LadaLil LadaLil komentáře u knih

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Nekomplikovaný příběh se sympatickým kapitánem byl pro mě tentokrát trochu nudný. Na velmi malé ploše bylo představeno příliš postav s typickými českými jmény a to ztěžovalo orientaci. Vyústění bylo naprosto obyčejné, reálné a tím pádem pro mě nezajímavé. Odpočinkové ano, ale možná až příliš nenápadité.

10.04.2023 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Naprosto jasné, dobře čitelné deníkové zápisky. Některé příběhy z nich zajímavé, některé téměř nudné. Vyústění a rozuzlení záhad jsem se nedočkala, což odpovídá deníku, ale mě to zkrátka chybělo. Na konci pocit lehké neukončenosti.

05.04.2023 3 z 5

Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Dave Asprey

Fantastická kniha plná rad, jak život správně nasměrovat a žít. Spoustu životních poznatků, které se dají aplikovat a které jsou prokazatelně ku pomoci. O mnohých z nich, jsem četla/slyšela poprvé. Budu se maximálně snažit je aplikovat a dodržovat. Jsem opravdu vděčná, že jsem se o nich dozvěděla. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji jako málo co.

04.04.2023 5 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Sam autor pise, ze povidky nejsou uplne jeho silnou strankou a ze roman se mu pise lepe. Kniha se mi libila, ale pribeh byl na tak kratkou plochu pomerne komplikovany a dle meho nazoru sel do prilisne emocionalni hloubky. Kyzeny prekvapivy konec pak uplne nevysel. Ale Weavera mam rada a to se rozhodne nezmeni :-)

02.04.2023 2 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Vyborna kniha, ctivy, lehce plynouci a zajimavy pribeh. Tematika Sudet a odsunu me zajima cili podobne pociny vitam. Rozhodne si prectu i Polednici od tohoto autora.

29.03.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tuto knihu bych zaradila do tech prijemnych, dobre se ctoucich a rychle plynoucich. Hlubsi dojem nezanecha, zejmena ve srovnani s Prokletym krajem. Ale myslim, ze i presto se ke kniham M. Klevisove vratim. Pro chvile oddechu jsou bezvadne.

29.03.2023 3 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Jsem rada, ze jsem si konecne precetla detaily tohoto znameho pribehu. Autor pise ctive a kniha rychle plyne, ale jak je jiz napsano v synopsi, je ponekud jednostranny a lici Masinovi jako naproste hrdiny. Rozhodne se dostali na hranice lidskych, fyzickych moznosti a je opravdu ohromujici, jakym zpusobem unikli.

26.03.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha se velmi dobre cetla, opravdu plynula a ja se tesila na dalsi casti pribehu. Obsahovala i prekvapeni, coz mam v pribezich rada.

20.03.2023 5 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Kniha byla zajimava v samotnem uvedomeni si, jak kratky zivot proste je. Primela me sledovat, jak presne travim den a premyslet o tom, jestli je to to, co chci. Krome toho mi kniha prisla prilis dlouha.

20.03.2023 3 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Karikova Trhlina patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Tato sbírka povídek byla velkým zklamáním. Žádný nápad jen stále se opakující téma a forma vyprávění.

19.03.2023 1 z 5