Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Nejlepší kniha a série co jsem kdy četla. Není co víc říct.
Žádná jiná série než Dvory a ODJ ve mně nezanechala takové stopy.
Tenhle díl mi přijde nejlepší ze všech, ale těžko se to posuzuje, všechny jsou dokonale.

20.03.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

U většiny knih, co jsem v životě četla, jsem byla na konci překvapená z rozuzlení. U některých jsem byla v šoku.
U téhle jsem byla v tranzu.
Nemohla jsem přestat číst, jen jsem jako robot otáčela stránky a za hurikánu venku až pozdě do noci četla. Cítila jsem každý nádech hrdinů, každý jejich pohyb až do morku kostí.
Asi nemá cenu tu vypisovat znovu to, co zmiňují komentáře pode mnou. Jednoduše řečeno, tuhle knihu si PŘEČTĚTE!

11.03.2019 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

No já nevím... Chvílemi to bylo zmatené, na mě někdy až moc vědecké, jak mám mít stejné znalosti pojmů jako matematik? Některé pasáže pro mě tedy postrádaly smysl.
Popis prostředí byl velmi dobrý, v té nejvíc dobrodružné pasáži jsem se bála společně s hrdiny, nemohla jsem se odtrhnout.
Chtěla jsem dát 5*, poslední kapitoly mi ale přišly naprosto zbytečné... Na co jako musí za každou cenu počítat zvířata, když za chvíli už to postrádá jakýkoli smysl? A takových divných počinů tam bylo více... Navíc vážně se člověk, kterého už stokrát chtělo něco sežrat, vůbec nebojí?
Jsem ale ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, určitě to byl čtenářský zážitek.

04.06.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čekala jsem ohromující rozuzlení. Bohužel ani v poděkování nebylo.
Knize se nedá odepřít obrovská čtivost, asi proto jsem ji vůbec dočetla. Předvídatelná kniha, kde rozuzlení nebylo žádné extra, i když je pravda, že kousek zápletky týkající se černovlasé mrchy mě trochu překvapil.
Konec se mi tak úplně nelíbil, ani ne proto, že se tím vše pokazilo, ale protože mi přišel...také předvídatelný. Že se tohle stane, jsem tušila od půlky knihy.
Čekala jsem úchvatnou knihu, kde budu neskutečně převapená. Toho se mi nedostalo.

21.01.2018 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Mám Káju opravdu ráda. Knihu jsem si užila, a jen mě ujistila v tom, jaký úžasný človíček on vlastně je.
Nepotřebujete ho znát jako YouTubera, ale jako člověka, v čemž vám tato kniha pomůže. :)

25.12.2017 5 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Tento díl se mi líbil o něco více než předchozí. V prvním díle mi byl hlavní hrdina krajně nesympatický, zde jsem si ale Erika oblíbila.
Kniha se četla sama, moc jsem si ji užila!
Vztah hlavních hrdinů byl více uvěřitelný, posun v jejich lásce byl viditelný, Erik se nechoval krutě a nepochopitelně (někdy byl hrubý, to ano, ale v případě, že k tomu měl dobrý důvod).
Opravdu velmi jsem ocenila, že zde byli zmínění i hlavní hrdinové předchozího dílu, překvapilo mě, kolik měli nakonec Olaf s Erin dětí!

Knihu moc doporučuji, ale pouze po přečtení prvního dílu, pak je ten požitek větší.

15.10.2017 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Úžasná kniha, úžasný závěr série! :)
Moc se mi to líbilo, poslední díl nezklamal. :)
Konec mohl být ale více rozvedený..

23.10.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Wow. Úžasná knížka.
Autorka má boží styl psaní, prostě jsem se nemohla odtrhnout!
No, nevím jak vy, ale já jsem si Gideona neoblíbila :D
A věřím Lucy a Paulovi...Tak uvidím, jestli jsem se trefila.
Ten, kdo si chce prostě jen oddechnout u opravdu super knížky, prosím, zkuste tuto ;)
Nevím, jestli jsem sama...ale tu anotaci jsem pochopila špatně. Pochopila jsem ji tak, že se tam ocitne a bude tam, v minulosti. A že se zamiluje do někoho tam. Jinak se přece nezamilovala napříč časem, ne? O_o :D
Doporučuji!

21.09.2016 5 z 5

Eragon: Průvodce po Alagaësii Eragon: Průvodce po Alagaësii Christopher Paolini

Neustále tím listuju, úžasně zpracované :-)

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Super kniha. :-)
Uvažuji, že si celou sérii přečtu znovu..
Snížek to svým humorem okořeňoval.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Super kniha.
Divergence byla možná o kapinku lepší, ale i tato kniha je úchvatná a doporučuji přečíst! :-)

Sisi: Císařovniny hvězdy Sisi: Císařovniny hvězdy Mara Andeck

Mne se to moc libilo. Jednoducha ctiva kniha.

