Království stínu

Království stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397/bmid_kralovstvi-stinu-xdz-397.jpg 4 189 27

Diablo série

Legendy vypráví o dávno ztraceném městu jménem Ureh, jenž mnozí považovali za bránu do Nebeských Výšin. Věří se, že každé dva tisíce let, když dojde ke konjunkci těch správných planet a na ruiny padne stín hory Nymyru, Ureh se vrátí – a s ním i všechny ztracené poklady, jichž se ti, kdo v sobě naleznou dost odvahy, mohou pokusit zmocnit. Poté, co strávil téměř celý život výzkumem a složitými výpočty, přišel vizjereiský čaroděj Quov Tsin, aby byl sám svědkem znovuzrození Urehu. To, co Tsina a jeho družinu najatých žoldáků čeká, však s jejich vysněnými představami nemá zhola nic společného. Sen o svatém Urehu se pomalu mění ve strašlivou noční můru, která je nakonec všechny pohltí. Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků… a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Kingdom of Shadow , 2002

SUC185
25.10.2022 4 z 5

Dostal jsem s k ní po přečtení Dědictví krve a můžu srovnat jen s ní. Tato knížka měla taky spád a čtení rychle a příjemně uteklo, ale Dědictví bylo pro mě o něco lepší.
Nic méně taky lehká, svižná a dobře čtivá fantasy.

Nikusha
01.07.2022 4 z 5

Diablo jsem nikdy nehrála a ani jsem nečetla první díl, ale i tak se mi knížka moc líbila. Po prvních pár kapitolách kdy se člověk nějak seznámí s postavami se to hezky rozjede a vytváří se samostatný příběh, který ani nemusí na nic navazovat. Třeba navazuje, ale čtenář žádné předchozí souvislosti nepotřebuje. Je to napínavé, strašidelné, poutavé. Pro fanouška hry to musí být úplná pecka.

Macheta
29.01.2021 3 z 5

Království stínu, podobně jako předchozí díl - Dědictví krve, příliš neoplývá atmosférou herního Diabla. Přestože Knaak je skvělý spisovatel, příběh prokletého paláce byl pro mě spíše nezajímavým výletem do dark fantasy světa. Diablova přítomnost v této knize pak vyznívá jako přání vydavatele, než jako nezbytná součást vyprávění. Předchozí díl má u mě o bodík více. Samozřejmě palec nahoru za Zayla. Uvidíme, co přinese Černá cesta...

Luigi1
24.01.2021 4 z 5

Zajímavé a dobře čtivé.Zajímavě podané pokračování.

Karlo5o
23.08.2020 4 z 5

Přečteno doopravdy jedním dechem. Lepší jak předchozí díl, ale samozřejmě nesrovnatelné s jinými většími fantasy díly. Ale je to výborná odpočinková četba, která mám dojem mnohem více potěší čtenáře, kteří hráli samotnou hru, mě tedy rozhodně vyvolala krásné vzpomínky na hraní za Necromancera. Doporučuji.

rosotaj
02.07.2020 5 z 5

Zajímavá myšlenka mrtvého města Ureh. Užíval jsem si scény s nekromancerem Zaylem. Klasická fantasy meče a kouzel.

l.e.d
07.12.2019

Po prvním díle jsem se další knihy bál, ale zbytečně. Kniha je skvěle napsaná, temná, zábavná. Mohu doporučit.

Grepp
04.06.2019

Knaak sa poučil, tajomstvo úspechu Království stínu v porovnaní s Dědictvím krve tkvie v zmene štýlu a vôbec celkového prístupu. Ideálne čítanie do práce, tramvaje, či na večerné posedenie u jazera.

Forest66
28.02.2019 4 z 5

Poslední kniha ze světa diabla, která mi chyběla a můžu říct, že nejlepší na konec :)

SkillJam
14.01.2019 5 z 5

Nejlepší kniha ze světa Diabla. Království je naprosto úchvatné a do dneška nezapomenu na moment, kdy se město změní, ukáže svou pravou tvář a hlavní hrdina utíká pryč a popisuje co vidí. V mladém věku, kdy jsem knihu četl, to pro mě bylo opravdu silné a do dneška na ní moc rád vzpomínám. Knaak je prostě třída ve fantasy knihách z herních světů. S ním nikdy nemůžete šlápnout vedle.

Israha
24.10.2018 5 z 5

Nejlepší knižní Diablo. Krystalicky čistá fantasy z kategorie "meč a magie", okořeněná kapkou tajemna a mystiky, a psaná opět tím typickým akčním a dynamickým stylem, díky kterému mě Knaak bavil a pořád ještě dost baví. Znalci herní předlohy budou nadšeni dvojnásob, opět si totiž užijí tuny referencí v podobě monster, lokací, kouzel a rozvíjení mytologie. Svěžím elementem je pak přítomnost odlehčujících prvků, kterým vévodí oživená lebka žoldáka Humbarta; herní série vždy byla striktně vážná a osudová, zde však občasný nadhled vůbec nepřekáží a naopak si myslím, že ještě posiluje čtivost knihy. Kdo má rád brakovou, přímočarou fantasy z atraktivního prostředí, a užije si barvité popisy soubojů více, než komplikované vztahy mezi postavami, s Královstvím stínu se trefí do černého.

Charlie119
26.07.2018 5 z 5

Jednoduché. Čtivé. Má to spád, tak co víc si přát? :-) Nehledáte-li nic víc, než slušnou zábavu. Dostanete ji na stříbrném podnose.

