Dobře utajené housle / Jablko je vinno

Dobře utajené housle je řada rozmarných příhod z manželského a rodinného soužití, na němž v životě tolik záleží, totiž k umění žít tak, aby se vztah mezi lidmi, kteří mají mít k sobě nejblíž, nerozplynul ve všednosti, naopak, aby získával na hloubce a svěžesti. V próze Jablko je vinno autor rozvíjí vtipné úvahy o povaze mužů a žen, obnažuje přednosti i slabiny obou pohlaví a ústy své hrdinky Marty a z jejího ženského hlediska parafrázuje příběhy známých milostných dvojic - Oldřicha a Boženy, Ctirada a Šárky, Břetislava a Jitky, Samsona a Dalily, Orfea a Eurydiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86713/dobre-utajene-housle-jablko-je-vinno-86713.JPG 463
Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Dobře utajené housle / Jablko je vinno

knihovniceVS

Složitější text. Ale právě proto člověk miluje Horníčka. Byl to nejen mistr slova, ale zároveň i vzdělaný člověk s rozhledem. A všechny tyto dary korunoval svým humorem a jemnou ironií. Jeho vyprávění jsem si zamilovala už jako malá (tedy taky proto, že narozeniny jsme měli ve stejný den :-D), jeho texty jen potvrzují, že oprávněně. Miluju texty s přechodníky, s rodem trpným.
A děj se děje dál :-)

perpentykl
09.01.2019

Horníček je takovej českej Murakami, ale vtipnější.

Péťa1950
18.06.2018

Mistr českého jazyka.

Aptronym
26.04.2018

Kdo by nemel rad Hornicka. Ovsem v televizi. Mam dojem, ze jeho osobite kouzlo, jeho srdecne charizma, jeho za pupek popadajici se kulometovy humor se nepreklada idealne do psane formy. Nejak mi proste mezi slovy chybel, nebylo to ono. Velka skoda, ale mozna se na to brzo podivam a zmenim nazor.

Petass
28.01.2018

Miluji tuhle knihu. Přečetla jsem ji už několikrát. Musíte mít rádi nezaměnitelný Horníčkův humor a přistoupit na něj. Jinak vás kniha neosloví. Humorně podaný střet mužského a ženského světa. I když se vším, co popisuje o manželství nesouhlasím, tak i já mám doma své housle... a ano často na ně hraji ;) Pokud jde o jablko je vinno, tak věřím tomu, že se všechno klidně mohlo stát, jak to Horníček popisuje. Muži ženy hrozně podceňují :)

Dagnov157
09.02.2017

Tady jde o to, nakolik čtenář přijme a umí ocenit humorný styl Mistra Horníčka. Mně tedy sedl ohromně.

Parisienne
06.10.2016

Brilantně formulované postřehy z manželství, střetu světů muže a ženy. Je třeba je brát jako názory Miroslava Horníčka, ne jako zjevenou pravdu. Předejdete tím sporům s mistrem:o)
Vše s laskavým a chytrým humorem.

reezy
28.12.2015

Líbily se mi obě části-knihy, nejvíce mě zaujaly příběhy o umyvadle a utajených houslích maminčiných

Smrt krásných srnců
Smrt krásných srnců