Černá cesta

Darrick Lang se vrací domů. Před lety odešel z Bramwellu, aby se zkusil nějak protlouct jako žoldák nebo námořník. Ale Bramwell už není tím městem, které kdysi opustil. Mezi jeho obyvatele se vplížilo něco temného a strašlivého. Je to velmi staré a hlavně trpělivé, připravené vlákat nevinné do sítí zášti, nenávisti a zla, aby to skrze ně mohlo ovládnout celou zem. Ta stejná moc nyní volá i Darricka a jeho možná jedinou nadějí je projít cestou zatracení přímo do Horoucích Pekel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380/diablo-cerna-cesta.jpg 3.596

Diablo 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Black Road, 2002

Kniha Černá cesta

Luigi1

Tento díl se moc nepovedl.

rosotaj
02.07.2020

Trochu slabší díl, hlavně teda v první části knihy. Ale i tak se to dobře četlo a bavilo. Lehká a nenáročná fantasy.

JaninaCZ
30.01.2020

Nenáročné, odpočinkové čtení. Království stínu pro mě bylo o kousek lepší, ale i tak se to četlo dobře. Co mi vadilo, tak to byly všudypřítomné překlepy a chyby v textu, občas to bylo dost rušivé, korektor se asi moc nepředřel.

l.e.d
28.12.2019

Za mě lepší než dědictví krve, ale horší než pavoučí měsíc.

Israha
10.12.2018

V popisech akce a fungování světa Diabla v celé své temnotě a drsnosti výborné, ale snaha o epický dějový oblouk tomu ve své nedotaženosti a zkratkovitosti podráží nohy. Darrick Lang coby hlavní postava není tak vrstevnatý a propracovaný, jak se ho autor pokouší ztvárnit; lidský záporák je nevýrazná figurka a démon v pozadí je spíš anonymním hybatelem dění, než zajímavým charakterem. Snaha o přesah za hranice "obyčejné" sword and sorcery fantasy se zde Melu Odomovi spíše vymstila. Ve výsledku spíš průměrné čtení, které zaujme zdařile napsanými souboji a atraktivním herním světem, ale už méně zápletkou a nosnými motivy příběhu.

DarthAndreas
10.08.2018

Neinvenčně napsaný relativně průměrný příběh, který primárně těží z příslušnosti k úspěšné herní značce. Jako odpočinkové letní čtivo mi to ale naprosto stačí a zavěrečných asi osmdesát stran bylo přece jen poměrně dobrých. Jediné co tak výrazně snižuje kvalitu knihy je naprosto zhůvěřilý překlad, který pravděpodobně korektora neviděl ani z vlaku a z něhož nejvíce ční nadměrné a ještě k tomu nesprávné používání slovícka jenž.

Charlie119
09.08.2018

Inu, bylo tam plno slabších míst. Díry byly vidět. V zásadě to drželo pohromadě, ale žádná sláva to není. A oproti První knize Diabla je to opravdu někde jinde. Navzdory tomu, jsou ještě horší díla. Relativní průměr.

Zelený_Drak
16.09.2017

Mně to teda nepřišlo jako nejslabší Diablo. Pravda, nenapsal to Knaak, ale to tomu spíš přidalo. Bohužel ani Odom se nevyhnul některým stejným chybám jako je nekonečné omílání téhož pořád dokola (aby jako čtenář náhodou nepřehlédl, že Darrick neměl šťastné dětství) a značné předvídatelnosti (hned jsem věděla, kdo umře), nebo třeba poskytování zbytečně velkého prostoru postavám, které pro děj nakonec neměly vůbec žádný význam (králův synovec).

Jinak se to po pomalejším rozjezdu a nudnější části někde kolem druhé čtvrtiny dalo číst asi stejně jako všechny ostatní díly, děj občas plynul dobře, občas drhnul. To, co knize ubralo nejvíc, byla absence jakéhokoliv pokusu o humor. Černá cesta není napsaná tak dobře, aby jí absence humoru neškodila.

V českém překladu zůstalo dost překlepů a překladatel asi začal nějak experimentovat, protože místo "sem" používá "tu" a "do ruk" mi zní nějak podezřele slovensky.

herní adaptace

Mel Odom