den volna a jak jinak ho v dnešní době strávit než s dobrým čtením. Takže další Marsonsová byla jasná volba. Tentokrát je vše soustředěné kolem Kim a jejích traumat. Někdo se v tom šťourá a to pořádně. Závěrečné odhalení mě trochu zklamalo, ale jinak je kniha opět čtivá a líbí se mi krátké kapitoly.

04.02.2021 4 z 5

Zpověď knihkupce Zpověď knihkupce Shaun Bythell

Musí to být naprosto úžasný antikvariát s točitým schodištěm, kde je možná duch, se spoustou knih v pytlích i krabicích, ale hlavně na policích, kde je možné najít asi úplně cokoliv. A tomu všemu šéfuje Shaun, skotský knihkupec se svými svéráznými pomocníky. Pro milovníky knih povinná četba :-)

28.01.2021 4 z 5

Jací jsou? – Češi Jací jsou? – Češi Aleš Palán

I když má knížečka v mnohém pravdu, dobře po těle mi leckdy nebylo. Ona nám totiž nastavuje zrcadlo a to nikdy není příjemné. Ovšem degradovat Čechy na Švejky mi přece jen přijde přehnané. Pokud to mělo být pro zábavu, fajn. Jsem zvědavá na ostatní" Jací jsou..." zda třeba Japonci či Norové budou také za blbce.

30.11.2020 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Ach, to bylo tak romantické, skoro jsem měla chuť zapálit si svíčky a dát si šampáňo s jahodou. Tvrdý rocker a křehká dívka s úzkostnou poruchou. Může to fungovat? Skloubit davy fanoušků a novinářů s agorafobií, to bude chtít hodně odvahy. Bylo to čtivé, sem tam vtipné, rychlovka když nemůžete spát.

26.11.2020 3 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Knihy této autorky čtu ráda, je to svižné čtení, povětšinou se řeší rodinné vztahy a kostlivci ve skříni.
V tomto příběhu jde o rodinu se třemi již dospělými dcerami. Všechny tak nějak neví co dál, naštěstí mají fajn rodinné zázemí. Ke konci knihy vyjdou najevo věci pro mě těžko uvěřitelné, jakoby nedotažené a nepřirozené. Přesto jako odpočinkové čtivo, ano.

25.11.2020 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Štěpána potkáváme v jeho 11letech, kdy zůstává sám s maminkou a během čtyř let s ním zažíváme jak rychle musel dospět. Knihu jsem si užila, Štěpán byl úžasně empatický syn a vnuk a kamarád, bude mi chybět.

23.11.2020 5 z 5

Ryba jménem Ian Ryba jménem Ian Bradley Somer

Co všechno vidí jedna rybka během čtyřvteřinového letu ze 27.patra, se nám rozehrává v příbězích několika obyvatel jednoho výškového domu. Zažijeme smutek i radost, bolest i naději, tak jak to v životě bývá. Trochu neskutečný byl pro mě příběh Petúnie, ale což, zázraky se dějí.

16.11.2020 4 z 5

Hlavně ať ti udělá dítě Hlavně ať ti udělá dítě Václav Gruber

Vztah doktorky a jejího o 19 let mladšího partnera. Láska jako trám, která překonává překážky, dokonce i za velkou louží. Bylo to psáno hodně jednoduše, snad mě zaujal název, rychle přečteno - rychle zapomenuto.

10.11.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Ty severský detektivky jsou tak neskutečně brutální, prostě co se může odporného stát, stane se. Dobře psané, napínavé až do konce, jen při pohledu na kaštany a nedejbože z nich vyrobené panáčky se mi budou ježit všecky chlupy.

05.11.2020 4 z 5

Bez práce nejsou bagety aneb Jak Češi žijí ve Francii Bez práce nejsou bagety aneb Jak Češi žijí ve Francii Magdaléna Rejžková

Rozhovory s Čechy různého věku a povolání, žijící v odlišných koutech Francie. O tom, proč zrovna Francie, rozdíly kulturní i společenské, problémy pracovní i rodinné. Byly to zajímavé postřehy. A jen tak namátkou, snad všichni dotazovaní se shodli na nesrovnatelné kvalitě jídla a to ve prospěch Francie.

02.11.2020 4 z 5

Skrytá zuřivost srdce Skrytá zuřivost srdce John Boyne

Svým způsobem moc hezký příběh, bohužel dost rušily pravopisné chyby a nijak jsem nepřilnula k Cyrilovi, hlavní postavě. Cyril je gay a narodil se v Irsku. A v Irsku homosexualita prostě neexistuje, je to pouhé pomatení mysli, to byl názor lékařů a hlavně duchovních, kteří především nad irskými venkovany měli obrovskou moc. Cyril nás vede celým svým životem, jež provází spousta náhod, které jsou nakonec součástí celku. Dost často se zachová jako slaboch, nechá za sebou neštěstí, aby to své našel a zase ztratil. Je to má čtvrtá kniha od J. Boyna, první pro dospělé a určitě si přečtu další.

25.10.2020 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Váhala jsem zda hvězdičku neubrat, protože jsem netrpělivě čekala jak to dopadne a ono... to vlastně nedopadlo. Nebo ano, ale jinak. Příběh čtyř žen, každá se plácá ve svých problémech a k tomu sériový vrah, který má na jednu či dvě z těchto žen spadeno. Psáno to bylo čtivě a napínavě, jen ten závěr... Jo a bacha na internetové seznamky.

11.10.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

To je zavádějící název knihy, jistě mě příjemně překvapí, myslela jsem si. A ejhle, pohledný bohatý šéf a chudičká pohledná nasazená stážistka. Takže kniha plná chtíče a banánů a sexu a pro změnu banánových pohárů. Začátek byl aspoň vtipný, za druhou půlku a konec hvězdičku ubírám.

28.09.2020 2 z 5

Léčba psem - Pět voříšků před vraty Léčba psem - Pět voříšků před vraty Dagmar Morenová

Kniha plná psů, pejsků, štěňat, hafanů, psů s papírem i tzv voříšků. Příběhy úsměvné i smutné, pro pejskaře psané na míru :-)

28.09.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

No, síla to byla, to teda jo. Kniha mě pohltila, scén plných sexu bylo dost, ale patřily do děje. Lowen přijíždí do domu smutku dopsat knihy za úspěšnou spisovatelku, která měla nehodu. Závěr knihy mě zaskočil, bohužel ne úplně příjemně. Nezáleží na tom že nevím čemu věřit, spíše komu.

26.09.2020 4 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Příběh dvou kamarádek Ely a Dity, jejich rodin a kamarádů, vše propletené, prostě tak nějak ze života. Dobře se to četlo, příjemná oddychovka.

24.09.2020 3 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Povídky z pohledu lékaře či pacienta. Nejvíce mě oslovila hned ta první od P. Soukupové, to nepochopení tak zabolelo. A co se týče hrdiny M. Epsteina, ti co to podstoupili, dobře vědí.

20.09.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

V jednu chvíli nemáte ani floka, snídani si pravidelně kradete v luxusním hotelu a v tom... vrazíte do náramného fešáka, který se sice ukáže být arogantním a velmi náročným šéfem, ale dá vám sakra dobře placenou práci a propaluje vás pohledem tak, až můžete ždímat kalhotky. Tak to jsou Preston a Tara, pohádka pro dospělé. Prostě oddychovka, když nemůžete spát.

16.09.2020 3 z 5