Za italským snem

Za italským snem https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495488/bmid_za-italskym-snem-g5J-495488.jpg 4 51 12

Lucia tvrdě pracuje jako právnička ve Walesu a usiluje o povýšení, které si nepochybně zaslouží. Nakonec si však dopřeje odpočinek v domě svých prarodičů v jižní Itálii, kde se díky slunci, citronovníkům a výtečné kuchyni své tety okamžitě cítí jako doma. Když se však dozví, že její dědeček odchází z milované rodinné pizzerie do důchodu a bude ji muset prodat, nedokáže snést pomyšlení, že podnik změní majitele – zvlášť když zjistí, kdo o pizzerii usiluje. Špatné zprávy z domova pak Lucii donutí přehodnotit, co vlastně od života chce. Podaří se jí navázat na rodinnou tradici a splnit si svůj sen?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Chasing the Italian Dream , 2021

Szilvia1
Szilvia1
27.08.2023 4 z 5

Příběh byl krásný,bylo tam všechno-jídlo,kariéra,restaurace,dávné manželství a v neposlední řadě láska.Ale byl to příběh předvídatelný.Autorka umí psát pěkné příběhy,kde je spousta jídla.A navzdory předvídatelnosti to bylo pěkný.

milena8281
milena8281
09.08.2023 4 z 5

Zjišťuji, že se mi tenhle typ letních příběhů strašně líbí. Celý příběh se motá kolem jídla a já měla permanentně pusu plnou slin při představě těch voňavých italských specialit. Námět byl zajímavý a celý příběh měl šmrnc. Já si užila každé písmenko.

locin
locin
01.05.2023 4 z 5

Hezké nahlédnutí do místních italských tradic.

Dagmar58
Dagmar58
20.02.2023 4 z 5

Městečko někde v Itálii, léto, láska, dobré jídlo a pití, hledání sebe sama...příjemné čtení a velká chuť na pizzu, která se vyskytovala téměř na každé stránce. Povedená obálka!

MartinaF
MartinaF
13.11.2022 3 z 5

Bylo to milé a pohodové čtení, ale nebylo to něco, z čeho bych byla úplně paf. Hlavní hrdince jsem moc nevěřila, nejdřív mluvila a pak přemýšlela. Příběh dlouho přešlapoval na jednom místě, než se rozjel, ale pak už to bylo o něčem jiném.

Le Chat
Le Chat
29.10.2022 5 z 5

Opravdu milá, příjemná a čtivá kniha. Autorka dokázala z kouzla Itálie a italské gastronomie vytěžit maximum. Hodnotím 5 hvězdičkami, určitě se ke knize v budoucnu ráda vrátím. Doporučuji a už se těším na Vůni španělských třešní!

zimolka
zimolka
20.10.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, taková oddechovka na odpoledne, ale jak zde už bylo psáno, příběh se točil dlouho na jednom místě.

Damonka12
Damonka12
10.10.2022 5 z 5

Skvělá oddechová romantická kniha, která se dotýká i hlubších témat, doporučuju. A ze vší té pizzy v knize jsem si taky jednu musela dojít koupit. Dodalo to knize skvělou atmosféru.

zuzana2599
zuzana2599
08.10.2022 5 z 5

Tato nenáročná oddechovka mi přinesla nejenom milou vzpomínku na léto, ale i moc pěkný a milý příběh právničky Lucie, která přijíždí z Walesu do jižní Itálie na dovolenou ke svému dědovi a babičce. Lucie se snaží zachránit rodinnou pizzerii a splnit si tak sen, jen netuší, že zde potká svého italského manžela... Po sedmi letech odcizení se může stát cokoli... Mně se prostě knížky Jo Thomas moc líbí. Už Vůně španělských třešní mi moc sedla a i tento příběh byl bezva. Nechyběla špetka humoru, vůně léta a čerstvé pizzy, holčičí i kočičí kamarádky, touha a láska... Hezké!

Luciska13
Luciska13
29.08.2022 4 z 5

Kniha se odehrává v okouzlujícím prostředí malého italského městečka se spoustou lásky a dobrého jídla, které způsobí, že si připadáte, jako byste byli toho součástí. Mám chuť hned teď letět do Itálie a zažít tu atmosféru na vlastní kůži. Bohužel však příběh nebyl tak dobrý, jako prostředí, ve kterém se odehrával. Myšlenka vůbec nebyla špatná, bohužel se však příběh neustále opakoval a točil na jednom místě.

Ralemo
Ralemo
21.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha z okouzlujícího italského prostředí. Knihu jsem zhltla, nešlo se odtrhnout. Krásně a romanticky napsaný příběh o Lucii a Giacomovi. Bylo zajímavé pozorovat, jak si k sobě tito mladí lidé opět nachází cestu, i když přitom bojovali o svoji budoucnost. Kniha se mi moc líbila, zajímavé téma rovnocennosti žen a mužů. Určitě doporučuji přečíst, nad jejich kulinářskými dovednostmi se mi sbíhaly sliny. Hned bych letěla do Itálie. :)

Renike
Renike
19.08.2022 4 z 5

Trochu mě zklamala ta kniha, čekala jsem od ní víc. Příběh se táhl dlouho a bylo vše dokola. Nicméně pizzu milují, Itálii taky a obálka knihy je nádherná. Za recepty na konci knihy děkuji autorce.

Jo Thomas
anglická, 1972
2019  75%Stín olivovníku
2021  80%Vůně španělských třešní
2022  79%Za italským snem

Kniha Za italským snem je v