LazyNight LazyNight komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Právě čtu a mám zkouknuté všechny filmy, které už natočili. Rozhodně toho nelituju, protože se dozvím všechno, co jsem z filmu nepochopila. Je to moc hezky napsané a autorka má smysl pro humor a nápaditost. Mám pocit že se tam pořád něco děje, i když třeba jedou jen vlakem. Katniss pořád myslí na něco zajímavého a akčního. Doporučuji. :)

04.01.2015 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

hm.. povídky..
skvělý doplněk série, ale asi mám radši plnohodnotný děj.. byla jsem i smutná z toho, že asi dvě kapitoly se přenesly až o 12 století do budoucnosti
měla jsem pocit že už série skončí, ale přišel 12. díl
většina povídek byla úžasná

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Vadilo mi že Will vyrostl, ale to je normální, takže se to stát muselo. Přece jen bych na místě autora už nedokázala vymýšlet další hrdinství k připsání Willovi. Malá vada, ale jinak se mi tento díl moc líbil.

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Asi mě prostě nebaví psaní o velkých bitvách - to je moje vina. Ale vlastně když si povzpomínám, tak mě ta knížka chytla. Zvláště začátek a... no prostě všechno před bitvou. I když některé části bitvy byly skvělé. :D No jo.. četla jsem to tak skoro před rokem... A mám blbou paměť. :) ;)

Divergence Divergence Veronica Roth

Považuji ji jako nejlepší knihu, kterou jsem kdy četla. :) Moc jich sice za sebou nemám - asi 18, ale tahle kniha je nádherně napsaná - taky zvláštně a skvěle se čte. Veronica Rothová je moje oblíbená spisovatelka. Děj je originální, ale je to tyická trilogie jako Hunger Games - i když se i v mnohém liší.. :) doporočuji

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

No... film jsem neviděla. Tuhle knihu jsem si koupila jen proto, že mě v knihovně kámošky popoháněly, protože jsme nestíhaly vlak, a já si nutně chtěla koupit knihu v angličtině. Takže ano, mám ji v originále a těším se na ni. Uvidím jak se mi bude líbit.
Myslím, že bude.

09.03.2015

Císař Nihon-Džinu Císař Nihon-Džinu John Flanagan

Moc se mi líbí přirovnání k Japonsku... teoreticky Arendelle je na území dnešních britských ostrovů, Skandie jako Skandinávský poloostrov. :) Sendžiové něco jako Samurajové.
Bohužel pro mě na konci jsem se musela přinutit přečíst tu bitvu. Ale závěr pobavil. Doporučuju sérii celou přečíst. :)

03.01.2015

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

ooo.... moc hezký díl, jen konec mě moc neoslovil... ale nemám skoro nic co bych vyčetla

03.01.2015

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Vtipná, zajímavá a záživná kniha. Tato mě bavila hodně. :DD

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Malilinko horší než minulý díl. Ale bavil mě.

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Tento díl byl skvělou odměnou za přečtení třetího a čtvrtého dílu. Nejvíc se mi líbí první, pátý a dvanáctý díl. Co dodat...

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Vadila mi tam smrt jednoho z hrdinů - nebudu prozrazovat. ;) Ale děj byl super, začátky mě bavily nejvíc - konec mě už tak moc nebavil, ale závěrem se to zase zpravilo.

Aliance Aliance Veronica Roth

Věděla jsem co bude na konci a přesto mě to dostalo. Je to deprimující, ale mně se tato knížka líbila víc než druhý díl. Začátek byl ale o ničem, až ke konci započala nějaká akce, takže bylo tam i trochu zklamání. Náročné pro sentimentální lidi jako já.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tento díl mě tolik jako Divergence nebavil. Bylo tam spoustu komplikací, ale to až trochu dál... začátek byl moc krásný. :)

Papírová města Papírová města John Green

Já to nechápu. Docela jsem se na knihu těšila a zčásti se mi četla úžasně, zčásti ne, ale nakonec mě to zklamalo... Hvězdy nám nepřály se mi líbily víc.
Achjooo a to jsem si myslela, jak se mi to bude líbit...
Zkráceně: Nebylo to špatné, ale asi mě naštval konec! :D

25.09.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Fajn kniha, mně se líbila. Sice mě vůbec nerozbrečela a tyto typy knih vůbec nečtu, ale líbilo. :)
Je to krásně nastylizované a přečetla jsem za 4 dny. Překvapilo mě to, zato pro mě bylo vetším zklamáním Papírová města, ale to už patří jinam... :D

25.09.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nebrečela jsem, a myslím, že je to proto, že jsem si první zabrečela u filmu. Ale moc se mi to líbilo a dostalo mě to. Myslím, že si to přečtu znovu. :3 Ale teď se chystám na Papírová města (stejný autor!). :D

24.08.2015

Ledová země Ledová země John Flanagan

Mně tento díl až tak nenadchl. Nejsem asi typ jen pro takový... 'mezidíl' jen o putování - nevím. Ale přečtení nelituju, :)

03.01.2015 3 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Druhý díl byl tady bezvadný, ale první je u mě prostě jednička :D.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Moc krásná, promyšlená knížka. :) Přečetla jsem ji za 4 dny a vybuchl ve mně mixér pocitů - napětí, nadšení, zvědavost, ohromenost atd.