Osmý život (pro Brilku) přehled

Osmý život (pro Brilku)
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440299/bmid_osmy-zivot-pro-brilku-1Yu-440299.jpg 5 536 536

Strhující rodinná sága provázená vůní čokolády se odehrává na pozadí celého dvacátého století, za gruzínskoruské války a v neklidném revolučním období. Gruzie, 1900: Vše začíná jako v pohádce. Prapradědeček si z cesty do Vídně přiváží recept na nejlepší horkou čokoládu na světě. Je hustá, „černá jako noc před bouří“ a naprosto neodolatelná. Její konzumace má ovšem tragické, nezřídka i smrtelné následky… Zděšený chocolatier, který stejně jako všichni Gruzínci věří na pohádky, záhy dospěje k přesvědčení, že na jeho lahodném nápoji spočívá kletba. Přesto však recept předá jako rodinné tajemství své nejstarší dceři Anastasii, která se bude k vaření čokolády během svého stoletého života opakovaně vracet. Německo, 2006: Anastasiina pravnučka Nica přerušila kontakt s rodinou a odstěhovala se do Berlína. V Gruzii právě probíhá občanská válka a její neteř Brilka, která se vydala na cestu na Západ, se odmítá vrátit do Tbilisi. Nica ji vyhledá a celý rodinný příběh jí vypráví. Horká čokoláda připravovaná podle staré rodinné receptury přináší po šest generací spásu i neštěstí…... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: ekniha , Host
Originální název:

Das achte Leben (Für Brilka) , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osmý život (pro Brilku). Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (167)

Princezna22
04.06.2024 5 z 5

Posloucháno jako audio kniha.... Příběh je plný emocí... Budete prožívat s hrdinkami jejich lásky, strach, nenávist i osamění. Některé situace by pro mě osobně byly nepochopitelné, ale budete chápat, proč se tak kdo chová a dokážete se vžít do jejich pocitů.. Velice silná kniha i když já ji poslouchala. Mohu doporučit.

Martooni
02.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Mám ráda rodinné ságy a nevadí mi obsáhlé knihy. Ale musím se přidat k méně spokojeným čtenářům, do str. 783 to byla skvělá kniha.

Prožila jsem několik dní s osudem rodiny Džaši.. osudem, který Džašiovým ženám nepřál. Nejvíce se mi do srdce zaryla Kitty, s jejím strašným osudem, kdy brutálně přišla o miminko, o Andra, i o rodinu a vlast.

Ale konec se mi nelíbil, byl zbytečný, utahaný, Nicyn exil mě nebavil. Pro mě kniha skončila na str. 783, když zemřela Daria, když zemřel Kosťa, Nana a Stasie. A Nica se nevrátila.


iška
30.05.2024 5 z 5

Už ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu vzala do ruky a vzápětí opět vrátila na regál. Její tíha mě odrazovala. Ale překonala jsem to a jsem za to ráda. Úžasný román. Je škoda, že nejsem sama, koho jeho váha (nejde ani tak o počet stran) odrazuje. Možná mohl vyjít ve dvou svazcích? Určitě by si zasloužil, aby po něm sáhlo víc čtenářů.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (10. týden)

01.03.2020


Citáty z knihy (2)

Můžeš mě navštěvovat ve snech, uděláš to, viď? Budu ti zpívat, zazpívám ti všechny písničky na světě, to bude naše znamení, pak budeš vědět, že tě volám. Ať půjdu kamkoli, vezmu tě s sebou. Budeš vědět, že tam jsem, a já budu vědět, že tam jsi ty. To bude stačit, na jeden celý život to musí stačit. - Kitty Džašiová


Tvořily se ostrovy bezmoci. Stahovala se mračna, obloha pohasla a nabyla barvy chameleona. Vrba na břehu řeky se sklonila níž a hladila zemi, aby ji utěšila: mělo být ještě hůř a příroda se musela vyzbrojit. Ve výmolech ve městě a v dešťové vodě se tvořily malé vrásky, zelené a temné. V hrdlech se tvořily výkřiky, jež bylo třeba spolknout jako hořkou medicínu. Na stěnách se tvořily šedé stíny, přízraky chraplavě šepotaly, nikdo nic neslyšel. Slova se měla ještě po mnoho let rozplývat v ústech. Ještě po mnoho let měly být ulice cítit směšným zoufalstvím, nedůstojným a zrádným. V okapech a prašných koutech domů se formovaly armády neklidhného hmyzu. Syčely a trhaly si křídla na kusy, aby se jim dostalo sluchu, a nikdo si jich nevšímal. Lidem v obličejích naskakovaly skvrny ze vší té potlačované vůle, ze všech zaplašených snů.


Kniha Osmý život (pro Brilku) v seznamech

v Právě čtených33x
v Přečtených709x
ve Čtenářské výzvě124x
v Doporučených66x
v Knihotéce305x
v Chystám se číst805x
v Chci si koupit144x
v dalších seznamech9x