Zrádné hory Dragor

Zrádné hory Dragor https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2344/bmid_zradne-hory-dragor-9Gc-2344.jpg 4 238 21

Poselství jednorožců série

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! I když elfská princezna našla ztraceného posvátného jednorožce, její cesta ještě zdaleka nekončí. Musí se s jednorožcem dostat přes zrádné hory Dragor, kde vládnou draci, aby ho mohla vrátit k jeho druhům. Avšak její přítel Veragin před ní a přáteli něco skrývá. Tajemství, které může ohrozit soudržnost celé družiny. Království mezitím musí čelit blížící se válce s Černým čarodějem, jehož ohromná armáda se chystá zničit celou zemi. Jediná záchrana teď možná leží v rukou nevyzpytatelných draků.... celý text

Luigi1
Luigi1
12.02.2021 5 z 5

Skvělé pokračování.Byl jsem rád,že elfská princezna našla zatoulaného jednorožce,ale vrtá mi hlavou jak se tak daleko zatoulal.Asi mi něco uteklo,musím to zjistit.

Konfu97
Konfu97
22.02.2019 5 z 5

Opět povedený díl. :) Již více akce i bojů, děj Vás strhne sebou. :) Odhalení některých tajemství, zkouška přátelství a mnoho dalších zážitků, to všechno na Vás čeká :)

BojácnéKuře
BojácnéKuře
18.07.2018 4 z 5

Tak bohužel ani v tomto díle jsem se nezbavila těch, už dost otravných, mouder o dobru, která mi bohatě stačila v prvním díle. :D Aranis mi nějak k srdci nepřirostla, pořád mi připadalo, že se buď spojuje s jednorožcem a nebo omdlévá kvůli své moci. Lavril a Falien jsou asi ty neprotivnější postavy, o kterých jsem kdy četla. :D Nelíbilo se mi, jaký postoj zvolili k Veraginovi, když zjistili jeho tajemství.
Draky jsem si oblíbila hned, působili jako fajn parta. :D Popisy bitev stály za to, pro mě byl nejlepší asi přílet draků na Santiel. Když to shrnu, dvojka se mi určitě líbila víc. Mnohem více akce a konečně vím, co je Veragin zač.

any333
any333
25.12.2017 5 z 5

Tato autorka si mě získala už před nějakou dobou a i když mám jistě raději Syna pekel tak i tahle série je moc hezká, jen spíš takovým nevinným a kouzelným dojmem. Jako vždy jsem hltala popisy bitev a soubojů, hlavně tu hlavní, kde bojovali proti Takrům.
Jako u minulého dílu jsem čekala, kdy putující odhalí Veraginovu pravou tvář a co to vlastně bude. A když se princ setkal s Kassandrou, byla jsem si dokonce jistá. Jsem zvědavá, jak se teď k němu postaví a jak to vlastně bude celé dál.
A jako vždycky jsem si prostě totálně zamilovala Veraginova zlého bratra. Ale tuším, že nejsem jediná, takovéhle typy jako je on jsou často oblíbené. A taky mi přijde vtipný Snížek.

Elen telemna
Elen telemna
17.08.2017 4 z 5

Pěkný a napínavý příběh, plný dobrodružství a překvapujících okamžiků.

Musím přiznat, že mě ze začátku nebavily zdlouhavé a často i hodně nudné popisy. Zato děj byl pestrý a strhující.
Konec byl dost šokující! I když zas takové překvapení to pro mě nebylo, když jsem už asi od poloviny knihy tušila, kdo Veragin je.
Moc se mi nelíbilo autorčino podání Mordatů. Upřímně, kdybych tento příběh psala já, určitě bych z nich nedělala taková monstra. Vylíčila bych je spíš jako tajemné a záhadné osoby s čarovnou mocí a neobyčejnými vlastnostmi. To mi připadá mnohem lepší, než velcí černí lvi...
K postavám, mým hrdinou je jednoznačně Eleas. Působil na mě nejrozumněji a nejchápavěji. Byl bystrý, pozorný, chytrý, statečný a hrdý, ale hlavně měl dobré srdce a byl věrným přítelem, ať se dělo cokoli. A to na mě velmi zapůsobilo.

Celkově se mi kniha líbila, ale nesplnila úplně přesně moje očekávání a přání...

Zornaddie
Zornaddie
16.06.2017 3 z 5

Dobrá kniha. Nebavil mě moc děj z boje, ale zase vyvážily to zase scény naší několikatice.

SPOILER
To je Eleas opravdu jediná inteligentní osoba? No a co, že je Veragin mordat! VŽDYŤ VÁM CELOU DOBU POMÁHAL! JE TO PŘÍTEL! HA-LÓ!

Sabii14
Sabii14
29.07.2016 5 z 5

Parádní díl. Pořád nějaká akce a velká válka. Líbí se mi jak je knížka psaná a vemli jsem si všechny oblíbila, nejvíce určitě Veragina a taky se mi líbí Elasovi moudra :-D Prostě krásná kniha, teším se na poslední díl a jsem velmi zvědavá :-)

Lalina3
Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Opět úžasná kniha.
Snížka jsem si zamilovala, je to takový blázínek :-D

natalie2171
natalie2171
30.12.2015 5 z 5

Tyhle knížky jsou prostě knížky mého dětství a já si při dlouhé době dávám reread. Krásná oddechovka, občas sice trošku zdlouhavé části jako u války. Musím si sehnat 3. díl, ke kterému jsem se ještě nedostala a proklínám se za to!

Lucinda566
Lucinda566
02.04.2015 4 z 5

První díl série mě příliš nezaujal, zdál se mi průměrný a celkem i nezáživný. Ale druhý díl byl opravdu skvělý. Byla jsem napjatá skoro od samého začátku až do konce. Kniha se četla velmi dobře a já se nemůžu dočkat až si přečtu poslední díl. A jsem neuvěřitelně zvědavá, jak to celé skončí.