Miro.slav
26.10.2017 5 z 5

Prečítané ešte v časoch, keď sa fantasy zháňala dosť ťažko a boli ste radi, keď ste v knižnici našli aspoň niečo. Knaaka mám rád kvôli jeho ságe DragonRealm. Tu tiež nepísal zle, malo to temnú atmosféru a príbeh odsýpal. Neskutočn vynikajúco opísané kulisy prekliateho mesta. Musím prečítať ešte raz a hlavne postupne ako je to písané v sérii.

Zelený_Drak
05.09.2017 2 z 5

Nejlepší kniha od Knaaka, kterou jsem dosud četla. I pro mě to hodně táhne nahoru právě prostředí Diabla, ale poprvé je zápletka taková, že mi snad i utkví v paměti. Bohužel je kniha nevyvážená. Rozjezd byl dost pomalý, zápletka trochu protažená a závěr velmi předvídatelný. Pointa se dala částečně odhadnout už ve chvíli, kdy se žoldáci dostali do Světla mezi světly. Celkově se mi ale dost líbila, pro jednou byl Knaakův příběh uvěřitelný a postavy se nepohybovaly jen jako loutky, ale jejich motivace byly i dobře srozumitelné a věrohodné. Nejlepší postavy jsou samozřejmě Zayl s Humbartem, ale že by mi přišli nějak třeskutě vtipní nebo jako postavy, o kterých bych nutně chtěla další příběh, to ne. Na druhou stranu, pokud jsou v Pavoučím měsíci, tak se na něj hned těším o něco víc.

Zato asi tak tisící Knaakova rusovlasá čarodějka v zelených šatech mě poněkud znechutila, i když jako postava nebyla špatná. Knaak by těm rusovlasým čarodějkám aspoň nemusel pokaždé oblékat zelené šaty. Mohl by občas prostě napsat jen něco jako "ve večerní róbě vypadala úžasně".

Ve městě byla hned zkraje úplně zbytečná scéna "prvních problémů". Podobně Kentrilova procházka s princeznou po džungli a Zaylův souboj před vyvoláváním patří ke scénám, které jsou pro příběh úplně nedůležité. Jde nejen o Knaakův typický problém, ale i o typický problém amerických autorů obecně (jsou prý placeni podle rozsahu). Dobrý redaktor by to z knihy vyškrtal a nechal více vyniknout důležité věci, jako je úplně první souboj s netvorem. Ten je důležitý, protože díky němu se čtenář rychle seznámí s Kentrilovou náladou.

Gordonlord
02.08.2017 3 z 5

Diablo patří mezi moje nejoblíbenější herní série. Proto samozřejmě na knihy z tohoto světa musím nahlížet trochu růžovější optikou než běžný čtenář. Ale stejně - postavy zde obsažené sice nejsou generické, ale taky vcelku ničím zajímavé ani poutavé, takže se mi k nim nijak extra nepodařilo přilnout.

Příběh je od začátku takový nezáživný, herní, což se změní po té, co se zjeví Království Stínu v celé své plné "kráse". Celou dobu jsem nevěděl, co přesně mi na tom království nesedí, cítil jsem, že něco je špatně, ale nedokázal jsem to pojmenovat...takový pocit silného neklidu z jeho obyvatel. Nevím, jestli to byl Knaakův záměr, ale tenhle prvek knihy mě skutečně dostal a k ději opravdu připoutal. Nutno dodat, že kostra děje a hlavní zápletka je vcelku slušně vymyšlená a originální, stejně jako v prvním díle téhle knižní série. Jak se vyvine Kentrilova láska ke králově dceři, co zlého o království ve stínu hory Zayl a Humbartova lebka vypátrají...tohle mě bavilo.

Ovšem ve chvíli, kdy se ke konci knihy pravda odhalila a karty byly definitivně rozdány, mi celé finále přišlo už naprosto zbytečné, předem určené, nudné a do jeho čtení jsem se musel horko těžko nutit.

Suma sumárum - průměrně dobré fantasy. Jo - a potěšilo, že se zde na chvíli mihl i samotný Diablo !

MinaHawke
27.03.2017 5 z 5

Velmi dobré fantasy, moc mě bavil Zayl se svým kosťou Humbartem.

CharlesWard
06.12.2016 3 z 5

Příjemné fantasy, které jako celek splňuje účel ale při podrobnějším průzkumu, působí poněkud lacině.

rael0482
24.06.2016 5 z 5

Perfektní fantasy. Neustále se v příběhu něco děje. To je prostě celý R. A. Knaak. Hru Diablo mám rád a knížky snad ještě raději. Od pana Knaaka jsem četl všechny knihy, které mají nějakou souvislost s Blizzardem, ale jeho styl psaní mě dostal natolik, že se pustím i do dalších knih, mimo Blizzarďáckou auru.

Ashen-Shugar
22.02.2016 4 z 5

Skvělé, akorát jsem z toho měl vždycky chvíli po čtení mírné deprese.

MartinSt
13.01.2016 5 z 5

Jakožto milovník série her Diabla jsem to musel zkusit (i když jsem se bál, že to bude brak), ale musím říct, že jak Dědictví krve, tak Království stínu mě neskutečně bavilo, Království teda o nějakých 10% více :) postava Zayla a humorného kostěného společníka je top :)

magie čarodějové démoni nekromancie podle videohry, podle PC hry lebky, kosti

Richard A. Knaak
americká, 1961