Černá cesta

od:

Černá cesta

Darrick Lang se vrací domů. Před lety odešel z Bramwellu, aby se zkusil nějak protlouct jako žoldák nebo námořník. Ale Bramwell už není tím městem, které kdysi opustil. Mezi jeho obyvatele se vplížilo něco temného a strašlivého. Je to velmi staré a hlavně trpělivé, připravené vlákat nevinné do sítí zášti, nenávisti a zla, aby to skrze ně mohlo ovládnout celou zem. Ta stejná moc nyní volá i Darricka a jeho možná jedinou nadějí je projít cestou zatracení přímo do Horoucích Pekel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380/diablo-cerna-cesta.jpg 3.671
Série:

Diablo (3.)

Originální název:

The Black Road (2002)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Zelený_Drak
16.09.2017

Mně to teda nepřišlo jako nejslabší Diablo. Pravda, nenapsal to Knaak, ale to tomu spíš přidalo. Bohužel ani Odom se nevyhnul některým stejným chybám jako je nekonečné omílání téhož pořád dokola (aby jako čtenář náhodou nepřehlédl, že Darrick neměl šťastné dětství) a značné předvídatelnosti (hned jsem věděla, kdo umře), nebo třeba poskytování zbytečně velkého prostoru postavám, které pro děj nakonec neměly vůbec žádný význam (králův synovec).

Jinak se to po pomalejším rozjezdu a nudnější části někde kolem druhé čtvrtiny dalo číst asi stejně jako všechny ostatní díly, děj občas plynul dobře, občas drhnul. To, co knize ubralo nejvíc, byla absence jakéhokoliv pokusu o humor. Černá cesta není napsaná tak dobře, aby jí absence humoru neškodila.

V českém překladu zůstalo dost překlepů a překladatel asi začal nějak experimentovat, protože místo "sem" používá "tu" a "do ruk" mi zní nějak podezřele slovensky.

Etelea
11.09.2015

Ano, pravda, je slabší. Ale i tak zajímavé. Já si čtenářsky pošmákla.

SiuxBeast
17.04.2014

Není špatné ale asi nejslabší co diablo co jsem četl

Anodyne
29.08.2013

Neslabší díl knížního Diabla - obsahuje nesympatické postavy a celkově je děj nudný i po snaze o šiřší záběr (zhruba v půlce knihy je mnohem větší časový posun). Průměrné fantasy.

yank3e
13.01.2013

Asi nejslabší díl Diablo série, taková spíš podprůměrná fantasy, kterých je kupa...


Štítky

herní adaptace

Autor a jeho další knihy

Mel Odom

Mel Odom
americká, 1957

Uživatelé mají knihu

v Přečtených111x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce72x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit14x