Le Chat Le Chat komentáře u knih

Gala Dalí Gala Dalí Carmen Domingo

Nakonec knihu hodnotím 4 hvězdičkami. Gala mi byla kapitolu od kapitoly nesympatičtější, kamarádky by z nás rozhodně nebyly… Přesto četby nelituji, rozšířila jsem si obzory. Vracet se k této knize ale určitě nebudu.

16.11.2022 4 z 5

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

Opravdu příjemná romantika, stejně jako Za italským snem. Uděluji 5 hvězdiček a doporučuji. Určitě si přečtu i Stín olivovníku. :-)

06.11.2022 5 z 5

Opravdu zajímavá a velmi dobře napsaná kniha, která se navíc čte sama! Rozhodně doporučuji - a nejen fanouškům jistého pondělního seriálu České televize. ;-)

31.10.2022 5 z 5

Za italským snem Za italským snem Jo Thomas

Opravdu milá, příjemná a čtivá kniha. Autorka dokázala z kouzla Itálie a italské gastronomie vytěžit maximum. Hodnotím 5 hvězdičkami, určitě se ke knize v budoucnu ráda vrátím. Doporučuji a už se těším na Vůni španělských třešní!

29.10.2022 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Za mne jednoznačně nejméně povedený román Jane Austen. Víc než 3 hvězdičky bohužel udělit nemůžu. Emma mne zklamala.

25.10.2022 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tak toto zakončení "rodinné ságy" se OPRAVDU POVEDLO! Přesně takovouto "odreagovačku" a "zlepšovač nálady" jsem potřebovala. Velkolepé finále Mariina příběhu jsem si opravdu užila a určitě se k němu budu vracet. Skvěle jsem se bavila, takže ROZHODNĚ DOPORUČUJI. :-D

18.10.2022 5 z 5

Rembrandt – Příběh kočky Rembrandt – Příběh kočky Darko Macner

(SPOILER) Začnu tím, že mám dvě kočky. Naštěstí jsou oba moji chlupáčci doma v teple… Rembrandtovi i Anně jsem fandila, aby se znovu našli. Za krásný konec nakonec přidávám pátou hvězdičku, i když kniha rozhodně není pro každého a místy je opravdu smutná. Za nejkrásnější kočičí příběh bych ji rozhodně neoznačila.

15.10.2022 5 z 5

Jackie a Maria Jackie a Maria Gill Paul

Moje druhé setkání s autorkou a opět uděluji 5 hvězdiček. Gill Paul psát rozhodně umí a tato kniha se mi líbila ještě víc než Prokletí hrobky. Rozhodně doporučuji!

12.10.2022 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Pro případy Oldřicha z Chlumu mám slabost a tuto novinku jsem si užila, i když k těm úplně nejlepším případům královského prokurátora ji neřadím. Přesto mi tato detektivka opravdu zpříjemnila první říjnový víkend, proto uděluji i 5. hvězdičku. Panoš Ota se tentokrát jako vyšetřovatel skutečně vyznamenal!

03.10.2022 5 z 5

Ztichlá zoo: Co jste kvůli pandemii neviděli Ztichlá zoo: Co jste kvůli pandemii neviděli Miroslav Bobek

Opravdu krásně udělaná fotokniha, plná skutečně povedených fotografií a také informací “ze zákulisí”. Když se k tomu ještě přidá skutečnost, že tato kniha podporuje dobrou věc, nemám co vytknout a klidně bych dala i 20 hvězdiček. :-) Doporučuji každému, kdo má zvířata rád.

29.09.2022 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Tak tato knížka je opravdu povedená “jednohubka”. Pan Horníček psát rozhodně uměl. Knížka pobaví, pohladí na duši a přímo vybízí k tomu, aby ji čtenář četl znovu a znovu… Jsem si jistá, že se k “housličkám” v budoucnu vrátím. A ostatním čtenářům vřele doporučuji!

28.09.2022 5 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Ano, Mansfieldské panství není autorčino nejlepší dílo. Přesto si myslím, že si kniha 4 hvězdičky zaslouží. Fanny jsem přála, aby se dočkala svého “happy endu”.

28.09.2022 4 z 5

Dvě Markéty: Nenávist a láska Jana Jindřicha Lucemburského Dvě Markéty: Nenávist a láska Jana Jindřicha Lucemburského Jaroslava Černá

Začnu tím, že historické romány Jaroslavy Černé mám ráda. Tento bych sice mezi její nejlepší nezařadila, rozhodně mi však zpříjemnil poslední zářijový víkend. Jsem přesvědčená, že si zaslouží poctivé 4 hvězdičky.

25.09.2022 4 z 5

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Moje první setkání s autorkou a rozhodně příjemné překvapení! Gill Paul má talent, píše citlivě a této knize ještě přidává starověký Egypt a hrobka faraona Tutanchamona. Román hodnotím 5 hvězdičkami a jednoznačně DOPORUČUJI. :-)

23.09.2022 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Agatha Christie detektivky PROSTĚ UMĚLA!!! Případ, do kterého se pustili Bobby a Frankie, to jenom potvrzuje. Vůbec mi nevadilo, že se vyšetřování neujal ani monsieur Hercule Poirot, ani slečna Jane Marplová. Detektivku považuji za povedenou a rozhodně DOPORUČUJI. :-) Určitě se ráda podívám i na filmové zpracování.

16.09.2022 5 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Kdybych tuto knihu měla popsat jediným slovem, bylo by to ORIGINÁLNÍ. Navíc je opravdu čtivá, proto autorčině prvotině uděluji 5 hvězdiček.

15.09.2022 5 z 5

Jak hledat slunce Jak hledat slunce Miroslav Horníček

Ano, mám opravdu ráda Francii a Provence je moje vysněná destinace. Přesto si myslím, že se tato nepříliš rozsáhlá knížka opravdu povedla. Inteligentní, vtipné, milé, mimořádná práce s jazykem (čeština je opravdu krásná, když to s ní někdo umí) a k tomu nádherný kus Francie, kterému se kniha věnuje. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, a určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím. Rozhodně doporučuji!!!

05.09.2022 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Geniální Hercule Poirot se opět vyznamenal, jeho zásah na poslední chvíli neměl chybu! Výborná detektivka, líbilo se mi prostředí prestižní anglické školy a nakonec mi ani nevadilo, že se jedinečný belgický detektiv objevil až v poslední třetině knihy. Uděluji maximální možný počet hvězdiček a rozhodně doporučuji všem milovníkům klasických detektivek. :-)

04.09.2022 5 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Jako vždy skvělý Hercule Poirot a opravdu povedená detektivka. Rozhodně doporučuji! :-)

31.08.2022 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Slečna Marplová byla skvělá jako vždy, přesto tento případ považuji za jeden z jejích nejslabších. Čtyři hvězdičky si však určitě zaslouží.

27.08.2022 4 z 5