Jak hledat slunce

Osobitý cestopis, věnovaný Provenci, kam se již podruhé vypravil autor se svým přítelem - ilustrátorem Adolfem Vondrou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15730/jak-hledat-slunce-15730.jpg 4.623
Literatura česká, Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Panorama

Kniha Jak hledat slunce

Márinka
29.10.2019

Nádhera. Jak páně Horníčkův text, tak popisované. Skvělý itinerář pro mé budoucí putování :)

Selinute
09.10.2012

Provence mi učarovala stejně jako panu Horníčkovi. Zaryla se mi pod kůži, je tam a nedá se na ni zapomenout. Je to krásné vyprávění o pobytu a zážitcích v tomto nádherném koutě Francie. O toulkách po provensálských vesničkách a městech ležících mezi úrodnými vinicemi.
"Když jsme s přítelem zauvažovali o této cestě, řekl jsem znovu to jméno: PROVENCE.
Měl jsem své důvody. Jaké?
Řekl bych pokud by toto jako důvod stačilo -, že jedu hledat slunce. Jih. Jih, který mi není jenom směrem, jen jednou ze světových stran, ale souhrnem jistých vlastností, už nikdy nezaměnitelnou skutečností jistých končin, jistých kvalit, jih, který je pro mne hořkými vůněmi a rozpáleným tichem, jih modré oblohy nad modrým mořem. Kdybych si mohl zvolit směr a cíl všech příštích cest, zvolil bych provždy jih."
Já taky.