Jackie a Maria

Jackie Kennedyová, Maria Callasová a Ari Onassis – drama milostného trojúhelníku Jackie Kennedyová je mladá, krásná, inteligentní a miluje svého manžela. Jenže žít ve středu zájmu veřejnosti s mužem posedlým politikou a neschopným spokojit se jen s jednou ženou jí láme srdce. Když jsou oba pozváni na večírek na luxusní jachtu miliardáře Ariho Onassise a Jackie netuší, že to setkání nakonec změní celý její život. Maria Callasová je na vrcholu své operní kariéry a těší se z pozice jedné z nejlepších sopranistek na světě. Maria je ovšem lapena v chladném, bezdětném manželství bez lásky, z jedné strany pod palbou operních manažerů a z druhé nenechavého tisku. Její svět se však obrátí naruby, když se i její osud protne s osudem okouzlujícího Ariho. Zdá se, že v sobě vzájemně našli životní oporu. Krůček za krůčkem se životy Jackie a Marie začínají proplétat, dokud je obě nestrhne spirála lží, tajemství a skandálů. Obě touží mít Ariho jen pro sebe. Jak daleko jsou ale pro lásku ochotny zajít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465521/big_jackie-a-maria-Y6H-465521.jpg 4.437
Literatura světová, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Metafora

Jackie and Maria, 2005

Kniha Jackie a Maria

Vojslava

Spíše tři a půl, rychlé zběžné čtení, které si prakticky nenárokovalo ani pozornost, ani potřebu dohledávat další informace. Jednoduše vystavěný vztahový román na základě běžně známých faktů, i když je třeba uznat, že se čte dobře a plynule. Hledá-li někdo knihu na dovolenou, tohle je celkem slušný tip.

bookcase

Skvělé. Zajímavý pohled na dvě ženy spojené osudovým mužem. Autorka líčí jejich vnitřní pocity, pochyby o tom, jestli je správné, jak žijí, nebojí se vykreslit jejich chyby. Perfektní.

petaSk

Velké zklamání. Čekala jsem dvě výrazné ženské osobnosti a dostala jsem vzdychající "puberťačky" řešící, jestli je jejich milý podvádí nebo ne. Myslím, že takové persony jako Marii Callas a Jackie Kennedyovou lze definovat a vykreslit i jinak, než ve vztahu k jejich partnerům. V podstatě jsem dostala výčet událostí v jejich životě podaných dost povrchně. Na druhou stranu se kniha četla lehce a rychle, na povšechné seznámení s oběma dámami stačí, na to poznat je, ale určitě ne.
Jackie a Maria je spíše červenou knihovnou než biografií.

Jana283

(+ SPOILER) Dvě výjmečné ženy, tři výjmečné osudy. Sledujeme paralelně životní příběhy Jackie Kennedyové a Mariae Callasové, které spojuje i rozděluje vztah ke kontroverznímu miliardáři Aristotelu Onasisovi. Všichni tři žijí zcela výjmečné a bouřlivé životy, které zpovzdálí vypadají záviděníhodně – bohatství, jachta, soukromý ostrov, operní domy, Bílý dům… Kdo by nezatoužil ocitnout se chvilku na jejich místě. Když se ale ponoříme do stránek románu, zjistíme, že životy to byly nejen plné pohádkového bohatství, dobrodružství a lásky, ale také bolesti a ztrát. Marie Callas obdivovaná operní diva trpěla celý život pocity méněcennosti a samoty. Její touha po dětech nebyla naplněna a její jediný vymodlený synáček Omar zemřel hned po narození. Nakonec se dočkala po deviti letech vášnivého vztahu i zrady od své velké životní lásky Onasisse. Život Jackie je více známý – přišla při atentátu o manžela JF Kennedyho, zemřely jí dvě ze 4 dětí. Strach a psychické problémy jí po atentátu na Kennedyho bratra Roberta vhání do náruče Onassise. Nakonec i Aristoteles ztrácí při leteckém neštěstí jediného syna Alexandera a tím i další smysl života … Román vykresluje všechny tři protagonisty jako lidi milující i chybující, toužící po moci i lásce. Další kniha z edice Beletrizovaných životopisů, která mi přinesla velmi pěkný čtenářský zážitek.

nemer

Půjdu proti proudu. Velmi jednoduché, vyloženě oddechové čtení z kategorie "romány pro ženy" (s příměsí bulváru). Věřím, že ve skutečnosti byly nejen obě hlavní hrdinky mnohem zajímavějšími a komplikovanějšími osobnostmi, než jak je líčí autorka. Ohromný potenciál tématu podle mého názoru zůstal nevyužitý.
Možná ke smůle autorky jsem současně četla Tokarczukovou - a že to je opravdu jiná liga.
Překlad této knihy (a korektury) také nejsou nijak oslnivé. Zařazení do kategorie historie také nesedí (ano, je to román, ale i tak základní známá fakta by se ctít mohla, viz např. "late Marilyn Monroe" na oslavě 45. narozenin Kennedyho)
Z milosti se dá knížka přežít jako nouzovka na dovolené, čte se velmi snadno, až moc, bohužel žádný velký a nezapomenutelný román se nekoná. Osobně hodnotím jako horší průměr (postavy jsou pojaty plytce až naivně, dialogy nepřesvědčivé atd.) Samozřejmě své čtenáře si kniha jistě najde, ale je to zkrátka čistokrevný "román pro ženy".

stesti.s.knihou

Příběh se točí okolo životů tří významných osobností - operní pěvkyně Marie Callasové, první dámy Jackie Kennedyové a podnikatele a miliardáře Ariho Onassise. Osudy těchto osobností se v jistém momentu protnou v ne zrovna nejšťastnější záležitosti - jedná se totiž o milostný trojúhelník. Kniha nás sbližuje nejen s osudy jednotlivých postav po dobu několika let, ale rovněž s jejich niternými pocity, touhami a přáními. Děj je napínavý, nikoli však standardně, jak jsme zvyklí ku příkladu z thrillerů, ale lehce, nenásilně - ostatně jedná se o životy a osudy reálných lidí.
Myslím, že neprohloupíte, pokud si tuto knihu přečtete; krom zajímavého tématu milostného trojúhelníku vám kniha přiblíží významné momenty novodobých dějin a vysvětlí vazby v tehdejší společnosti světové smetánky.

Pípasek

Kniha zaujme od první stránky, vyjdou na povrch i ty nejintimnější události ze života všech účastníků. Život plný lesku, peněz, moci, ale i zrady, tragédií , smrti. Neštěstí a smrt se rodině Kennedyových nevyhnula ani v dalších letech.

Lovana

Tato kniha z edice Beletetrizovaných životopisů mě zaujala hned, jak jsem ji tady viděla poprvé a věděla jsem, že ji musím číst. Životopisů jsem zatím moc nečetla, ale ty co jsem četla, tak mě bavily, takže jsem čekala, že se mi bude líbit i Jackie a Maria. Přestože jsem od knihy měla velká očekávání, tak jsem z knihy nadšená Kniha je velmi čtivě napsaná a člověk si i připomene jisté znalosti z historie a zjistí i něco více, ale nesmí zapomínat, že je to pořad fikce a ne literatura faktu. Já osobně jsem několikrát otevírala internet, abych si některé informace ještě doplnila dle skutečnosti a podobně Určitě se podívám na další knihy, které v této edici vyšly a přečtu si i nějakou další..
Pokud tedy máte rádi životopisy, knihy, ve kterých se vyskytují skutečné osoby z historie, tak tuto mohu rozhodně doporučit

Hodnocení 4,75*/5*