Černá cesta

Darrick Lang se vrací domů. Před lety odešel z Bramwellu, aby se zkusil nějak protlouct jako žoldák nebo námořník. Ale Bramwell už není tím městem, které kdysi opustil. Mezi jeho obyvatele se vplížilo něco temného a strašlivého. Je to velmi staré a hlavně trpělivé, připravené vlákat nevinné do sítí zášti, nenávisti a zla, aby to skrze ně mohlo ovládnout celou zem. Ta stejná moc nyní volá i Darricka a jeho možná jedinou nadějí je projít cestou zatracení přímo do Horoucích Pekel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380/diablo-cerna-cesta.jpg 3.574

Diablo (3.)

The Black Road (2002)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

DarthAndreas

Neinvenčně napsaný relativně průměrný příběh, který primárně těží z příslušnosti k úspěšné herní značce. Jako odpočinkové letní čtivo mi to ale naprosto stačí a zavěrečných asi osmdesát stran bylo přece jen poměrně dobrých. Jediné co tak výrazně snižuje kvalitu knihy je naprosto zhůvěřilý překlad, který pravděpodobně korektora neviděl ani z vlaku a z něhož nejvíce ční nadměrné a ještě k tomu nesprávné používání slovícka jenž.

Charlie119

Inu, bylo tam plno slabších míst. Díry byly vidět. V zásadě to drželo pohromadě, ale žádná sláva to není. A oproti První knize Diabla je to opravdu někde jinde. Navzdory tomu, jsou ještě horší díla. Relativní průměr.

Zelený_Drak
16.09.2017

Mně to teda nepřišlo jako nejslabší Diablo. Pravda, nenapsal to Knaak, ale to tomu spíš přidalo. Bohužel ani Odom se nevyhnul některým stejným chybám jako je nekonečné omílání téhož pořád dokola (aby jako čtenář náhodou nepřehlédl, že Darrick neměl šťastné dětství) a značné předvídatelnosti (hned jsem věděla, kdo umře), nebo třeba poskytování zbytečně velkého prostoru postavám, které pro děj nakonec neměly vůbec žádný význam (králův synovec).

Jinak se to po pomalejším rozjezdu a nudnější části někde kolem druhé čtvrtiny dalo číst asi stejně jako všechny ostatní díly, děj občas plynul dobře, občas drhnul. To, co knize ubralo nejvíc, byla absence jakéhokoliv pokusu o humor. Černá cesta není napsaná tak dobře, aby jí absence humoru neškodila.

V českém překladu zůstalo dost překlepů a překladatel asi začal nějak experimentovat, protože místo "sem" používá "tu" a "do ruk" mi zní nějak podezřele slovensky.

Etelea
11.09.2015

Ano, pravda, je slabší. Ale i tak zajímavé. Já si čtenářsky pošmákla.

SiuxBeast
17.04.2014

Není špatné ale asi nejslabší co diablo co jsem četl

Anodyne
29.08.2013

Neslabší díl knížního Diabla - obsahuje nesympatické postavy a celkově je děj nudný i po snaze o šiřší záběr (zhruba v půlce knihy je mnohem větší časový posun). Průměrné fantasy.

yank3e
13.01.2013

Asi nejslabší díl Diablo série, taková spíš podprůměrná fantasy, kterých je kupa...

herní adaptace

Mel Odom