Jako voda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mnohovrstevnatý portrét manželství, rodiny a neúprosné touhy po porozumění a vztahu. Annie Ohová, manželka, matka a výtvarnice ve středních letech způsobila ve své rodině zemětřesení. Po dvaceti sedmi letech manželství se rozhodla opustit svého muže, s nímž má tři děti. Zamilovala se do Viveky, bohaté, kultivované a sebevědomé manhattanské obchodnice s uměním, která jí pomohla k profesionálnímu úspěchu. Annie a Viveca plánují svatbu, což ale vyvolává smíšené reakce a otevírá Pandořinu skříňku s tajemstvími — temnými a bolestnými pravdami ukrytými pod povrchem života rodiny Ohových. V roli vypravěče se střídá nekonformní Annie, její bývalý manžel, psycholog Orion, „nejhodnější“ z Anniiných dětí Ariane, rebelský jediný syn a Arianino dvojče Andrew a nejmladší z dětí, svobodomyslná Marissa. Román Jako voda představuje portrét moderní Ameriky, Wally Lamb v něm promlouvá o problému tříd, měnících se sociálních zvyků, přežívajícího rasového násilí a o tom, jak zoufale hledáme lásku a smysl ve svých životech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236094/big_jako-voda-zMw-236094.jpg 4.398
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

We Are Water, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Jako voda

bigben
05.11.2022

Na základě předchozích zkušeností jsem se pustila do další knížky tohoto autora a líbila se mi víc než Zpěv velryb. Několik lidských příběhů členů jedné rodiny a jejich náhled na vzniklou situaci mezi rodiči. Zároveň mají dost starostí se svými životy a jejich fungováním. V poslední části knihy byly některé kapitoly na mě docela drsné, zvláště vyprávění bratrance...

Amazonka72
26.09.2022

Willy Lamb - pro mě objev tohoto čtenářského roku. Po přečtení Zpěvu velryb opět skvělý román, který i přes jeho velké množství stránek a tím pádem i objemnost knihy, nelze odložit. Příběh jedné rodiny, brán z úhlů všech účastníků. To je vždy velmi zajímavé, protože díky tomu je kniha mnohovrstevnatá, nutí o to více k zamyšlení. Nic není černo-bílé, ani naše životy a pohled na životy těch druhých.
Měla jsem pocit, že jde o život jakékoli rodiny, protože jsem přesvědčená o tom, že každá rodina si nese spoustu příkoří a nepochopení, spoustu nesplněných snů a nevyřčených pravd. Jde vždy o to, jak spolu dokáží komunikovat, jak moc otevření k sobě jsou. Mnohdy naše jednání ovlivňují traumata z dětství, které když odhalíme, tak je rázem vše jasnější. Myslím si, že román v závěru vyznívá pozitivně, i když se to tak nemusí zdát. Pozitivní na tom je fakt, že rodina Ohů dokázala prolomit tajemství, která si s sebou často neseme a dokázali si odpustit. A to je jedna z nejdůležitějších věcí - odpuštění...


AlenaF
17.01.2022

Skvělý román.

Agatha84
08.09.2021

Mé nadšení mělo značně sestupnou tendenci. Možná toho chtěl autor do jednoho rodinného vhledu vměstnat příliš. Střídání úhlů pohledu působilo až rušivě, nedařilo se mi připoutat k žádné z postav a mám neuspokojivý pocit, že jsme i přes veškerá řešená "hluboká" témata zůstávali hodně na povrchu... Čtivost a jazykový cit upřít nelze, jen ten příběh nakonec do konce jen zdárně dokulhal.

Anna 13
30.05.2021

Nasáklá životem je… Jako voda.

„Kdo z nás je odolný vůči bolesti způsobené rodinou?“

Byl to týden mého života. Sedm dní probouzení se s myšlenkou na tuto knihu… Toužila jsem po ní každou hodinu, kdy jsem ji nemohla držet v ruce.
Je to tak obrovský příběh. Jeho velikost je v podstatě neuchopitelná. Obsahuje tolik vrstev – a v nich množství pohledů a pravd…
Postavy jsou živé natolik, že to, jak vám na nich bude záležet, je až absurdní. Jejich viny vás srazí na kolena, jejich bolest prostoupí vaši duši. Nespravedlnost, kterou zažívají a traumata, kterými trpí, jsou břemena, která jako čtenář musíte nést s nimi.
Až na poslední stránku...
...která vás promění ve vodu – doslova máte oceán v očích. Kdo četl a cítil, ví.

Ty postavy se stanou vaší rodinou. Jsem hluboce zamilovaná do Oriona a Andrewa. Tito muži ve mně zanechali strašně velké emoce a obzvlášť Andrewovi toužím dopsat nějaký krásný „konec“.

Poslední obraz – poslední odstavec ctí život jako takový. Lásku. Netuším, jak se autorovi podařilo tak nenásilně vměstnat do jedné scény vše, čím život je.
Je to tak silné. Neudržitelné.

Při zpětném sbírání citátů jsem se znovu dojímala a byla uchvacována krásou toho příběhu. Nějak mi pořád nedochází, že jsem dospěla na konec, že se musím rozloučit.
A že podruhé už to nebude jako poprvé. Takovéhle to bylo jen jednou – teď.

Kniha, která utváří člověka.
Její nezapomenutelnost ukáže až čas… Její tíživost už prolog.

Yorika
17.10.2020

Lidi nelze dělit na ty dobré a na ty zlé. To by bylo příliš jednoduché. Někteří si v sobě nosí trauma. Trauma o kterém nikomu neřekli. Dokonce ani těm nejbližším. Protože pravda je až příliš krutá. Bojíme se nepochopení okolí. Je lepší zapomenout. Jenže ono to tak docela nejde. Špatné zážitky ovlivňují náš život. Naše reakce a činy.
Lambův příběh jsem přečetla jedním dechem. Skvělý psychologický rozbor jedné americké rodiny. Zaujme především postava Anny. Nejpropracovanější charakter v knize. Právě okolo ní se celý příběh točí. Čtenář postupně odhaluje všechna tajemství a křivdy. Všechny ty kostlivce ve skříni.
Je to čtivé. Je to depresivní. Je to uvěřitelné.

Tarzan373
28.08.2020

Kniha je čtivá od začátku do konce. Za mě super!

aralka
08.05.2019

Moje první knížka od Lamba a nejsem zklamaná.. hezky do hloubky psychologicky rozpitvaný příběh jedné americké rodiny rodiny, kde každý má nějaké to tajemství, nějakého kostlivce ve skříni a postupně se tito vynořují , což vyvolává dramatické situace, napětí a hádky ... myslím, že to je celé dobře postavené a napsané a konec je uvěřitelný a reálný, nic překombinovaného... to, že nás i v dospělosti velmi ovlivňuje způsob prožitého dětství a nespravedlnosti a potupy, které se nám tenkrát staly, je známá věc, tyto traumata si člověk v sobě nese celý život :-(.... moc se mi líbily pasáže v knize, které se točily kolem umění, jak kolem Vivečiny galerie, obrazů, které maloval Joseph Jones, tak živelného a bezhlavého způsobu, jakým Annie tvořila svoje umělecké instalace a hledala materiál a inspiraci všude kolem sebe.......ráda si přečtu od pana Lamba i další knihy, tedy pokud je seženu :-)

1