Miroslav Horníček

česká, 1918 - 2003 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 38 knih

Komentáře (5)

Přidat komentář
andrii24
03.07.2019

Český "Philippe Noiret." Z hrdla do pera se line. Pocitový intelekt. Plno živých životních mouder. Pro čtenáře - gurmány. Poctivý kaviár a šampaňské "na papíře."

hrdlickova_61
09.04.2019

Miroslava Horníčka měli moc rádi moji rodiče - četli jeho knížky a dívali se v televizi na Hovory H. Byla jsem tehdy malá a ne všemu jsem rozuměla, ale vnímala jsem hezkou atmosféru těch pořadů a mrzelo mě, když v TV skončily. Později jsem sledovala všechno, co s panem Horníčkem souviselo - a vděčím mu za spoustu radosti. Po roce 1989 mi sice připadalo, že tak nějak zhrubl a že je to škoda, ale protože se ve stejné době začaly opakovat starší programy (třeba Byli jednou dva písaři), bylo pořád na co se těšit. Také knížky čtu pořád dokola, hlavně právě Hovory (a gramodesku Herecké historky Hovorů H). A Dobře utajené housle znám div ne nazpaměť.
Ještě musím zmínit, že díky panu Horníčkovi jsem se v pravou chvíli dověděla o knížkách mnoha dalších spisovatelů, například W. Saroyana nebo M. Pagnola.
Při jedné ze svých výborných besed pan Horníček řekl něco v tom smyslu, že má rád vtip předložený v podobě zabaleného bonbonu (a ne rozbaleného nebo dokonce předcucaného). Tahle věta myslím přesně jeho humor vystihuje : o)

Block
18.11.2015

to WEIL.
Prave, ze on nemel nahradit Voskovce. W s V byli rovnocenni partneri. W vs. H a popr. vs. ostatni osazenstvo byli v pomeru principal vs. nahazovaci. Domnivam se, ze s W. se dalo obcas dost spatne vyjit

medvěd
21.07.2014

Mistr slova, humoru a češtiny

WEIL
06.11.2011

Vypravěč, herec, spisovatel.

Spolupracovník J. Wericha, když se mu pokoušel nahradit J. Voskovce, což selhalo.
Učitelkou nám bylo řečeno, že jednou už ho měl J. Werich plné zuby, nevyhovoval mu jako adekvátní přihrávač a seřval ho sprostě rovnou na jevišti. M. Horníček neřekl nic, sbalil se v šatně a víc spolu nespolupracovali.