Laf Laf komentáře u knih

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

Skvělé a překvapivé pokračování. Když už vše vypadá na dobré cestě, vždycky se objeví nějaká překážka, která z celým dějem zatřese a všechno je pak jinak. To se mi na knihách od této autorky líbí. Nikdy se nespokojí s něčím jednoduchým. Ve finále ale vše nakonec dává smysl. Rozhodně série, která stojí za přečtení :)

16.05.2023 5 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Super pokračování. Líbí se mi, že se autorka taky zaměřila na jiné postavy z elitního klubu a taky se mi líbí, že pořád má autorka dost prostoru pro vymýšlení zápletek a překážek pro EKK. Ještě nebylo vše řečeno... Tajemství se tam kupí jedno za druhým...

14.05.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Tohle nebude asi pro každého. Jen pro odolnější žaludky. Stalo se tam toho dost, ale o hlavním hrdinovi tam toho moc nebylo řečeno, tak možná se něco dozvíme v dalších dílech.

04.05.2023 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Pěkný závěr příběhu o tom, kdo nesl prsten. Bitvy byly napínavé, jenom jsem čekala, že Sauron toho předvede víc, ale co už. I tak se mi to líbilo a celá trilogie byla pěkně ukončena.

30.04.2023 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Pro mne byl tento díl víc poutavější než ten první. První půlka knihy se mi líbila více, protože se tam neustále něco dělo. Druhá část, která se odehrávala z pohledu Froda, byla sice méně akční a zase se hodně vyprávělo, kudy putovali, ale i tak to bylo dobré a tentokrát žádné zdlouhavé popisy cesty. Doufám, že další díl bude stejně zajímavý jako byl tento :)

27.04.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se mi poměrně líbila. Příběh byl zajímavý a od poloviny už to bylo dost napínavé. Bohužel jsem měla asi velká očekávání, ale za začátku, než se příběh pořádně rozjel, jsem měla problém se ke knize vracet a pokračovat ve čtení, pak se to naštěstí obrátilo. Celkově tedy je to na první díl sérii zajímavý začátek a za přečtení to rozhodně stojí :)

23.04.2023 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Wow, tahle kniha se mi opravdu líbila. Napínavá od začátku a děj pěkně svižně utíkal. Knihu jsem téměř neodkládala, jak mne to vtáhlo. Vřele doporučuji :)

19.04.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Příjemná oddychovka, která mne hodně bavila a užívala jsem si prostředí, do kterého byl tento příběh zasazen. Mohu jen vřele doporučit :)

17.04.2023 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha není špatná. Nedivím se, že se stále drží na špici mezi oblíbenými knihami. Je to úplně jiný svět, který čtenáře vtáhne a s napětím sleduje cesty a překážky, které Frodo a spol. musí překonat. Jediné, co mne na tom celém štvalo, byl detailní popis cesty, kudy šli, co viděli, a prakticky se v ten moment nic jiného nedělo. Tyto části mne nebavily a nudila jsem se u nich. A mohlo tam být víc akce, ale to možná bude až v pokračování. Doufám v to :).

15.04.2023 4 z 5

Mars Red 3 Mars Red 3 Bun'ó Fudžisawa

Hodně napínavý díl z celé série. Hodně rychle to svištělo a o zvraty nebyla nouze. Celkově tuto sérii hodnotím jako velmi zdařilou a jsem ráda, že jsem do toho šla.

Mars Red 2 Mars Red 2 Bun'ó Fudžisawa

I druhý díl mi přišel velmi dobrý. Navíc se tady víc dozvídáme o jednotlivých postavách, což je rozhodně fajn k utváření celkového obrazu v ději. Super počtení :)

Mars Red 1 Mars Red 1 Bun'ó Fudžisawa

Tohle bylo super. Dobře rozehraný začátek ze světa upírů. Jen by tam mohlo být varování, že nás čeká otevřený konec, takže je lepší mít rovnou všechny díly, aby šlo hned pokračovat v napínavém čtení :)

