Le Chat Le Chat komentáře u knih

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Historické detektivky Vlastimila Vondrušky mám opravdu ráda a tato mne rozhodně nezklamala. Odpočinula jsem si a uděluji 5 hvězdiček.

30.03.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Opravdu povedený historický román, který si 5 hvězdiček rozhodně zaslouží. Doporučuji a určitě se ráda podívám i na filmovou adaptaci.

25.03.2023 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Tak tato australská romantická sága si moje srdce nezískala. Nakonec uděluji 3 hvězdičky, ke knize se rozhodně vracet nebudu.

27.02.2023 3 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Agatha Christie detektivky prostě uměla - a pro tuto historickou to rozhodně platí také. :-) Doporučuji!!!

05.02.2023 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Opravdu výborná detektivka se SKVĚLOU slečnou Marplovou. Rozhodně doporučuji!!! :-)

04.02.2023 5 z 5

Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva Tessa Arlen

Opravdu zajímavá a čtivá kniha, která si podle mne 5 hvězdiček zaslouží. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

30.01.2023 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Tak potomstvo se Oldřichovi z Chlumu opravdu vydařilo. :-) Stejně jako se povedla tato krátká detektivka, které uděluji 5 hvězdiček. Už se těším na Černou lilii!

27.01.2023 5 z 5

Muž, který zemřel dvakrát Muž, který zemřel dvakrát Richard Osman

Vzpomínám si, že se mi před časem líbil už první díl této série, ale tento druhý byl opravdu “pecka”!!! Rozhodně doporučuji, uděluji maximální počet hvězdiček a budu se těšit na třetí díl, který už v angličtině vyšel.

26.01.2023 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Moje první setkání s autorem i podrychtářem Václavem. Bohužel víc než 3 hvězdičky udělit nemohu, autorovy další detektivky číst neplánuji. O to víc se těším na příští případ Oldřicha z Chlumu - Černou lilii.

24.01.2023 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak z této knihy moje “srdcovka” opravdu nebude. Nakonec uděluji 4 hvězdičky a jsem ráda, že nežiji na slepičí farmě…

13.01.2023 4 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Příjemná detektivka, která si podle mne 4 hvězdičky rozhodně zaslouží.

02.01.2023 4 z 5

Odvážná volba Odvážná volba Kate Bateman

K převažujícím vysokým hodnocením se nepřidám, víc než 3 hvězdičky si podle mne tato romance nezaslouží. Případné pokračování rozhodně číst nebudu.

30.12.2022 3 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Moje třetí setkání s Michalem Exnerem. Za mne jednoznačně nejlepší případ tohoto detektiva, který jsem četla, proto uděluji 5 hvězdiček. :-)

27.12.2022 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Můj oblíbený belgický detektiv se opět vyznamenal, uděluji 5 hvězdiček. :-) Doporučuji, stejně jako filmovou verzi s Davidem Suchetem.

25.12.2022 5 z 5

Krev andělů Krev andělů Jaroslava Černá

Za mne opravdu povedená historická detektivka od mé oblíbené autorky. Také já jsem knížku málem přečetla “na jeden zátah”. Uděluji 5 hvězdiček a budu se těšit na autorčinu příští knížku.

21.12.2022 5 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Moje druhé setkání s Michalem Exnerem. Oceňuji autorovy originální nápady, určitě si ráda přečtu i některou z jeho dalších detektivek. Uděluji 4 hvězdičky.

20.12.2022 4 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Moje první knižní setkání s Michalem Exnerem (film s Jiřím Valou jsem viděla) a určitě ne poslední. Za originální nápady a finále přidávám 4. hvězdičku.

13.12.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Opravdu kvalitní životopisný román o mimořádné ženě a lékařce. Rozhodně doporučuji a uděluji maximální možný počet hvězdiček.

10.12.2022 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Jonas Jonasson má opravdu mimořádnou fantazii, které uděluji 4 hvězdičky. Už jsem od autora četla lepší knihy.

28.11.2022 4 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Moje třetí setkání s autorkou. :-) Příjemné, milé, oddechové čtení, které jsem si opravdu užila a doporučuji! Kouzlo Itálie knize vysloužilo plný počet hvězdiček.

22.11.2022 5 z 5