Království stínu

Legendy vypráví o dávno ztraceném městu jménem Ureh, jenž mnozí považovali za bránu do Nebeských Výšin. Věří se, že každé dva tisíce let, když dojde ke konjunkci těch správných planet a na ruiny padne stín hory Nymyru, Ureh se vrátí – a s ním i všechny ztracené poklady, jichž se ti, kdo v sobě naleznou dost odvahy, mohou pokusit zmocnit. Poté, co strávil téměř celý život výzkumem a složitými výpočty, přišel vizjereiský čaroděj Quov Tsin, aby byl sám svědkem znovuzrození Urehu. To, co Tsina a jeho družinu najatých žoldáků čeká, však s jejich vysněnými představami nemá zhola nic společného. Sen o svatém Urehu se pomalu mění ve strašlivou noční můru, která je nakonec všechny pohltí. Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků… a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397/kralovstvi-stinu-xdz-397.jpg 4.2172

Diablo 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Kingdom of Shadow, 2002

Kniha Království stínu

Macheta

Království stínu, podobně jako předchozí díl - Dědictví krve, příliš neoplývá atmosférou herního Diabla. Přestože Knaak je skvělý spisovatel, příběh prokletého paláce byl pro mě spíše nezajímavým výletem do dark fantasy světa. Diablova přítomnost v této knize pak vyznívá jako přání vydavatele, než jako nezbytná součást vyprávění. Předchozí díl má u mě o bodík více. Samozřejmě palec nahoru za Zayla. Uvidíme, co přinese Černá cesta...

Luigi1

Zajímavé a dobře čtivé.Zajímavě podané pokračování.

Karlo5o
23.08.2020

Přečteno doopravdy jedním dechem. Lepší jak předchozí díl, ale samozřejmě nesrovnatelné s jinými většími fantasy díly. Ale je to výborná odpočinková četba, která mám dojem mnohem více potěší čtenáře, kteří hráli samotnou hru, mě tedy rozhodně vyvolala krásné vzpomínky na hraní za Necromancera. Doporučuji.

rosotaj
02.07.2020

Zajímavá myšlenka mrtvého města Ureh. Užíval jsem si scény s nekromancerem Zaylem. Klasická fantasy meče a kouzel.

l.e.d
07.12.2019

Po prvním díle jsem se další knihy bál, ale zbytečně. Kniha je skvěle napsaná, temná, zábavná. Mohu doporučit.

Grepp
04.06.2019

Knaak sa poučil, tajomstvo úspechu Království stínu v porovnaní s Dědictvím krve tkvie v zmene štýlu a vôbec celkového prístupu. Ideálne čítanie do práce, tramvaje, či na večerné posedenie u jazera.

Forest66
28.02.2019

Poslední kniha ze světa diabla, která mi chyběla a můžu říct, že nejlepší na konec :)

SkillJam
14.01.2019

Nejlepší kniha ze světa Diabla. Království je naprosto úchvatné a do dneška nezapomenu na moment, kdy se město změní, ukáže svou pravou tvář a hlavní hrdina utíká pryč a popisuje co vidí. V mladém věku, kdy jsem knihu četl, to pro mě bylo opravdu silné a do dneška na ní moc rád vzpomínám. Knaak je prostě třída ve fantasy knihách z herních světů. S ním nikdy nemůžete šlápnout vedle.