Kocicka004
Kocicka004
08.12.2014 5 z 5

Autorku mám moc ráda a nehorázně mi štve kritika na její knihy ale každému se líbí něco jiného kdo však řekne něco špatného mě velice naštve a je těžké si mě opět udobřit. Autorka je ale moc milá a hodná a její knihy jsou vynikající vyjímkou nebyla ani tato kniha.

Roselunda 1928
Roselunda 1928
13.11.2014 3 z 5

Když to shrnu, tak mám pocit, že to je nějaký zmutovaný Hraničářův učeň s pár elfy a zfetovanou princeznou. Souhlasím s uživatelem Eslem, raraši si nejspíš udělali dovolenou. Styl psaní mi nesedl. Celé to pro mě bylo takové nezáživné. Bitva mě nesnesitelně nudila. Kdykoli někoho zranili, začala jsem volat: "Zabijte ho!" Aranis alias zfetovaná princeznička :D byla dost divná, Veragin taky, Will z HU byl mnohem lepší a mám pocit, že i rozumnější. Leo se mi zdál zbytečný, Snížek byl taky divný, jako ostatně všichni, až na Lavril a Elease. Ti nebyli divní až tak moc :). Svatby jsem už četla lepší, tady mi to přišlo hrozně odfláknuté. Kassandru moc nemusím, mám pořád pocit, že se přetvařuje. Draci byli samozřejmě taky divní :).

Musím říct, že týhle sérii nepřeju happy end. Bylo by to lepší a kdyby všichni zemřeli, možná bych tomu dala i 4 hvězdičky :D
A taky nevím, kdo je na obálce. Aranis to není, Lavril taky ne... nikdo mě nenapadá...

Jsem celkem zvědavá, co řekne Aranis Veraginovi, až se Veragin promění zpátky. A taky doufám, že další díl, který snad bude lepší, bude brzo v knihovně. A nesmím zapomenout na to, že móóóóc chci, aby všichni pomřeli :D. To jsou všechny důvody, proč si chci další díl přečíst.

DiDi123456789
DiDi123456789
02.11.2014

Tenhle díl mě strašně zklamal, nedokázala jsem ho ani dočíst.
Válka u Santielu je strašně zdlouhavě a místy i nudně zbytečně rozepsaná a jediné, co knize dodávalo "šťávu" byl Snížek.
Taky Aranis si mě v tomhle díle mírně znepřátelila, pořád mluvila o jednom a tom samém, jako ta část knížky, kterou jsem přečetla.
Nemůžu si ale stěžovat na Elease, je jeden z nejsympatičtějších hrdinů, o kterých jsem kdy četla.
Možná že se knížka rozjela od té části, kdy jsem ji zavřela ale i tak...od tak skvělé spisovatelky jako je Míša jsem čekala něco víc.:-)

Airin
Airin
06.07.2013 5 z 5

Druhý díl skvělý :)) po precteni jsem zavrela knihu a nemohla uverit, ze ten konec se vysvetli, az v zaverecnem dile, ktery si musim teprve poridit :) uz se nemuzu dockat, jak to bude dal pokracovat :))

Fortuna
Fortuna
01.07.2013 5 z 5

Druhý díl mě tehdy opět nezklamal. Jedná se o jednodušší fantasy příběh pro starší děti. Osobně bych se k této sérii už nevrátila. Pět hvězdiček za tehdejší nadšenost a vtáhnutí do děje. :) Tenkrát mě opravdu pohltila.

Eslem
Eslem
25.03.2013 2 z 5

Plnohodnotné pokračování prvního dílu, nic se nezmění, jen se jede dál. Zamýšlené osvěžení v podobě pošťuchování Veragina a Snížka se místy daří, místy ne, draky i Veragina máte přečtené, Dargwlci se bezzubě cení, jednorožec pobíhá... a smrt slabomyslného krále je vlastně úlevou. A zase ty popřetahované nápady, vyšší forma snad z Pokémona, modří rarachové, co trýznili i Pottera...

Nelin
Nelin
25.12.2012 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal . Ale také mě trochu vadily ty Veraginovi hádky se Snížkem. ale to je taková maličkost. :))

Eryl
Eryl
15.09.2012 4 z 5

Pěkné počteníčko, jediné, co bych vytkla, jsou ty dětinské a často až trapné komentáře Snížka a naprosto únavné dohadová se s Veraginem. Jinak dobrá četba.

Sirael
Sirael
29.06.2012 5 z 5

Tak ta je z celýho poselství nelepší!A celkově od Míši - tedy dle mého názoru.

motycek
motycek
30.11.-0001 5 z 5

Značně slabší než první díl, asi nejslabší ale to není vůbec ostuda- i tohle si zaslouží plné hodnocení. Roviny se nestřídaly zbytečně, jen mě trochu vadilo např. zjištění moci kočkorohů a Snížek se o tom zmínil až asi za 60 stran. Nikdo vás netáhne na SAntiel abyste se dozvěděli že se tam vlní tráva.
Veraginovo tajemství jsem takové nečekal, ale je to pro mě příjatelné. Tak nějak jsem se nemohl rozhodnout, jestli to čtu jak ďas, protože mě to baví, nebo se chci něco dozvědět, a tak uvidíme, čím se pochlubí trojka. A nesmím zapomenout - absolutně úchvatná obálka knihy. Logicky napsané- aby se toho hodně vysvětlilo, bavilo to a tím se připravila půda pro třetí díl, aby mohl být tak dobrý jako jednička

draci elfové jednorožci

Michaela Burdová