l.e.d l.e.d komentáře u knih

Tichá čepel Tichá čepel Robert Anthony Salvatore

Ale jo, kniha pobavila, nenudila, byla taková jaká má být. Jarlaxl je zábavný, Artemis je prostě Artemis. Po 10 dílech už je těžké psát něco nového.
Styl psaní je stejný, děj nepřekvapí. Je to prostě pokračování předchozích dílů.
Mě to bavilo.

14.07.2019 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Má to vzestupnou tendenci a to mě bavil už první díl. Hi-Tech upíři vs. mimozemšťani? Skvělé zakončení předešlých nářezů a styl psaní se mi líbí, tak se vrhnu časem i na další Kotletovky.

02.07.2019 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Fakt mě to baví. Bezvadné pokračování prvního dílu.

02.07.2019 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Chcete se bavit? Nechcete přemýšlet? Vysmát se starému a zažitému? Šáhnete správně. Je to rychlé, zábavné a stojí to za přečtení. Prostě upíři jak je neznáte.
Je to můj první Kotleta na doporučení a bavilo mě to. Určitě přečtu další.

02.07.2019 3 z 5

Cesta k úsvitu Cesta k úsvitu Robert Anthony Salvatore

10 díl je předvídatelný jako ostatní, ale nové prostředí ději pomohlo. Příjemné čtení od začátku do konce. Pěkný posun v ději, nové osoby... co bude asi dál? Hlavně bude mít Drizzt už babu?

Obklíčeni temnotou Obklíčeni temnotou Robert Anthony Salvatore

No co tu napsat. Budu číst další díly? Ano!
Ve všech dílech je Menzo. vlastně jediné město o kterém víme víc. Politika a pletichy vždy uberou na akci. Po 8 dílech je to příjemná změna.
Jarlax bude další postava, kterou asi budeme vídat více.
Kdo bude zajatec ví určitě i malé dítě, ale kniha je povedená, chytlavá a čte se dobře.

Bezhvězdná noc Bezhvězdná noc Robert Anthony Salvatore

Díl č. 8. po předchozím slabším díle je to trochu lepší.
Knihy samotné se mi, ale hodnotí špatně. Beru je zatím jako celek, jako jeden děj. Při přechodu z jedné knihy na druhou vlastně pokračujete v knize předešlé. Čas, děj místa postavy jsou stejné. Jen vždy na začátku dostanete intro.
Jestli mě to ještě nenudí? Popravdě? NE. Je to rychlé, chytlavé, hrdinové jsou trochu Supermani, prostě neumírají a když jo tak je to jen pauza.
Děj se sune dál, nepřátele padají, hrdinové pokračují.
Kniha mě neodradila a přesunul jsem se plynule na 9. díl

Odkaz Odkaz Robert Anthony Salvatore

Už sedmá kniha a vracíme se pod zem. To znamená více boje, víc tmy a rychlejší čtení.
Bohužel jak jsem psal u předchozích dílů, čtenáři nejsou blbci a neustálé opakování kdo je kdo je v každé knize. První strany jsou proto otravné. Nikdo nezačne číst přece ságu od 7 dílu?
Jinak kniha je temnější napínavější, ale stále je to rychlé jednoduché čtení, které má hlavně bavit. A to splňuje.

Rubínový klenot Rubínový klenot Robert Anthony Salvatore

Po předchozím slabším díle jsme zpátky na vlně.
Artemis vs Drizzt. Pragmatický padouch a zásadový dobrák.
Cesta napříč světem. Regis, Wulfgar, Bruenor a Catti, koho by nezajímalo po 6 knihách co jim Salvatore postaví do cesty dál?
Mohu jen doporučit.

Stříbrné prameny Stříbrné prameny Robert Anthony Salvatore

Tato série vyšla 88, 89 a 90 pár let na vymyšlení, psaní a sehnání vydavatele... Můj odhad je, že mu bylo cca 20-25let když vymyslel děj postavy atd. Salvatore byl ovlivněn jinými autory což je normální. Děj je podobný jiné knize, ale ve finále no a co? Je to fantasy. Dobro, zlo, chamtivost, moc, cesta překonávání, odvaha.
Já jsem tuto knihu přečetl jako 5 knihu za sebou a i když byla ještě předvídatelnější než předchozí díly, byla zábavná dle mého má to co má mít. Ano je slabší, ale ne o moc.
Krásné pokračování.

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Tak je to tu, jako u Star Wars byl na světě dřív než první tři díly.
Já se narodil a Drizzt se objevil na pultech (1988). Knihu čekala ještě dlouhá cesta než se objevila v ČR a já Drizzta o mnoho let později objevil.
Drizzta mám rád a v kombinaci s Bruenorem? Paráda. Děj a zápletka? Paráda. Spád a akce? Paráda. Vlastně není co vytknout. Je to skvělé, jednoduché a rychlé čtení!
Jen u překladu bojuju s tím, že Guen je chvilku ten panter a pak ta Guen...

Útočiště Útočiště Robert Anthony Salvatore

Chtěl bych napsat zakončení série je skvělé, ale u Drizzta je to jedna dlouhá sága. Jsem u 10 dílu a zatím to jede dál.
Po prvních dílech v podzemí, kde to Drizzt znal a bojoval je tento díl odlišný. Je tu seznamování s novým prostředím, trochu méně akce a více hledání. Kdo jako já přečetl první dva díly a plynule přešel na tuto knihu si toho asi ani nevšimne.
Drizzt je klaďas kterému prostě fandím. Je to krásně napsaná kniha.
Jediné co mohu vytknout, jak čtu knihy hned po sobě tak neustále intro k postavám mě netěší. Na začátku knihy jsou vypsané všechny postavy a je to poslední díl série. Pochopil bych to vždy u prvního dílu ne u těch dalších.

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

Budu hodnotit vždy celou sérii, protože tyhle knihy jsou pro mě boží.
Salvatore jako fanda Star Wars začal stejně. Nejprve napsal díly 4-5-6, až poté napsal tuto sérii a ukázal nám jak Drizzt vyrůstal, utekl, a rozhodl se jít na povrch. O ději víc psát nebudu. Přečtěte si to!
Celá série v Menzoberranzanu a podzemí je akční, zábavná, strhující, čte se to prostě samo.
To, že Drizzt spatřil světlo světa poprvé ve stejném roce kdy jsem se narodil je pěkný bonus.
Super je, že Salvatore se v psaní tak našel, že vychrlil za tři roky neuvěřitelné dvě celé série, 3+3 knihy. Při čtení je to znát. Dočtete jednu a prostě šáhnete po další knize.
Jen teda některé ty názvy a jména...

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Budu hodnotit vždy celou sérii, protože tyhle knihy jsou pro mě boží.
Jen teda některé ty názvy a jména...

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Tak toto byla jediná kniha, kterou jsem nečetl jako malej.
Posun Paoliniho je parádní a kniha se četla moc dobře. Závěr mě překvapil a potěšil.
Série stojí za přečtení a poslední díl je Super.

01.07.2019 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Paolini je od Eragona o 5 let zkušenější a na knize to je znát. Četlo se mi to teď po x letech mnohem lépe.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Věk spisovatele cca 22let odpovídá knize. Je to špatná kniha? Vůbec ne! Je to dobrá kniha? Záleží kolik vám je! Když jsem to četl někdy v roce 2005 bylo to super. Když jsem to četl teď, už to tak super nebylo, ale je to lepší než Eragon.

Rytíři draka Rytíři draka Chris Bunch

Další boje ve vzduchu, jen místo letadel jsou to draci. Hal v zajetí na to jak je důležitý není skoro hlídaný. Vlastně nad inteligencí nepřátel je lepší nepřemýšlet vůbec.
Zakončení je pak naplácnuté na pár stranách, to budí dojem, že se celou knihu nic neděje a pak vám vše skončí jen tak.

01.07.2019 2 z 5

Bouře křídel Bouře křídel Chris Bunch

Průměrná fantasy s dobrým spádem.
Čtení nenudí a je to převyprávění vzniku bojových letounů, jen ve světě fantasy. Hal je takový válečný superman.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Věk spisovatele cca 20let odpovídá knize.
Je to špatná kniha? Vůbec ne! Je to dobrá kniha? Záleží kolik vám je! Když jsem to četl někdy v roce 2005 bylo to super. Když jsem to četl teď už to tak super nebylo.
Je to jako Harry Potter. Skvělá pohádka a je škoda, že film byla katastrofa.