Julius a Albert

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nejrozsáhlejší próza Miroslava Horníčka vypráví formou humoristického románu o tom, jak a proč došlo k tomu, že se nenápadný staromládenecký knihovník Julius z Levého Brodu na prahu padesátky stotožnil se slavným francouzkým spisovatelem Albertem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57090/julius-a-albert-57090.jpg 3.122
Žánr
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Julius a Albert

Přidat komentář
Sandik
12. dubna

Podivná kniha. Začíná velmi slibně a člověk pořád čeká, co přijde. A ono nepřichází nic, nebo spíš, nic co by čekal. Jen je to pitomější a pitomější. Zhruba v polovině jsem měl chuť knihu definitivně odložit, protože mi její děj připadal jako krajně nepravděpodobný a bez jakéhokoli smyslu a pointy. Ale vytrval jsem a udělal jsem dobře. Nakonec to jakýsi nadhled a vtip bezpochyby má. Žádná velká sláva to ale taky není. V podstatě by to byla milá povídka o stárnoucím podivínovi, kdyby nebyla nepochopitelně natažená na rozsah celé (byť útlé) knihy. Kdyby se to seškrtalo a mělo to nějakých patnáct nebo dvacet stránek, bylo by to bezpochyby vtipné, pohotové a chytré. Horníček byl zjevně mistr malých forem a ty rozsáhlejší mu příliš nešly... Celkový dojem: 66%

pepa4081
04.09.2019

Velké zklamání. Knihu jsem odložil asi po padesáti stranách. Zdálo se mi, že tam není žádný děj, hrdina nesympatický a všechno tak nějak utahané.


vejnar
17.07.2018

Mně se dílo líbilo a pobavilo. Svým sarkastickým přístupem a tématem mi připomnělo knihu Roucho pana de Balzac od Vladimíra Neffa!

kuruteku
31.03.2018

Dočetl. Zmaten. Unaven. Jo nebo nebo? Bylo cílem napsat životní opus, vysmát se čtenářům, vydat ze sebe to nejlepší? Občas mám pocit, že pan Pecuchet byl Miroslavem Horníčkem a ne obráceně. Knihu jsem si, přes všechny výhrady, jak se dnes říká, užil. Četl jsem a slyšel Miroslava Horníčka. A radoval se ze života. Asi to chtělo ještě červené víno a francouzskou hudbu a proč by si i učitel nemohl představovat, že není učitelem, ale francouzským inženýrem, ...

marek2800
11.02.2018

To je opravdu slabé. Pan Horníček nebyl romanopisec. Skoro si člověk říká, jak někdo tak kultivovaný mohl vytvořit něco tak slaboduchého.

Prokeš
19.01.2016

Tak tohle se zasloužilému umělci nepovedlo. A nebo vlastně ano. Nákladem 100 000 výtisků si autor přišel v roce 1989 na slušný peníz. Každopádně se ještě i dnes cítím podveden. Skončil jsem na straně 70 a knihu jsem odložil tam kam na věky patří - do kontejneru.

maryzka
11.09.2015

Co je to za pitomost nevím, ale ačkoliv si vzpomínám v jednom rozhovoru kdysi řekl, že se mu líbí Francie především Bretaň, tak jestli v té knize vzpomínal na Bretaň pokud ji tedy navštívil tak asi to nějaký význam má. Ale jinak se ztotožňuji s předchozím komentářem jedním slovem ,, nuda"

mimi1975
06.02.2015

Pana Horníčka mám moc ráda, ale ta kniha se nedá číst. Je to strašně nudné.

1

Doporučujeme

Báječná léta s Klausem
Báječná léta s Klausem
Robin
Robin
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1/2
Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky
Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky