Ladydwarf Ladydwarf komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Takové knihy by měly být psány a my bychom je měli číst. Nesmíme zapomenout na hrůzy, co se děly. Je hodně knih o tom, co fašisté provedli nevinným... ale málo knih jako je tato, o tom co se dělo na východě.
Příběh je velmi silný a okamžitě mě vtáhl, že jsem nemohla přestat a celou noc četla a četla. A i nějaká ta slzička ukápla. Určitě za mě doporučuji.

08.01.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Moc se mi kniha líbila, taky sem ji zhltla za jeden den. Perfektně promyšlené a napínavé. Už mám připraven třetí díl ☺️

06.08.2017 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Tak tahle kniha mě vtáhla do děje a nepustila mě až do konce. Moc mi sedl i styl psaní. Je to moje první kniha od tohoto autora a věřím, že nebude ani poslení.

14.06.2014 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi čtivá kniha, která vás vtáhne hned do děje a nepustí. Když si dnešní lidé představí ty hrůzy, co se děly, nemohou ani uvěřit... My už pro ty oběti můžeme udělat jen jedno- připomínat si to zlo, číst takové zpovědi, vzpomínat a ctít jejich památku a na druhé straně obdivovat ty, co přežili.
V této knize jsou někdy až moc silné momenty, kdy se mi úplně sevřelo srdce a slzy si našly svojí cestu. Přesto je to vyjímečná kniha a určitě se k ní zase vrátím.

03.02.2018 5 z 5

Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu neznámý - neuveden

Fascinující kniha, zajímájí mě hlavně dějiny odívání a je to tu hezky zpracované. Škoda jen, že větší část knihy je věnovaná součastnější módě.

15.08.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížku jsem si vybrala na čtení díky velkým ohlasům tady. A rozhodně mě nezklamala.Příběh je velmi čtivý a vtáhne do děje.

07.05.2014 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Skvělé oddechové čtení. Člověk se zasměje od srdce. U Swarovského jsem se mlátila smíchy nejvíc. :-D

19.10.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Něj knížka na světě!

18.10.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi zajímavá, bravurně napsaná kniha. O holokaustu jsem četla hodně, tady se mi líbí, že to zaujme i čtenáře, který se historii zas tolik nevěnuje. A taková zvěrstva je nutné znovu připomínat. Vyvolalo to ve mně řadu emocí a určitě vím, že se k Vypravěče vrátím.

18.10.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo, s Harrym jsem vlastně vyrůstala, takže návrat do kouzelnického světa jsem si náramně užila. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a přečetla ji najednou asi za tři hodinky. Forma, kterou je to psané, se mi nakonec i zalíbila, děj tak šel mnohem rychleji. Za mě bomba. Čekala jsem katastrofu, ale byla jsem velmi příjemně překvapená.

15.10.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Upoutala mě obálka knihy, i nálepka pro silné povahy. Téma, vraždy spojené s psychoterapií, mě opravdu lákalo. Už se nemohu dočkat až si přečtu další díly. Moje nadšení zůstalo po celou dobu čtení. Skvělý odpočinek od pozitivních knížek.

07.04.2016 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Nalákala mě obála, prostředí psychiatrické léčebny... A nakonec z toho byla pohádka pro děti. Njn ty fotky lákaly až moc.

25.02.2016

Za zlatými mřížemi Za zlatými mřížemi Choga Regina Egbeme

Velmi zajímavý příběh a pohled do jiného světa, kde štěstí nebo tyranie mnoha lidí závisí jen na jednom člověku... Jsem moc ráda, že žiju tam kde žiju. Nikdy sem si neuměla představit, jak to může chodit v harému a že ženy v nich mohou být i do jisté míry,, spokojené''

18.01.2018 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Kniha se dobře četla, ale čekala jsem, že hlavní hrdinka bude trochu,, víc" psychopat

06.08.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak tomu říkám hafo Zkurvenej příběh. Ten konec jsem opravdu nečekala...

28.04.2017 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Ten konec mě prostě štval... To je jako kdyby jste nemuseli číst celou sérii ale jen pár posledních stránek. Přišli o přátele, o všechno co tak těžce nacházeli. Série se četla jedním dechem, ale konec fakt hrůza!

15.10.2016 3 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Naprosto úžasná kniha, která se četla jedním dechem. Temnější nádech mě nadchl. Už teď ji miluju a určitě se k ní ještě vrátím!!!

31.03.2016 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Kniha byla velmi čtivá a moc se mi líbila.

19.01.2016 5 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Knížka je srozumitelně napsaná a čtivá. Je vidět, že autorka ví o čem píše. A doporučovala bych ji k přečtení všem, kteří mají předsudky k duševně nemocným lidem. Bohužel je to utopie,aby člověk se středně těžkými depresemi, odcházel z kliniky v tak dobrém psychickém stavu po pouhých osmi týdnech hospitalizace.

09.02.2015 4 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem delší popis věcí, co autor prožil.

10.11.2014 3 z 5