Bohové na Marsu

Po dlouhém a nedobrovolném pobytu na Zemi se John Carter konečně vrací na svůj milovaný Mars. Probouzí se však ve zcela neznámé krajině, kde není ani stopy po jeho ženě, krásné Dejah Thoris. Brzy zjišťuje, že se ocitl v legendárním barsoomském ráji - ráji, z něhož dosud nikdo nevyvázl živý.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26350/bohove-na-marsu-26350.jpg 3.953

John Carter, pán Marsu (2.)

The Gods of Mars (1918)

Dobrodružné, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Paseka

sirojezkin

Kniha byla velice pěkná, bohužel spíše pro muže. Odehrává se tam příliš bojů.

ludek.n

Další povedené dobrodružství na Marsu. John Carter je přesně ten typ hrdiny, kterého si člověk zamiluje a kterému drží palce, ať už se dostane do jakékoli šlamastyky. A že jich nikdy není málo a jsou smrtelně nebezpečné snad ani není třeba zmiňovat. John Carter jde z akce do akce, jen co vyvázne z jednoho dobrodružství, už je druhou nohou v dalším. Napětí od začátku až do konce.

rm
18.07.2017

Super, ani druhý díl nemá chybu. Historická sci-fi :-)

kristyna6626
11.10.2016

Druhý díl příběhu se mi velmi líbil. Se spoustou akce v knize čtení až moc rychle ubíhalo. Líbila se mi ta neočekávaná setkání a překvapení, kdo přežil nebo kdo přibyl :D
Jen mě trochu rozesmutnil ten konec. Není to špatné zakončení příběhu (aspoň bylo o čem dál psát), ale tak nějak jsem až do poslední stránky doufala, že to dopadne jinak :)
Ale zase můžu vřele doporučit a hurá na další díl :-)

jiri.one
11.06.2015

Druhý díl dobrodružství Johna Cartera na Marsu pro mě byl ohromným překvapením. Ačkoliv už předchozí díl nebyl vůbec špatný, tak tento dokázal laťku ještě zvýšit a proto si mé hodnocení 80% plně zaslouží.
John Carter se po 10 pozemských letech vrací na Mars. Bohužel jeho návrat tentokrát není na žádné místo, které zná, ale přímo do Údolí Dor, kam chodí Marťané zemřít. Štastná náhoda tomu chtěla, že první myslící bytost, kterou po vstupu na Mars uvidí, je opět Tars Tarkas. Společně s ním se hned po pár stránkách pouští do boje. Nejdřív společně bojují proti rostlinným lidem a bílým opicím, pak proti Thernům, pak se tito dva velcí bojovníci na chvíli vydají každý jinam, aby se ve finále opět spojili a ve velkém finále bojovali proti všem.
Co musím knize opět vytknout, to je už jednou zmíněná "šťastná náhoda". Tentokrát se hrdinům přihodí tolik šťastných náhod, že už vás to při nejmenší nutí kroutit hlavou. Typickým přikladem budiž schození Soly ze vzducholodi, která pád přežije díky tomu, že čirou náhodou nepadala obrovské tisíce stop, ale čirou náhodou spadla jen dvacet stop na vrcholek jedné hory, nad kterou vzducholoď zrovna prolétala. Toto už je opravdu moc, ale těch příkladů by se v knize našlo mnohem více a tak tyto kazí celkový dojem z jinak opravdu zajímavé a originální knihy. Řekl bych, že je to dáno stářím knihy, kdy lidé v tehdejších dobách věřili na náhody mnohem více než teď a chtěli si o nich přečíst.
Nicméně nebýt "faktoru náhody" tak je kniha super a mohu ji doporučit každému, dokonce si myslím, že není nutné mít už přečtený první díl. Sice tím přijdete o pár odkazů, ale jinak kniha působí celistvě i bez znalosti předchozí knihy.

Richie1
18.01.2015

V druhém pokračování dobrodružství Johna Cartera na Marsu autor opět popustil uzdu své fantazii a zavádí čtenáře do dosud nepoznaných končin Marsu, kde žijí další neznámé národy či rasy. John Carter prokazuje své neobyčejné bojové schopnosti stejně tak jako inteligenci, díky které se dokáže dostat i z téměř bezvýchodných situací. Akce stíhá akci a na konci románu dochází dokonce k mohutným bitvám obrovských armád. Nic ale není rozhodnuto, dobrodružství bude pokračovat...
Přes své stáří se tato průkopnická scifi četla velmi dobře a rád autorovi odpouštím i některé poněkud neuvěřitelné náhody (hlavní hrdinové se nakonec vždy nějak zázračně potkají) nebo naivnější technické popisy.

calfa
29.08.2013

Moc pěkné dobrodružství z Marsu, spousta temných chodeb a tajemství. Připadal jsem si jako při některém dobrodružství Indyho nebo ve Hvězdných válkách, a pak kde bral Spielberg inspiraci. Těším se jak to dopadne s Cartrovou milovanou princeznou z Marsu.