lencin lencin komentáře u knih

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Bezútěšné, absolutně bezútěšné. Vyborná prvotina popisující polovinu 19.století v dělnické a chudinské Praze.

13.03.2017 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin opět nezklamal. Přišla na mě trudomyslnost,ale Zdeněk Jirotka ji dokázal rozptýlit. Děkuji.

11.03.2017 5 z 5

A já pořád kdo to tluče A já pořád kdo to tluče Radka Denemarková

Líbilo. Brigitta i Petr jsou velmi temní a vlastně zaporní hrdinové, ale jejich příběhy jsou neuvěřitelně silné.

08.03.2017 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Zajímavá kniha. Manželství viděno oběma účastníky. I 20 let je krátká doba na poznání toho druhého a pokud má tajemství,tak ani to nemusí vyplout na povrch. Líbilo se mi.

21.02.2017 3 z 5

Líbilo a zaujalo. Povídky nejsou můj nejoblíbenější žánr, ale tuto hvězdnou sestavu nešlo opominout :-) . Líbilo se mi moc,hlavně Tučková a Stančík....

11.02.2017 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

O hodně lepší než první díl, ale další díl už si klidně nechám ujít. Škoda, nápad dobrý.

09.02.2017 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nápad dobrý, ale něco drhlo. Místy asi překlad, místy i logika děje. Zkusím ještě dát šanci druhému dílu...

09.02.2017 2 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Hezké podobenství o životě lidském.
Přijmi,poslouchej,služ!

01.02.2017 4 z 5

Andělí vejce Andělí vejce Petr Stančík

Pro mě - kniha zjevení. Neznala jsem autora a jsem zcela okouzlena. Nejvíc asi kombinací něhy a cynismu. Určitě si přečtu i další jeho knihy. Doporučuju.

24.01.2017 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Mně se kniha líbila. Příběh životní cesty chlapce Namiho,který je vychován bábou a dědkem u vysychajícího jezera v jedné z postsovětských republik..... Po traumatickém zážitku se vydává do Města. Silné chvíle,ale na 5 * za mě není. Přesto doporučuju.

22.01.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Hezké čtení pro ženy.

17.01.2017 4 z 5

Námořník na koni Námořník na koni Irving Stone (p)

Nevím. London a mám moc ráda, Stona celkem taky. Ale buď jsem četla knihu ve špatném čase nebo v nevhodné náladě. Přišlo mi to až příliš popisné a příliš vysvětlující...

17.01.2017 3 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Milý příběh,pro všechny,kdo mají rádi tučňáky

13.01.2017 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Prima oddechová četba pro zimní večery.

10.01.2017 4 z 5

Voliéry Voliéry Zuzana Brabcová

Já nevím. Něčím niterným mě kniha oslovila.ale současně mě i dráždila. Vnímám ji velmi rozporuplné. Možná jsem nebyla v tom správném naladění....

10.01.2017 3 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Výborná kniha. Hájíček prostě umí psát. Doporučuju.

03.01.2017 5 z 5

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Ač nejsem povídková,tak se mi moc líbily. Nejvíc asi Čarodějky a Kuřata. Pěkné.

01.01.2017 4 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Opravdu zajímavé rozhovory s deseti lidmi. O víře a hlavně o současné katolické církvi.

28.12.2016 4 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Krásná kniha. Líbily se mi jednotlivé pohledy účastníků,díky kterým bylo možno nahlédnout na události z různých úhlů. Román o jednom manželství. Ten konec mi úplně nesedl,proto nedávám plný počet hvězdiček,ale přesto podle mě stojí za přečtení.

28.12.2016 4 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Svérázný detektiv ve svérázném příběhu. Rozhodně zajímavé. Popisy života v současném Mongolsku.

22.12.2016 4 z 5