LadaLil LadaLil komentáře u knih

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Mám velmi ráda detektivky tohoto autora. I tato začala velmi slibně, ale potom se z příběhu stal spíše psychologický, zabíhal do detailů oboru kriminalistiky, psychologie či psychiatrie. To jsem nečekala a popravdě mě to trochu nudilo.

18.02.2024 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zaznělo tady v jednom z komentářů, že pachatele nešlo odhalit a že to bylo super. Pro mě to právě je ukázka nedotaženosti, nepromyšlenosti a proto také neodhadnutelnosti konce příběhu. Není tak složité popsat nervy drásající příběh a pak prostě skokem odhalit pachatele. Jednoduché až hloupé, nenápadité.

29.01.2024 2 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Nemám slov. Tak nádherná kniha. Mistrovsky napsaná. Tleskám autorce ke zvládnutí tak obrovského díla. Příběh mě pohltil a poslední 4 týdny, protože kniha je opravdu rozsáhlá, jsem každý den s nadšením usedala ke čtení. Cítím se obohacena jak emocionálně tak i souvislostmi a ponořením do historie Gruzie v průběhu jednoho století. Knihu opravdu vřele doporučuji.

27.01.2024 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Po shlédnutí mnoha filmů a seriálů o Janě Eyrové, jsem se konečně rozhoupala a sáhla po knize. Takže má očekávání již byla příliš vysoká. Je to nádherný příběh, ale svou naivitou a způsobem vyprávění by byl vhodnější pro čtení v mladším věku. Ale i tak je to skvost.

13.01.2024 4 z 5

Druhá osoba singuláru Druhá osoba singuláru Sajjid Kašua

Velmi dobrá a zajímavá kniha. Kniha o žárlivosti, paranoie hraničící se šílenstvím a propojenými životy dvou mužů, kteří se nikdy nepotkali. Také zajímavá sonda do života v Izraeli a nahlédnutí do vztahů mezi Židy a Araby, které jsou nám neznámé. Kniha je napsaná velmi čtivě.

09.01.2024 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Zajímavý a spletitý příběh, dobrá charakteristika postav, i přes délku mě příběhu bavil. Závěr a rozuzlení bylo dle mého banální, zejména k poměru napětí a očekávání.

06.01.2024 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla více o této ženě. Sympatická mi byla v rozhodnutí prožít život podle svého. A k tomu má málokdo odvahu. Autor je jako vždy výborný vypravěč a kniha se čte dobře, ale s jeho rozhodnutím MH glorifikovat se nemohu ztotožnit, protože k tomu prostě není důvod. Čili autorova snaha napsat něco velkolepého jako byl Alchymista ztroskotala na prostém faktu, že tato žena zřejmě velká nebyla. Nebo mě o tom alespoň autor nepřesvědčil. Ale kdo ví, jak to skutečně bylo

03.01.2024 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha se mi velmi líbila. Neřekla bych úplně horor, ale rozhodně tajemná. Příběh je složen z několika časových rovin, ale nedochází ke zmatkům, vše je velmi dobře propojeno. A do téměř úplného konce není nic úplně jasné. Četbu jsem si užila a knihu vám všem doporučuji.

01.01.2024 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Velmi příjemná četba nenáročné, ale zároveň zajímavé detektivky. Odehrává se v nám známém, českém prostředí a přesto se domnívám, že kniha dosahuje skutečné literární kvality. Příběh je spletitý ale ne moc a postava vyšetřovatele Bergmana je sympatická.

30.12.2023 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Autorcinu knihu Sepot z lesa hodnotim jako nejlepsi, kterou jsem letos precetla. Mozna ma vysoka ocekavani zpusobila spatny pocit z teto knihy. Zvedá se vítr od Surmanové je kniha, která mě bohuzel zklamala. Příběh sice začíná slibně, ale autorka ho zbytečně protahuje nečekanými odbočkami a neustále přidává další a další vrstvy, i když hlavní případ je vyřešen poměrně rychle. Příběh by byl dobry, kdyby se ho autorka nesnazila uměle prodloužit. Kniha konci několikrát, což působí nekoordinovaně. Surmanová sice vládne květnatým jazykem, ale pro tento žánr je, podle meho nazoru, nevhodný. Pozitivem je zasazení příběhu do naší země a jejich historickych událostí.

