Jako voda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mnohovrstevnatý portrét manželství, rodiny a neúprosné touhy po porozumění a vztahu. Annie Ohová, manželka, matka a výtvarnice ve středních letech způsobila ve své rodině zemětřesení. Po dvaceti sedmi letech manželství se rozhodla opustit svého muže, s nímž má tři děti. Zamilovala se do Viveky, bohaté, kultivované a sebevědomé manhattanské obchodnice s uměním, která jí pomohla k profesionálnímu úspěchu. Annie a Viveca plánují svatbu, což ale vyvolává smíšené reakce a otevírá Pandořinu skříňku s tajemstvími — temnými a bolestnými pravdami ukrytými pod povrchem života rodiny Ohových. V roli vypravěče se střídá nekonformní Annie, její bývalý manžel, psycholog Orion, „nejhodnější“ z Anniiných dětí Ariane, rebelský jediný syn a Arianino dvojče Andrew a nejmladší z dětí, svobodomyslná Marissa. Román Jako voda představuje portrét moderní Ameriky, Wally Lamb v něm promlouvá o problému tříd, měnících se sociálních zvyků, přežívajícího rasového násilí a o tom, jak zoufale hledáme lásku a smysl ve svých životech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236094/big_jako-voda-zMw-236094.jpg 4.398
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

We Are Water, 2013


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (1)

Wally Lamb spojil své poslední dílo se svým rodným městem Norwich. Jako 12 -letý zde v roce 1963 zažil povodeň a jak sám říká . "Still in my ear I can hear the roar of the water."
Předobrazem postavy malíře Josepha Jonese byla skutečná osoba. Afričan-americký umělec Ellis Ruley (1882—1959) outsider, který žil celý svůj život ve městě Norwich. Mnohé "románové obrazy" jako třeba : Cirkus či Eva a Adam mají i své skutečné originální předlohy. Jeho tajemná smrt byla z největší pravděpodobnosti rasově motivovaná.
https://www.youtube.com/watch?v=-S1c7s3EQ8M (sycorax1)