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tato kniha se mi líbila asi zatím nejvíce ze všech v této sérii, které jsem dosud přečetla. Rychle mne to vtáhlo, zasmála jsem se u toho a bavilo mne to až do konce. Mohu vřele doporučit. Navíc tato autorka umí tak bravurně popisovat prostředí, že po dočtení knihy má člověk chuť sbalit kufry a také se vydat do těch míst, kde se příběhy odehrávají. :)

Smrtící hry Smrtící hry Steve Robinson

Wow, tohle byla jízda. Od začátku to nabralo rychlý spád a až do konce mi to nedalo vydechnout. Po dlouhé době se mi do ruky konečně dostal thriller, jehož děj a zápletka mi přišel originální a neokoukaný. Bavilo mne to, a proto mohu vřele doporučit.

06.04.2023 5 z 5

Hádka Hádka Petra Nachtmanová

Tohle bylo pro mne velké zklamání. Dle anotace to znělo super, ale vůbec mi nesedlo zpracování. Přišlo mi to takové na honem splácnuté a chaotické. Možná kdyby kniha měla více stránek, kde by to bylo více rozepsané, tak by celkový příběh vyzněl jinak. Na druhou stranu ale zase bylo fajn, že kniha je slabší a rychle sfouknutá, takže jsem se s ní netrápila dlouho. Abych jí úplně nekřivdila. Kniha je jednohubka někam na dovolenou a děj svižně i tak utíkal. Bohužel zítra si už nebudu pamatovat, o čem to vlastně bylo.

03.04.2023 1 z 5

Jak chutná strach Jak chutná strach Markéta Harasimová

Po knize jsem sáhla tak na zkoušku, abych zjistila, jak autorka píše. A byla jsem překvapená, že mi styl sedl a čtení mne bavilo až do konce. Jediné, co mi tam strašně vadilo, byla postava Evy. Ze začátku to byla hrozně nesympatická postava, která mne hrozně nahlodávala, že kvůli ní to ani nebudu schopná dočíst. Naštěstí pak příběh nabral úplně jiný směr a sympatie šly stranou. Rozhodně ten, kdo má rád napětí, určitě po této knize může sáhnout. Když přečkáte začátek, pak je to jedna velká jízda.

01.04.2023 5 z 5

Ohnivé pouto Ohnivé pouto Nora Roberts

Skvělý závěr série. Spousta napětí a zvratů. Tento díl byl asi ze všech nejvíce nabitý akcí, takže se nešlo nudit a čtení utíkalo velmi rychle. Pokud hledáte odpočinkovou fantasy, sérii mohu vřele doporučit. Rozhodně se nenechte odradit nižším hodnocením :)

29.03.2023 4 z 5

Blízko plamene Blízko plamene Nora Roberts

Skvělé pokračování. Nechybí zvraty a okamžiky napětí. Tento díl byl napínavější než ten předchozí a navíc to čtení jde svižně a nenudí. Těším se na závěr :)

26.03.2023 4 z 5

Co přetrvá věky Co přetrvá věky Nora Roberts

Noru a její knihy mám ráda, a proto jsem ráda, že jsem se k této knize odhodlala i přes nepochopitelně nižší hodnocení. Kniha mne bavila. Snoubí se zde fantasy i romantika a výsledkem je skvělá odpočinková kniha, která otevírá dveře nové sérii. Další díly budou snad stejně dobré :)

24.03.2023 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To bude trochu oříšek tuto knihu ohodnotit. Celkově příběh, ve kterém figuruje psychicky narušený jedinec, je asi vždy jistotou nějakých zvratů. Tady mne to dokázalo i překvapit, v co se to nakonec vyklubalo. Takže kostra příběhu, zvraty a napínavý závěr, to se dle mého povedlo. Co mě tady ale trochu štvalo, byl Joona, který je snad nesmrtelný a ze spousty zranění se dokáže vysekat jakoby nic. A bohužel nevím, jestli to je překladem, ale moc mi nesedl styl, jakým je kniha psaná. Přišlo mi to takové kostrbaté a bohužel díky tomu jsem měla zkažený celý zážitek z knihy. Jedinou výhodou jsou krátké kapitoly.

21.03.2023 3 z 5