Divadlo krutosti

Unikátní sbírka všech povídek Terryho Pratchetta do roku 2004. Vyšla pouze v České republice.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17194/divadlo-krutosti-17194.jpg 4.1193

Divadlo krutosti (2004)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

petrarka72
30.10.2017

Zopakovala jsem si s potěšením... a vrátím se znovu.

kilometr
19.10.2017

Převeliké zklamání!Fakt jsem měl co dělat,abych to vůbec přečetl,i přes to,že některé nápady se mi líbily.25%.

SBH
20.03.2017

Pan Pratchett nezklame, ačkoliv nejsem milovník povídek. Opět sbírka neotřelých nápadů, překvapivých zvratů, vtipných replik a propracovaných charakterů. Za sebe nejlépe hodnotím Moře a malé rybky, což je vlastně spíš novela. Čarodějky na stránkách ožily v plné barvitosti, což se podle mého mínění nepodařilo Noční hlídce v Divadle krutosti. Kšeft v Hádesu je excelentní s přihlédnutím k faktu, že jej Terry napsal v pouhých třinácti letech. Kniha je povinná pro milovníky díla tohoto autora, ale vedle ostatních knih nebude rozhodně působit jako přírůstek "do počtu".

lencin
01.01.2017

Ač nejsem povídková,tak se mi moc líbily. Nejvíc asi Čarodějky a Kuřata. Pěkné.

czpilar
20.11.2016

Povídky byly fajn a dobře se četly. Nejvíce jsem se samozřejmě bavil u těch ze Zeměplochy.

niki-chan
30.09.2016

Povídky neměly chybu, nejvíc se mi líbily ty, které měly návaznost na Zeměplochu, konkrétně ta se Smrťem. Ale kuřata, počítač ani ďábel nezůstávají pozadu.

Elya
19.07.2016

Hneď na úvod : " Bylo by obtížné být mrtvější bez speciální přípravy." - a už sa tešíím

Arlienen
22.03.2016

Na knihu jsem byla zvědavá, protože jsem od Pratchetta zvyklá na rozsáhlé knihy s úžasným popisem a s humorem geniálně vloženým do stránek. Nejvíce se mi líbila povídka Moře a malé rybky, ve které hlavní postavy byly Stařenka Oggová a Bábi Zlopočasná.Já jsem si během čtení Zeměplochy tuhle dvojici velice oblíbila a potěšilo mě si přečíst, i když jen krátkou povídku s něma. Je škoda, že pan Pratchett nenapsal více knih, ve kterých by figurovaly čarodějky..
Trollí most mě asi nejvíce pobavil
.Povídka Kšeft v Hádesu byla originální, dvojice Ďábla a Crucibla se mi líbila, nejvíce konec, kdy Ďábel prosí Boha, aby ho vzal k sobě domů
Kniha má čestné místo v mé knihovně a určitě se k ní v budoucnosti vrátím a pořadí oblíbenosti povídek se změní.

tram
24.07.2015

super, obzvlášť povídka o kuřatech!

honza8366
02.01.2015

"Cogito ergo kvok!" Kuřata snažící se přejít dálnici v Hollywoodu, to je snad nejgeniálnější povídka, kterou jsem kdy četl:-D

mercedes1j8
02.08.2013

Docela dobrá knížka, ale některé povídky jsem tak docela nepochopila. Na Zeměplochu to nemá.

yueh24
08.05.2013

Celkem zajímavá sbírka povídek od Terryho Pratchetta. Je to trochu něco jiného než Zeměplocha, ale Pratchett se ani tady nezapře. Povedené.

Saricat
25.04.2013

Kniha obsahuje pokud vím všechny povídky Terryho Pratchetta, nejedná se pouze o příběhy ze zeměplochy. Některé povídky se mi opravdu moc líbily, nejvíce asi první o Bábi Zlopočasné. Některé mě nenadchly (je to ale věcí vkusu, netvrdím, že jsou špatné!).

Yalka
02.01.2013

Z téhle knížky si pamatuju pouze titulní povídku (o Punchovi & Judy) a pak povídku Moře a malé rybky. Čarodějky (bábi Zlopočasná a stařenka Oggová) vždy potěší a zrovna tahle povídka je skvělá a nabitá perfektními hláškami.

st.me
24.01.2012

Během čtení první povídky jsem si vzpoměla, že tuhle knížku jsem už vlastně četla. Některé z nich byly lepší, jiné míň, ale nestalo by se mi, že bych se u jediné z nich nudila. Celkově vzato to bylo příjemné čtení s občasným mrazením v zátylku (to u těch děsivějších kousků).

MartyMcFly
20.08.2011

Jako s každou povídkovou sbírkou, i tady se sešly horší a lepší kusy. Jenže Pratchett je znám jako autor jedné jediné fantasy série více než jakýkoliv jiný povídkář. Když Pratchett, tak Zeměplocha. Takže ty "ostatní" povídky jsou už od začátku posunovány níže, protože nejsou "tam odtud". Koneckonců, nejsou tak dobré, pravda - a to je také hlavní důvod proč takové hodnocení. Nejlepší z nich je asi Trolí most - melancholické uvažování stárnoucí postavy/autora ve světě, který se mění čím dál tím více k nepochopení.