l.e.d l.e.d komentáře u knih

Zrada v Krondoru Zrada v Krondoru Raymond E. Feist

Další slabší díl, že to je i hra jsem nevěděl. Čtení bylo takové napřímo bez obalu, jdi, splň zachraň, najdi!
Hry přepsané na papír jsou pro mne většinou zklamáním. Hru jsem nehrál proto dávám 3* a knihu asi nechám někde zapadlou za těma lepšíma.

01.07.2019 3 z 5

Ochránce Impéria – Milenec Ochránce Impéria – Milenec Raymond E. Feist

Další parádní díl z Kelewanu a s předchozím dílem dohromady je to super čtení. Kevin a Mara super dvojka. Čte se to samo i politika je celkem svižná a nenudí.

Zlo v Sethanonu Zlo v Sethanonu Raymond E. Feist

Po trochu slabším třetím díle ukončuje Feist ságu a intro do Midkemie ve velkém stylu.
Napínavé do poslední stránky. Krásná kniha a vlastně celá sága, kterou mohu doporučit. Naštěstí je spoustu dalších knih, které navazují.

Stříbrný trn Stříbrný trn Raymond E. Feist

Třetí díl je pro mě trochu horší než ostatní. Možná méně magie a více cestování? Ale stále je to parádní kniha, která se čte skvěle.
Pokud čtete chronologicky máte za sebou již 6 knih (http://www.crydee.com/raymond-feist/reading-order/chronological) a tato kniha je nepostradatelná.

Ochránce Impéria – Otrok Ochránce Impéria – Otrok Raymond E. Feist

Druhý díl mě bavil asi ještě víc než ten první. Mara je prostě příjemná postava.

Dcera Impéria Dcera Impéria Raymond E. Feist

Opustíme Midkemii projdeme trhlinou a jsme na Kelewanu. Při čtení jsem si představoval Japonsko.
Děj super, Mara je super. Pohled na Válku z druhé strany a politické boje jsou super změna.
Pro fanoušky Feista povinnost, Která vás bude bavit.

Vražda v La Mutu Vražda v La Mutu Raymond E. Feist

Nejslabší díl série a jen malý střípek do světa Midkemie.
Knihu jsem přečetl, jako fanda Feista asi povinnost. Kniha mě neurazila, ale ani nepotěšila.
Znovu už po ní nešáhnu, když mám na výběr lepší díly.

01.07.2019 2 z 5

Čestný nepřítel Čestný nepřítel Raymond E. Feist

Stejně jako Jimmy ručka je tento volný příběh vsunut mezi druhý a třetí díl trhlinových válek.
Krásné rozšíření světa Midkemie a trochu politiky Tsuranů.
Záškodnická válka, s příjemným spádem a pro mě nejlepší díl z této série.

Tarzan. 4. díl, Tarzanův syn Tarzan. 4. díl, Tarzanův syn Edgar Rice Burroughs

Mě tarzan prostě baví. Byl jsem varován, že další díly jsou slabší a slabší, ale zatím jsem spokojený.
Malý Jack se potatil a kniha má spád a zábavnost jako u Tarzana takže vše OK.

01.07.2019 5 z 5

Tarzan. 3. díl, Tarzanovy šelmy Tarzan. 3. díl, Tarzanovy šelmy Edgar Rice Burroughs

Tarzana máte buď rádi nebo ne. Tento díl je přehnanej, ale tak proč ne. Už jsem viděl větší slátaniny a když si tohle odmyslím tak mě vlastně ten děj bavil. Bylo to rychlé jako předešlé díly a zábavné. A ilustrace jsou super.

01.07.2019 4 z 5

Tarzan. 2. díl, Vězeň pralesa Tarzan. 2. díl, Vězeň pralesa Edgar Rice Burroughs

Po přeštení prvního dílu jsem ani chvíli neváhal a zhltnul druhý díl jako nic. Mimochodem krásné ilustrace.

Tarzan. 1. díl, Syn divočiny Tarzan. 1. díl, Syn divočiny Edgar Rice Burroughs

Tarzan, co napsat... známe ho všichni. Četl ho taky kde kdo. Já osobně znal filmy a když na mě vykouknuly v knihovně sešity dal sem se do nich.
Nemám co bych vytknul. Přečetl jsem to ani ne za víkend.

Jimmy Ručka Jimmy Ručka Raymond E. Feist

Příjemné rozšíření děje Jimmyho Ručky
chronologicky série Legendy trhlinové války patří za druhý díl Mága.

Kniha je lehčí četba bez větších překvapení s příjemným spádem.

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Bavilo mě to jako dítě a kniha mě bavila i teď.
Nevím zda to je pravda, ale Feist prý napsal učedníka a mága jako jednu obr knihu a až pak ji rozdělili.
Je to start do Midkemie i Kelewanu.
Mág- učedník a Mistr čtěte za sebou a pak uvidíte zda se vám budou další díly líbit.
Já se určitě prokoušu všema asi 40 knihama

01.07.2019 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Z úcty ke hře a z lásky k Eziovi dám 2*, ale nevím proč kniha vznikla. Je to přepsaná PC hra na papír, ale bez možnosti vžít se do děje jako při hře. To co na monitoru funguje tady ne. To co ve hře chybělo a kniha by mohla doplnit zde chybí.
Uvidím co další díly, ale pokud to bude jenom děj hry na papíře tak nevím nevím.

01.07.2019 2 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Odskočil jsem si od Fantasy a Sci-Fi k dobrodružnému. Měl jsem půjčenou Amazonii a musím říct..., dobrá volba.
Skvěle napsané, dobrodružné drama s prvkama sci-fi. Strhující spád, úžasná myšlenka. Moc dobrá kniha ve vysledku.
Mohu doporučit

01.07.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Harry Potter si udržel dle mého kvalitu od prvníhho do posledního dílu. Děj se posunul postupně od pohádky k "temné pohádce"? Vsadím se, že většina z nás vyhlížela překlady nebo jako já se snažila knihu si přelouskat v Aj.
Teď při psaní popisku po asi 10-15 letech co jsem s Harrym začal mám chuť ho znovu oprášit.

01.07.2019 5 z 5

Harry Potter si drží svou kvalitu. Děj se posunul od pohádky k "temné pohádce"? Kdo přečetl předchozí díly se nemohl dočkat překladu. Pamatuju jak jsem byl napnutý jak kšandy. Čekal jsem kdy dostanu hranatý dárek a budu se moct vrátit do bradavic. Teď se na mě všechny knihy smějí z police a slyším v hlavě "Vrať se k nám, už je to 15let co znáš jen okleštěné filmy"!

01.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Harry roste a díl je zase temnější než ty předchozí. Pro mě to je ve vzpomínkách se třetím dílem top z celé série.
Uvidíme co napíšu až si celou sérii připomenu.

01.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

První dva díly byly pohádky. Díl třetí byl pak o něco temnější. Ohnivý pohár zase trochu zatopil pod hrncem.
Dával bych dětem každý rok jeden díl ať rostou stejně jako Harry.