Strážci dobra

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypouští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou provždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit rovnováhu světa. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2343/strazci-dobra-poselstvi-jednorozcu-2343.jpg 4.1262

Poselství jednorožců 1.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Strážci dobra

berka4151
28.09.2019

Nedočteno. Já vím, že nejsem dávno cílovka a že Michaela byla hodně mladá, když tohle psala. Ale tak strašně mi to připomínalo školní sloh, že se to prostě číst dál nedalo. Ale klidně bych ukázky zařadila do učebnic k popisu a k líčení.

MartySchattawa
09.09.2019

Tato knížka se mi líbila, pěkný děj, dobře napsané postavy a krajinu popisovala nádherně...

Konfu97
22.02.2019

Kniha s příběhem a tajemstvím. Ač ze začátku působí jako kniha pro děti, ukáže svou podstatu a právem patří mezi úspěšné Fantasy/Young Adult příběhy. Nic není uspěchané, příběh hezky přechází do dalšího dílu. Každá postava má svůj příběh a Snížek se svým důvtipem dodává odlehčenou atmosféru. :)

BojácnéKuře
01.07.2018

I když se mi knížka líbila, musím dát pouze 3 hvězdičky. Přišlo mi, že se některé věci neustále opakují, pořád bylo zmiňováno to stejné (třeba to, že jednorožci nejsou zvířata, ale vlastně samotné dobro), což mě hrozně štvalo. Dále jsem musela překousnout hrozně dlouhé popisy, ať už prostředí, nebo postavy. Příjemně mě ale překvapilo to, že to nebylo určeno pro malé děti (aspoň myslím), což jsem usoudila podle všech těch bitev a příšer. Jsem ráda, že jsem se konečně donutila k přečtení a určitě si přečtu i pokračování.

Lie
23.04.2018

Hezká, milá knížka bez hloubky se sympatickými postavami. Pěkné, oddychové čtení s pohádkovým nádechem. Jediné co bych vytkla jsou některé věci, možná nevědomky okopírované z jiných knih. Král Leodhen nápadně připomíná krále Theodena, démon Gorlog démona Balroga. Já sama Eragona nečetla, ale od mnoha lidí jsem slyšela že se mu Poselství v některých částech také dost podobá. Ale co, hezky jsem di početla, tak odpustím.

Leanis
19.01.2018

Jsem rád, že jsem narazila na českou autorku, která mě bavila, ale musím uznat, že kniha postrádá "hloubku". Je to jako kdyby někdo splácal spoustu nápadů z různých příběhů dohromady. Ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Aaginka
09.01.2018

Kniha je dobrá ale hrozně moc mi přípomíná Eragona. Možná ho autorka také četla.

Paja58
31.08.2017

Podle mě další super série od této autorky.