23.03.2024 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Za mě super kniha, upřímně moc nechápu to nižší hodnocení... Jako jo, není to detektivka, je to prostě klasický pěkný román:)

26.11.2023 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Moc pěkná, čtivá, odpočinková kniha.

23.08.2023 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Dostala jsem tuto knihu hned, co vyšla. Ale dala jsem si načas. Hýčkala jsem si příděl tohohle neskutečně úžasného příběhu, světa. Pomalinku jsem si přečetla celou sérii znovu, až jsem se ke knize dostala.
Brečela jsem, smála se, měla strach, měla radost... Tahle kniha, tahle série má prostě vše. Díky autorce, že mi dopřála držet v ruce takový poklad. Tahle série mi změnila život.

16.09.2022 5 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Ale notaaak... V jakém jsme století? Kondom, antikoncepce nebo milion dalších metod chránění se v Bratislavě nefungují? Iritovalo mě to tak moc, že prostě musím strhnout hned 2 hvězdičky...
Ale jinak to bylo čtivé a odpočinkové čtení s hned několika zvraty.

17.10.2020 3 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Konec byl docela uspěchaný, řekla bych. A pořád mi tam něco neurčitého chybělo. Celkově pro mě kniha nebyla ničím výjimečným. Pořád se jen skákalo z dimenze do dimenze, občas se něco fakt hodně pokazilo, aby to někdo mohl rychle napravit... Nevím, vůbec mi to nepřišlo záživné. Kdyby kniha bylo o dost delší, mohla by hlavní hrdinka v dimenzích zůstávat déle a ne jenom proletět. To by pak byla teprve záživná kniha!
Obzvláště jsem si ale oblíbila Thea, jeho neustálé poznámky i v nevhodných situacích mě dostávaly do kolen :D

Jednoduše řečeno: série má potenciál. Jenže je krátká a tak ani nemůže být rozvinut.
I tak ale věřím, že se najdou tací, které uchvátí :))

02.04.2019 3 z 5

Proti všem Proti všem Julie Kagawa

Úžasná knížka. Škoda, že nikde není vidět a tak je její prodejnost skoro nulová... To totiž znamená dvě věci. Mnoho lidí je ochuzeno o krásnou knihu a nevydají se další díly, což je pro mě naprostá katastrofa.

Nemám jí co vytknout, snad kromě občasných nejasností, které jsou vypsané v komentáři pode mnou. Byla tu akce, akce, akce a romantika. Jednoduše se mi moc líbila.

Co mě ale vážně naštvalo, je to, že v anotaci je napsáno Amber a Garrett... To si to po sobě překladatel nemohl aspoň jednou přečíst? Překlepy v samotné knize neřeším, jsem ráda, že se vůbec kniha přeložila. Ale anotaci si čte každý, kdo o knize uvažuje a když v ní uvidí hned dvě nesrovnalosti, odradí ho to...

29.10.2018 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Nějak nevím, co říct... Ke konci jsem brečela jako želva, nemohla jsem přestat číst, a to se mi docela dlouho nestalo. Kniha byla psaná hodně stručně, bylo nám (jakožto čtenářům) odepřeno nahlédnutí do duše postav (kromě hlavní hrdinky) a celkově se tu vše odehrávalo na těch samých místech, opravdu to byla hodně stručná kniha. Jinde bych kvůli tomu strhla hvězdičku, ale ono to sem vlastně... patřilo. Kdyby to bylo jinak, netvořilo by to dohromady tak úžasně nedokonalý celek, jakým je tahle kniha. Roztržitá, zvláštní, smutná, depresivní, vzrušující, napínavá, kouzelná.
Jsem přesvědčena, že na tuhle knihu nikdy v životě nezapomenu. Bylo to něco úplně jiného, než co jsem kdy četla, schizofrenie všemu dodávala stín zvláštnosti. Ráda bych řekla, že to byla krásná romanťárna, ale nebyla. Tady láska vystupovala na úplně jiné úrovni, místo obvyklého vzorce *on je špatný → ja se do něj zamiluju → vyspíme se spolu → budeme žít šťastně až do smrti* tu vládla láska jako z pohádky... Semtam se prohnal na obloze fénix...
Nádherná a okouzlující kniha, která se zasekne uvnitř vaší hlavy...

08.08.2018 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Naprosto vše, co se zde stane, je zmíněno v anotaci. Vše.

Chybí mi autorčin náboj. Ale jinak se kniha velmi dobře četla, oddechovka, která navodí vánoční atmosféru a potěší na duši.

12.11.2017 4 z 5