Strážci dobra

Strážci dobra https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2343/bmid_strazci-dobra-l9M-2343.jpg 4 289 48

Poselství jednorožců série

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypouští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou provždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit rovnováhu světa. 1. vydání.... celý text

Nejlin
Nejlin
09.03.2024

KRÁSNÁ KNIHA

biankaT9l9
biankaT9l9
26.10.2023 5 z 5

Takové lehké a nenáročné čtení, ale má v sobě jakési kouzlo že mě to strhlo.Občas se musí člověk prokousat delšími popisy ale oceňuju že to místy připomíná moje oblíbené knížky - Pána prstenů a Eragona, ale i další. A jednorožci jsou super :-)

kozlík24
kozlík24
15.02.2023 2 z 5

Kniha má hrozně zdlouhavý děj, musela jsem se přemlouvat, abych četla dál. Nemohla jsem se do knihy začíst. Nudily mě sice krásné, ale strašně zdlouhavé popisy. Doufám, že další díl bude napínavější. Taky už mi vážně lezlo na nervy, jak je v knize pořád dokola zniňováno, že jednorožci nejsou zvířata, ale samotné dobro. Ale i přesto musím ocenit styl autorčina psaní, různorodost a pestrost textu.

calwen1633
calwen1633
03.06.2021 5 z 5

Mě to bavilo, hlavně ty popisy.. krásně napsaná fantasy taková odreagovačka.. Nejvíc mě bavily hlášky Snížka :) Jdu hned další díl :)

Luigi1
Luigi1
12.02.2021 5 z 5

Jsem moc rád,že se mi dostalo do rukou takové pěkné čtení,které se čte samo.

berka4151
berka4151
28.09.2019

Nedočteno. Já vím, že nejsem dávno cílovka a že Michaela byla hodně mladá, když tohle psala. Ale tak strašně mi to připomínalo školní sloh, že se to prostě číst dál nedalo. Ale klidně bych ukázky zařadila do učebnic k popisu a k líčení.

MartySchattawa
MartySchattawa
09.09.2019 5 z 5

Tato knížka se mi líbila, pěkný děj, dobře napsané postavy a krajinu popisovala nádherně...

Konfu97
Konfu97
22.02.2019 5 z 5

Kniha s příběhem a tajemstvím. Ač ze začátku působí jako kniha pro děti, ukáže svou podstatu a právem patří mezi úspěšné Fantasy/Young Adult příběhy. Nic není uspěchané, příběh hezky přechází do dalšího dílu. Každá postava má svůj příběh a Snížek se svým důvtipem dodává odlehčenou atmosféru. :)

BojácnéKuře
BojácnéKuře
01.07.2018 3 z 5

I když se mi knížka líbila, musím dát pouze 3 hvězdičky. Přišlo mi, že se některé věci neustále opakují, pořád bylo zmiňováno to stejné (třeba to, že jednorožci nejsou zvířata, ale vlastně samotné dobro), což mě hrozně štvalo. Dále jsem musela překousnout hrozně dlouhé popisy, ať už prostředí, nebo postavy. Příjemně mě ale překvapilo to, že to nebylo určeno pro malé děti (aspoň myslím), což jsem usoudila podle všech těch bitev a příšer. Jsem ráda, že jsem se konečně donutila k přečtení a určitě si přečtu i pokračování.

Lie
Lie
23.04.2018 3 z 5

Hezká, milá knížka bez hloubky se sympatickými postavami. Pěkné, oddychové čtení s pohádkovým nádechem. Jediné co bych vytkla jsou některé věci, možná nevědomky okopírované z jiných knih. Král Leodhen nápadně připomíná krále Theodena, démon Gorlog démona Balroga. Já sama Eragona nečetla, ale od mnoha lidí jsem slyšela že se mu Poselství v některých částech také dost podobá. Ale co, hezky jsem di početla, tak odpustím.

Leanis
Leanis
19.01.2018 3 z 5

Jsem rád, že jsem narazila na českou autorku, která mě bavila, ale musím uznat, že kniha postrádá "hloubku". Je to jako kdyby někdo splácal spoustu nápadů z různých příběhů dohromady. Ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Aaginka
Aaginka
09.01.2018 3 z 5

Kniha je dobrá ale hrozně moc mi přípomíná Eragona. Možná ho autorka také četla.

