Le Chat

Jako hvězdy v temné nociJako hvězdy v temné nociJojo Moyes

Tak tato kniha se autorce opravdu povedla. Příběh mne chytil a už nepustil. A jsem ráda, že jsem se o projektu koňské knihovny dozvěděla.

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Milé, laskavé, vtipné, inteligentní. Prostě pohlazení po duši, ke kterému se určitě v budoucnu vrátím.

Sněhulčiny VánoceSněhulčiny VánoceKristen McKanagh

Opravdu milá vánoční pohádka pro dospělé. :-) Sněhulka byla šikovná kočička.

Léto s kovbojemLéto s kovbojemJaromíra Kolárová

Pokud se vám líbil film, určitě se pusťte i do knižní předlohy. Taky jsem to tak udělala a rozhodně nelituji, knížka je opravdu příjemná oddechovka.

Černý oheň z ByzanceČerný oheň z ByzanceDirk Husemann

Romány Dirka Husemanna mám ráda a tento mne rozhodně nezklamal. Doporučuji.

24.11.2020

Hippokratova přísahaHippokratova přísahaBarbara Wood

Úžasná kniha, za mne autorčina nejlepší (a to jsem toho od Barbary Woodové už přečetla hodně). Nejvíc jsem si oblíbila Sondru, nejméně sympatická mi byla Ruth.

26.10.2020

Trpké víno, Klášterní kostniceTrpké víno, Klášterní kostniceVlastimil Vondruška

Tento díl se autorovi opravdu povedl. I když Oldřich z Chlumu zůstává mým favoritem, určitě si přečtu i další případy pána z Dobronína. Nejvíc jsem si oblíbila Rozárku, je to šikovná hospodyně i vyšetřovatelka. :-)

08.10.2020

Had a hůlHad a hůlBarbara Wood

Barbara Woodová opět nezklamala. Román ze starověkého Ugaritu jsem si užila a Lee s Davidem jsem fandila.

05.10.2020

Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky?Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky?Jaroslava Černá

Autorka určitě napsala i lepší knihy (třeba o Kateřině Stradové nebo “bílé paní” Perchtě), ale příběh kata Mydláře mne také nezklamal. Budu se těšit na autorčinu příští knížku.

30.09.2020

Vzdálená řekaVzdálená řekaBarbara Wood

Tak tato rodinná sága se autorce opravdu povedla, rozhodně doporučuji.

14.09.2020

Smrt ve VratislaviSmrt ve VratislaviVlastimil Vondruška

Detektivky s Oldřichem z Chlumu mám ráda a tato se opravdu povedla. Zaujala mne zápletka i prostředí středověké Vratislavi.

01.09.2020

Agónie a extázeAgónie a extázeI. Stone (pseudonym)

Úžasná kniha, která je hodna jak geniálního umělce Michelangela, tak jeho mistrovských děl. Velmi se mi líbila i Žízeň po životě, ale tento román je ještě lepší. Ty roky, které autor práci na knize věnoval, rozhodně stály za to!

25.08.2020

Strašidlo cantervillskéStrašidlo cantervillskéOscar Wilde

K povídce jsem se dostala díky filmové verzi s Patrickem Stewartem. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, byla to příjemná "jednohubka".

21.08.2020

Cizí královnaCizí královnaRebecca Gablé

Tak toto pokračování Hlavy světa se autorce opravdu povedlo. Oba historické romány jsou výborné, škoda, že neexistuje třetí díl o posledních letech Otovy vlády...

02.08.2020

Hlava světaHlava světaRebecca Gablé

Naprosto souhlasím se zdejším vysokým hodnocením! Tento historický román mne opravdu nadchl a 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží. Hned se pustím do druhého dílu.

27.07.2020

Pýcha a přemlouváníPýcha a přemlouváníJane Austen

Milá kniha, která mi zpříjemnila víkend. Dávám 4 hvězdičky, protože si myslím, že Jane Austenová napsala i lepší romány (třeba Rozum a cit).

12.07.2020

Pomsta bílého jednorožcePomsta bílého jednorožceVlastimil Vondruška

Na knihu jsem se dlouho těšila a rozhodně mne nezklamala. Právě naopak, doporučuji všem fanouškům Oldřicha z Chlumu a panoše Oty. :-)

06.07.2020

Vzpoura goliardůVzpoura goliardůVlastimil Vondruška

Další výborná detektivka od pana Vondrušky, kterou jsem si opravdu užila. :-) Už se těším na Dračí náhrdelník.

07.06.2020

Hodinářova dceraHodinářova dceraKate Morton

Tak touto knihou mne autorka opravdu “dostala”. Doteď jsem za její nejlepší dílo považovala Tajemství letního odpoledne, ale odteď je pro mne autorčinou nejlepší knihou Hodinářova dcera.

22.05.2020

Hluboká modř mořeHluboká modř mořeM. Lamballe (pseudonym)

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Doporučuji a těším se na Hortenziovou zahradu.

13.04.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Tak tato kniha by si zasloužila i deset hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

03.04.2020

Duch znojemských katakombDuch znojemských katakombVlastimil Vondruška

Další povedený díl, tentokrát ze Znojma. A poslední odstavec se autorovi obzvláště vydařil. :-)

31.03.2020

Právo první nociPrávo první nociVlastimil Vondruška

Další povedená detektivka od pana Vondrušky. :-) Už se těším na Ducha znojemských katakomb.

28.03.2020

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Výborná komedie. :-) Určitě doporučuji - nejen maturantům.

26.03.2020

Zdravý nemocnýZdravý nemocný. Molière (pseudonym)

Lakomec je rozhodně lepší, ale nelituji, že jsem se do této hry pustila. Nejsympatičtější mi byla služka, která nakonec byla nejlepším lékařem v celé Francii... A jelikož hypochondrie je také psychická porucha, mám splněno páté téma letošní ČV. :-)

26.03.2020

Pod vodouPod vodouJames Marrison

Detektivka se mi líbila, škoda, že u nás nevyšly i další díly. Určitě bych si je taky přečetla.

15.03.2020

Hra o lásce a smrtiHra o lásce a smrtiRomain Rolland

Toto drama jsem četla ještě na gymnáziu, ale i po letech si pamatuji, že na mne tehdy opravdu zapůsobilo. Rozhodně by si zasloužilo více čtenářů, pokud máte Romaina Rollanda rádi, doporučuji.

SPOILER. Na konci díla mi bylo hlavních hrdinů opravdu líto.

15.03.2020

Zpěvy sladké FrancieZpěvy sladké FrancieHanuš Jelínek

K Francii, francouzštině i francouzské kultuře mám opravdu blízko, a tak u mne tato kniha osmé téma ČV dokonale splňuje. :-) Jen je škoda, že sbírka neobsahuje aspoň některé z písní i v originále. Mohl to být zajímavý doslov knihy.

11.03.2020

Adventní kletbaAdventní kletbaVlastimil Vondruška

Další výborná detektivka od pana Vondrušky. Opravdu jsem si ji užila. :-) Určitě si přečtu i další díly.

04.03.2020

Karty na stoleKarty na stoleAgatha Christie

Výborná detektivka, rozhodně doporučuji. :-) Znala jsem filmovou adaptaci, která také není špatná, ale kniha je lepší.

11.02.2020