l.e.d l.e.d komentáře u knih

Princezna z Marsu Princezna z Marsu Edgar Rice Burroughs

Pro mě je tato kniha tak 100x lepší než film.
Je to dobrodružná love story na Marsu. Naštěstí dobře vyvážená akcí, tak se kniha čte rychle a baví.

13.03.2020 4 z 5

Žena jeho snů Žena jeho snů William Mark Simmons

Povedené zakončení série o životě ve virtuálním fantasy světě.

05.03.2020 4 z 5

Když se sny střetnou Když se sny střetnou William Mark Simmons

Tak druhej díl nenaplnil úplně mé očekávání.
Není to vůbec špatná kniha, jen na mě moc Ripleyů... Ztrácel jsem se, což mohl být ale i záměr.
Konec knihy mě pobavil a překvapil. Čekal jsem úplně jiného padoucha...

19.02.2020 3 z 5

V síti snů V síti snů William Mark Simmons

Tak tuhle knihu jsem poprvé četl někdy před 10-15 lety a teď jí vytáhnul znovu a zase mě chytnula.
Předpokládám, že autor se inspiroval u Matrixu. Pak mě napadlo ještě přirovnání k Ready player one, ale tuto knihu jsem ještě nečetl, navíc je mladší...
A co mě teda na téhle knize bavilo.
Jste autor a programátor fantasy PC hry. Máte své vize, ale nejsou peníze. Investoři vidí budoucnost jinak.
Další velké plus je, jak tu autor popsal manipulaci s historií, aby se prodala masám.
Při popisu amazonek jsem si přesně vybavil toto video
Kniha rozhodně stojí za přečtení, i když věřím, že ne každý bude tak nadšený jako já.

10.02.2020 5 z 5

Úsvit rebelů Úsvit rebelů Ann Carol Crispin

Nejlepší kniha trilogie.
Co předchozím dílům chybělo tak tady je a funguje. Kniha je delší, ale zábavnější.
Je to příjemný předvoj před SW IV s částečným překryvem s Rogue One.

05.02.2020 4 z 5

Huttský gambit Huttský gambit Ann Carol Crispin

Tak dočteno a mohu říct, že je to lepší než díl první.
Han trochu zestárnul a minimálně pro mě velké plus je, že není na každe stránce "miluju tě, miláčku"
Pašeráci a piráti jsou tu sice trochu jako banda skautíků, ale tak proč ne (společný nepřítel...).
Co mě ale mrzelo, že nebyl využit ani potenciál nájemných lovců. Aspoň oni mohli knihu trochu přitvrdit.
Uvidíme co bude dál, ale čekal jsem od knih z podsvětí SW něco víc.

20.01.2020 3 z 5

Léčka v ráji Léčka v ráji Ann Carol Crispin

Tak dočteno a za mě zatím 3*. Uvidíme až dočtu sérii a více SW knih.
Han Solo pro mě byl vždy frajírek, drzej provokatér co žije okamžikem.
A teď ke knize,
tady je Han jako mladej výrostek a některé situace a jeho rozhodnutí jsou hodné desetiletého a ne protřelého podvodníka, který v jeho letech zažil už snad každý podvod.
Stále se opakující miláčku a zlatíčko mi lezlo u Hana vysloveně na nervy.
Ale když tohle pominu tak to bylo pěkné čtení. Postavy zajímavé. Akce dobře dávkovaná. Jen mě mrzelo, že chybí alespoň úvodní popis u zvěře a krajiny a tak jsem často musel na internet.
Těším se na další díl.

02.01.2020 3 z 5

Černá cesta Černá cesta Mel Odom

Za mě lepší než dědictví krve, ale horší než pavoučí měsíc.

28.12.2019 3 z 5

Pavoučí měsíc Pavoučí měsíc Richard A. Knaak

Oproti Dědictví krve mě kniha bavila. Necromancer mě zaujal a už i svět mi přišel dost temnej. Neměl jsem velké očekávaní a nakonec byl velmi spokojený. Dobře napsaná oddechovka.

28.12.2019 4 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Po prvním díle jsem se další knihy bál, ale zbytečně. Kniha je skvěle napsaná, temná, zábavná. Mohu doporučit.

07.12.2019

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Je pro mě těžké psát o knize kterou už do ruky nevemu...
Čtení nebylo špatné i myšlenka se mi líbila.
Jen postavy a svět jsou bez života a atmosféry.
Čekal jsem napínavou temnou fantasy, dostal jsem brnění co chtělo být kompletní, dvě postavy bez vlastní vůle, jednu kudlanku, čarodějku a necromancerku.
Jaké asi budou další díly?

22.11.2019 2 z 5

Konec hry Konec hry Dafydd ab Hugh

Nějak mě tato kniha nechytla. Série nebyla špatná, ale jednou přečíst stačilo.

06.11.2019 2 z 5

Dva meče Dva meče Robert Anthony Salvatore

Skvělé zakončení.
Parádní kniha, dokazující jak se Salvatore zlepšuje a Lovcovy čepele jsou pro mě zatím nejlepší série.
Doporučuji!!!

25.10.2019 5 z 5

Osamělý drow Osamělý drow Robert Anthony Salvatore

Kdo přečetl všechny předchozí díly tak pokračujte dál.
Celá tahle série Lovcovy čepele je skvěle napsaná, napínavá a je tu spousta akce.
Salvatore se ve psaní zlepšuje a knihu jsem si velmi užil.

25.10.2019 5 z 5

Pekelné nebe Pekelné nebe Dafydd ab Hugh

Průměrná kniha která se už odtrhává od herní předlohy. Není to špatné čtení na odreagování, prostě akce a akce.
Podobné jako Kulhánek nebo Kotleta bez humoru.

25.10.2019 2 z 5

Peklo na Zemi Peklo na Zemi Dafydd ab Hugh

Doom na zemi mě vůbec neurazil. Akční jako první díl s trochou více děje.

20.10.2019 3 z 5

Po kolena v mrtvých Po kolena v mrtvých Dafydd ab Hugh

Nostalgie, sranda, akce, krev navíc něco jako děj... Přesně to co jsem očekával, když jsem vzal do ruky knihu DOOM. Jaké asi budou další díly....

15.10.2019 3 z 5

Tisíc orků Tisíc orků Robert Anthony Salvatore

Tak co napsat? Stejný spisovatel, stejní hrdinové, čerství nepřátelé, stále ta samá akce a ono to furt funguje. Dokonce poprvé jsem byl napnutý. Za mě jedna z nej knih o Drizzitovi :D

11.09.2019 5 z 5

Mečové moře Mečové moře Robert Anthony Salvatore

Jak mě minulý díl zklamal tak jsem si na tomto zlepšil náladu. Je to návrat k tomu co známe z 11 dílů. Jedna akce za druhou.

23.08.2019 4 z 5

Páteř světa Páteř světa Robert Anthony Salvatore

Co napsat? Poprvé mě Salvatore nudil. Prolouskat se na konec bylo teda něco.
Normální telenovela.... On chce ji, ona nechce jeho. Ona chce jeho, on chce ji, ale nejde to. On nechce ji ona chce jeho.
Wulfgar no co no.

04.08.2019 2 z 5