Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu

Fascinující obrazový průvodce dějinami světové módy, od starověku po současnost. Od výstředních rób starého Egypta přes renesanci, baroko a proslulé módní domy jako Chanel či Dior po nejmodernější světové značky nabízí tato encyklopedie vyčerpávající přehled všeho, co kdy lidé nosili. Pozoruhodná publikace zve na výpravu do minulosti a prostřednictvím vývoje odívání poskytuje plastický obraz místa a doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177050/moda-obrazove-dejiny-oblekani-a-sty-11o-177050.jpg 4.519
Literatura naučná, Encyklopedie
Vydáno:, Knižní klub

FASHION: The Ultimate Book of Costume and Style (DK)

Kniha Móda: Obrazové dějiny oblékání a stylu

Klichem1
19.10.2018

Čakala som viac vizuálnej rozkoše a dostala som skôr kopec nepodstatnej okecanej omáčky.

Ladydwarf
15.08.2017

Fascinující kniha, zajímájí mě hlavně dějiny odívání a je to tu hezky zpracované. Škoda jen, že větší část knihy je věnovaná součastnější módě.

Jezinkabezinka
25.06.2017

Jako vždy větší důraz na 20. století, ke konci knihy se zvětšuje počet grafických chyb.

Damato
02.11.2016

Úžasná knížka, která snad musí zaujmout každého - já jsem ji - jak je mým nočním zvykem-přelouskala během jedné noci a byla z ní nadšená. Vždycky pro mě byla na prvním místě móda a kultura 20-30 let minulého století, ale tentokrát jsem viděla i do šatníku jiných století a jiných kultur a trochu jsem dostala i jiný náhled na středověk, který mě nikdy neupoutal- už jen hygienické návyky tehdejší doby mě silně deprimovaly - ale zas to je a bylo všechno o lidech . I když, kdoví co jednou řeknou naši potomci na naši vládu džín, rozevlátých triček - které mimochodem já nosím ze všeho nejraději. Ale na druhou která holka se jednou za čas ráda a dobrovolně nepřevlékne do dlouhých plesových šatů a neužije si to :-), v létě do šatů ve stylu hippies , ... a takových inspirací a zasnění nabízí tahle kniha spousty, proto 5 *****