Le Chat Le Chat komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

I když pejskařka nejsem (mám 2 kočky), Gumpův příběh mne chytil za srdce. Dojemná a opravdu dobře napsaná kniha, která si podle mne 5 hvězdiček rozhodně zaslouží. Určitě se ráda podívám i na film.

20.05.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tato kniha by si zasloužila i deset hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

03.04.2020 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Opravdu kvalitní životopisný román o mimořádné ženě a lékařce. Rozhodně doporučuji a uděluji maximální možný počet hvězdiček.

10.12.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Dojemné, romantické, krásně napsané. Jsem opravdu ráda, že jsem si knížku přečetla. Iona Grey vymyslela příběh, na který jen tak nezapomenu, a ještě ho mistrně sepsala. Určitě se ke knížce v budoucnu vrátím. DOPORUČUJI a dala bych i 10 hvězdiček, kdyby to bylo možné.

31.07.2021 5 z 5

Poprvé mne kniha vůbec neoslovila, neseděl mi autorův styl a celkově jsem byla zklamaná. Nyní už vím, že jsem ke knize musela nejdříve dozrát. Na druhý pokus mne kniha doslova chytila a už nepustila... Úžasný historický román, plný zajímavých myšlenek.

14.01.2019 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tak toto zakončení "rodinné ságy" se OPRAVDU POVEDLO! Přesně takovouto "odreagovačku" a "zlepšovač nálady" jsem potřebovala. Velkolepé finále Mariina příběhu jsem si opravdu užila a určitě se k němu budu vracet. Skvěle jsem se bavila, takže ROZHODNĚ DOPORUČUJI. :-D

18.10.2022 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Ke knize jsem se dostala díky filmu a k filmu jsem se dostala díky tomu, že mám dvě kočky... Jako obvykle je kniha ještě mnohem lepší než film. Příběh o naději, druhých šancích a především o jednom mimořádném přátelství. Rozhodně doporučuji!

22.06.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tak tato kniha se autorce opravdu povedla. Příběh mne chytil a už nepustil. A jsem ráda, že jsem se o projektu koňské knihovny dozvěděla.

28.02.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje desátá kniha od autorky si opět vysloužila plný počet hvězdiček. :-) Kavárnu v Kodani řadím na dělené první místo spolu s Hradem ve Skotsku. Příští rok by měl vyjít další díl série (tentokrát z Itálie), určitě si ho také ráda přečtu.

25.12.2023 5 z 5

Opravdu zajímavá a velmi dobře napsaná kniha, která se navíc čte sama! Rozhodně doporučuji - a nejen fanouškům jistého pondělního seriálu České televize. ;-)

31.10.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé, laskavé, vtipné, inteligentní. Prostě pohlazení po duši, ke kterému se určitě v budoucnu vrátím.

19.02.2021 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Naprosto souhlasím se zdejším vysokým hodnocením! Tento historický román mne opravdu nadchl a 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží. Hned se pustím do druhého dílu.

27.07.2020 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Výborná kniha pro všechny milovníky zvířat.

13.10.2017 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Opravdu nadčasové dílo, za mne plný počet hvězd.

10.02.2024 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Jsem NADŠENÁ, posledních 290 stran jsem přečetla za jeden den. Líbila se mi i Alicina síť, ale tato kniha je ještě lepší. DOPORUČUJI a už se těším na autorčin třetí román Lovkyně.

15.06.2022 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Rebecca Gablé rozsáhlé historické romány prostě umí. Za mne maximální spokojenost, stejně jako u tří předchozích. Uděluji pět hvězdiček a doufám, že česky vyjde i jeho pokračování!

14.04.2022 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Tato sága mne opravdu baví, třetí díl jsem si užila stejně jako dva předchozí. Naštěstí se můžu hned začíst do čtvrtého. :-)

14.06.2021 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

První díl Falknovská huť se mi líbil, ale tento druhý považuji za ještě lepší. Proto rozhodně doporučuji a hned se pustím do Jarmarečníka.

09.06.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Pokud se vám líbil film, určitě se pusťte i do knižní předlohy. Taky jsem to tak udělala a rozhodně nelituji, knížka je opravdu příjemná oddechovka.

02.01.2021 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Další povedený díl, tentokrát ze Znojma. A poslední odstavec se autorovi obzvláště vydařil. :-)

31.03.2020 5 z 5