Paja58
Paja58
31.08.2017 5 z 5

Podle mě další super série od této autorky.

any333
any333
21.08.2017 5 z 5

Stále u mě od autorky vyhrává série Syn pekel, ale ani tohle nebylo vůbec špatné. Zase jsem se krásně začetla a stránky ubíhaly jedna za druhou. Jen, když to tak vezmu, celou knihu putovali jen za jednorožcem. Ale rozumím, nejprve je třeba představit místo konání a pak se teprve pouštět do války. I když, jedno mě celý příběh vážně sžíralo; Veraginovo tajemství. Nespočetkrát jsem si pokládala otázku, kdy už ho odhalí a on je konec a ono nic. No nevadí, alespoň vím, co čekat v příštím díle.
Co se týče ostatních postav, opět jsem příliš nemusela Aranis, ale v jejích úvahách spojených s přírodou a dobrem jsem s ní souhlasila. Falien mi z nich nejvíc lezl na nervy a Eleas se chová jako pravý elf. Jeho, Veragina a kočkoroha Snížka jsem si oblíbila nejvíc. Hlavně ty jejich slovní přestřelky mě skoro pokaždé rozesmály.

Elen telemna
Elen telemna
01.08.2017 4 z 5

Z knihy jsem byla trochu překvapená. Podle obálky jsem si myslela, že půjde o hezké čtení plné jednorožců. Ale tohle? Vždyť tam je skoro na každé kapitole nějaká rvačka! Proto jsem si začátek moc neužívala, ale když jsem se vzpamatovala z prvního šoku, začal se mi příběh postupně líbit.
Co se týče postav, tak mým hrdinou je jednoznačně Eleas! Ten na mě působil jako jediný z celé skupiny sympaticky a rozumně...
Moje celkové hodnocení zní asi takto:
,,Knížka mě bavila, ale má mnoho nedostatků. Pěkné oddechové čtení, které vás upoutá, ale dlouho si ji pamatovat nebudete..."

PapayaD
PapayaD
21.07.2017 4 z 5

Abych tak pravdu řekla, od knihy jsem nic moc nečekala. Kniha mne nezklamala, bylo to milé čtení, taková oddechovka, ale není to ten typ knížek, který by mě nenechal usnout. Děj mi místy připomínal Pána prstenů, lev mi zase mírně připomněl Narnii, třeba se těmito knihami Míša inspirovala. Zápletka je spíše pro mladší, tak do třinácti-čtrnácti let. Postavy jsou fajn, měla jsem ráda i Aranis, i když mi občas lezla na nervy ta její dokonalost. O Falienovi a Lavril se nebudu vyjadřovat, Eleas mi přišel jako jediný ze skupiny, který má opravdu rozum, i Veragina jsem měla moc ráda, hlavně ty jeho slovní přestřelky s kočkodlakem Snížkem, kterého si nejde nezamilovat.
Na knihu mám pozitivní názor, i přes drobné nedostatky se mi líbila. Doporučuji jako oddechovou četbu, pro ne moc náročné čtenáře. Obálka je sice pěkná, ale na můj vkus trochu dětská. Dávám čtyři hvězdičky.

Zornaddie
Zornaddie
16.05.2017 4 z 5

A já si myslel, že to bude takové sladké a ta knížka je vlastně SAMÝ BOJ! Takže pokud jste desetiletá holčička, která miluje jednorožce a nesnáší bojové knihy, tak zrovna vám tuto knihu nedoporučuju.

Judi007
Judi007
13.03.2017

Skvělá, nemám slov.

sabulik69
sabulik69
22.07.2016 5 z 5

Jako každá knížka od spisovatelky i tato je velmi úžasná a dobrodružství elfů a Veragina mě moc bavilo. Už se teším na čtení dalších dílů.

Karčaa
Karčaa
01.04.2016

Krásný obal, úžasný děj. Hrozně jsem měla ráda Snížka a těším se, že autorka tuto triologii ještě rozšíří. Moc se těším.

elfové jednorožci

Michaela Burdová