28.12.2023 2 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Laskavy pribeh z armenske vesnice, kde stari lide ziji v souladu s prirodou, zazraky i mystikou prirody. Ve vesnici, ze ktere mladi lide odesli a kde se tem starym deji tragedie i zazraky zivota. Prestoze si uvedomuji, jak krasny pribeh to je, nemohu uplne rici, ze jsem byla pohlcena a nesdilim uplne nadseni ostatnich ctenaru. Nicmene to je jiz o osobnim vkusu kazdeho. Knihu rozhodne ke cteni doporucuji.

16.12.2023 4 z 5

Osudové lásky: Milostná dramata slavných i zapomenutých Osudové lásky: Milostná dramata slavných i zapomenutých Stanislav Motl

Autora obdivuji a jeho porady sleduji jiz radu let. Proto jsem se take rozhodla cist tuto knihu. Libila se mi, osudy uspesnych ci mocnych ci proste znamych lidi me bavi a fascinuji me, ale mela jsem obcas pocit jiste nedotazenosti. Nedelala jsem si poznamky, ale nekolikrat dochazelo k protimluvum. Kazdopadne pro me kniha byla inspiraci najit si zivotopisy jejich protagonistu a hloubeji prozkoumat jejich zivoty.

16.12.2023 4 z 5

Tak o co jde? Tak o co jde? Ivan Hamšík

Nejen názory plynoucí z hluboké znalosti a velkých zkušeností v oboru psychiatrie, ale i hluboké znalosti z jiných oborů a přehledu obecně, byla pro mě tato útlá kniha zážitkem.

05.12.2023 5 z 5

Lesní zámek aneb Hitlerův přízrak Lesní zámek aneb Hitlerův přízrak Norman Mailer

Absolutně to nebylo, co jsem očekávala. Životopis nebo příběh obludnosti. Tedy obludné to bylo, ale že autor nepřekročil čas dětství a také postava vypravěče mě dost překvapila. Zkoušela jsem najít, co z toho je pravda. Něco se potvrdilo, nicméně celá hlavní osa příběhu je zřejmě fabulace. I tak mě to poměrně bavilo.

24.11.2023 4 z 5

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Přínosné, dobře a srozumitelně napsané. Pro človéka, který se zabývá seberozvojem a zdravým životním stylem rozhodně doporučené. Ke konci knihy jsem měla pocit, že by to šlo napsat stručněji, ale nasbírala jsem mnoho důležitých postřehů, které budu aplikovat.

01.11.2023 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Walter Isaacson

Impozantní příběh geniálního i šíleného človéka. “Stará se o lidstvo ne o lidi.
Celý svět sleduje jeho úspěchy i pády. Obojí bývají epické.
Isaacson je mistr psaní životopisů.

26.10.2023 5 z 5

Poslední carevna Poslední carevna Greg King

Velice čtivě a přitom fakticky sepsaná historie poslední carské rodiny. Text byl velmi objektivní, nestranil ani rodině, která se uzavřela do způsobu života v 17. století ani bolševikům a počínající revoluci. Byla jsem zaujata popisem mimořádných událostí ovlivňující jejich život a bylo velmi zajímavé pronikat do složitých rodinných vztahů. I doslov popisující život pozůstalých Romanovců splnil mé požadavky na dobře napsanou a obohacující knihu. Vřele doporučuji.

22.10.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Celkem dobrá detektivka z českého prostředí. Bylo fajn netopit se v potocích krve a sledovat vyšetřování zločinu, který se může ve skutečnosti stát. Někdy mě ale ta jednoduchost až vadila, místy to bylo plytké. Celkově mě kniha neurazila, ale ani nenadchla. Rozuzlení nepřineslo překvapení ani důvod k zamyšlení.

02.10.2023 3 z 5

Toulky českou minulostí 13 Toulky českou minulostí 13 Petr Hora-Hořejš (p)

Senzace. Nejen tento ale vsechny dily, ktere posloucham jako audioknihy. Obdivuji autora za sirku a hloubku jeho znalosti.

24.09.2023

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Úžasně, čtivě a mistrovsky napsaná kniha. Příběh je silný, místem i dobou nevšední. Nemohu ale říct, že na mě kniha dobře zapůsobila. Zřejmě barvitým vyprávěním ze světa plného hnusu, špíny, strašného zacházení s lidmi v Indii 60. let 20. století, jsem knihu přečetla rychle, ale spíše s určitým rozhodnutím, že už to tedy dočtu, než s opravdovou chutí a radostí. Ale nechci zůstávat v čtenářské bublině stále stejného typu knih a tento román mohu rozhodně doporučit jako zajímavý a neobvyklý.

19.09.2023 4 z 5