Princezna z Marsu přehled

Princezna z Marsu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26349/bmid_princezna-z-marsu-WST-26349.png 4 136 136

John Carter, pán Marsu série

Při potyčce s indiány se kapitán John Carter dostane do podivného stavu a zjistí, že „neznámá síla táhne ho k Marsu“. Když se probere, leží nahý v nepozemské krajině, která je opravdu Marsem. Vzhledem k tomu, že jeho tělo je navyklé vyšší gravitaci, předčí po fyzické stránce všechny domorodce a působí dojmem pravého supermana. S domorodci se setká záhy – je zajat kmenem zelených čtyřrukých Tharků a v jakémsi volném zajetí se za pomoci Tars Tarkase a Soly naučí marťansky a spoustu jiných užitečných věcí. Jednoho dne dojde ke střetu mezi Tharky a neznámými vzducholoďmi – jedna je sestřelena a vystoupí z ní krásná dívka rudé pleti – Dejah Thoris, princezna z Helia. Potká ji stejný osud jako Cartra, brzy se sblíží a zamilují …... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Paseka

A Princess of Mars , 1912

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Princezna z Marsu. Přihlašte se a napište ho.

R47
09.02.2024 4 z 5

Old Shatterhand (anebo spíš Kara ben Nemsí) na Marsu. Vypněte mozek a nechte se unášet. Pak to nejde nemilovat.

Ayla767
20.09.2023 5 z 5

Byla jsem asi v šesté třídě a náhodou objevila v knihovně mého tatínka tuto knížku. Nemohla jsem se nejprve od prohlížení si obrázků odtrhnout a začetla se. Dobrodružný a pro mě nezapomenutelný příběh.
Dodnes tyto knížky schovávám, musím si je po velmi dlouhé době znovu přečíst.
Je to dobrodružství Johna Cartera z Barsoomu a jeho princezny Dejah Thoris.
Velmi podařené ilustrace pana V. Čutta a překlad do češtiny Dr. Jirky Macáka, úžasně doplňující atmosféru dobového vydání.

murdoch
18.06.2023 3 z 5

John Carter je legendární série, která pomáhala utvářet náhled na sci-fi mnoha fanoušků žánru. Já se k ní dostal právě přes Princeznu z Marsu, ale protože jsem mezitím přičuchnul spíš k technologičtějšímu stylu a oblíbil si ho, tak musím přiznat, že to zas tak úplně není můj "cup of tea". Ale nevadí mi to číst a vlastně si ten příběh přese všechno, co jsem do teď napsal, i užívám.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Princezna z Marsu v seznamech

v Právě čtených2x