Domovina

Legenda o Drizztovi 1 - Temný elf 1

Postavení je paradoxem světu mého lidu, poutem moci v hladu po moci. Získává se zradou a vybízí ke zradě těch, kdo ji získali. Nejmocnější postavy v Menzoberranzanu se celý život ohlížejí přes rameno a chrání si záda. Ale smrt obvykle přichází zepředu…

Drizzt Do´Urden

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376/domovina.jpg 4.5337

Forgotten Realms - Temný elf 1.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Homeland, 1990

Kniha Domovina

Luigi1

Velký boj o přežití mezi rody.

berry1009

Další kniha z edice "Neznal jsem, náhodou jsem objevil". A naprosto skvělá. Dokážu se vcítit do temního světa elfích drowů, do pocitů hlavního hrdiny a jeho motivů. Skvělé tempo se drží po celou délky knihy a hned bych chtěl pokračovat déle. Jen musím poznamenat toto: Nikdy bych nechtěl žít v matriarchátu, i kdyby byl jen z poloviny tak strašný, jako zde.

Wulfrik
02.04.2021

Naprosto skvělá kniha pro každého, kdo má rád fantasy žánr. Pro fanoušky DnD a klasických RPG typu Baldur's Gate je tahle kniha nezbytnost. Kniha je protkaná několika pojmy, které si člověk, který se ve světě Forgotten Realms neorientuje bude muset pravděpodobně dohledat, ale rozhodně to neubírá na tempu ani pro nové čtenáře. Během čtení jsem nezaznamenal ani jednu pasáž, která by se vyloženě táhle a byla nudná, takže za mě 5 hvězd.

wasabikanec
28.10.2020

Za mě nejlepší fantasy. Má vše co očekáváte a ještě k tomu něco navíc. Jistě překvapí svou netradiční koncepcí. Prostředí, postavy, princip společnosti - vše krásně do sebe zapadá. Četl jsem jedním dechem až do konce. Menší mínus vidím v přehnaně dlouhých jménech (moje pomůcka: pamatujte si pouze první jméno a zbytek vypouštějte - jinak v knize je i přehled všech jmen). Velmi doporučuji. Tahle kniha se vám zavděčí, pokud ji otevřete.

Luigi1
19.10.2020

Tento první díl jsem přelouskal ani nevím jak.Kniha mě zaujala,Jsemzvědavý jak se hrdinové potatí.Dopručuji

GošaGoša
18.01.2020

Skvělé vyprávění, které rovnoměrně plynulo. I přes krkolomné názvy mě příběh naprosto pohltil. Snadno čitelný vývoj postav, věcnost.

Ma-ra
07.10.2019

Prvni dil dlouhe serie, ktery nas zavade do severni - podzemni casti kontinenta Faerun. Pribeh popisuje zacatky legendy, jednoho z nejlepsich sermiru tohoto fiktivniho sveta Drizzta Do'Urdena. Temneho elfa, ktery se rozhodl odvratit od krutosti a nenavisti temnych elfu - uctivacu temne pavouci bohyne Lolth. Postavu jsem jiz znal pred prectenym knihy, neznal jsem ale vsechny detaily. Kniha je lehce predvidatelna, ale zaroven me autor naprosto nadchnul stylem psani. Skvele popsane mista, postavy i bitvy. Knihu jsem precetl behem 2 dnu. Temna atmosfera Vas naprosto pohlti. Rozhodne doporucuji. Pokud chcete proniknout do sveta Forgotten Realms (USA vydano pres 300 romanu). Mohu jen doporucit zacit prave trilogii Temny Elf.

Archie
16.09.2019

Nadhera! Knizku jsem neplanovane vzal jen jako takovou vatu do vlaku... a za 3 dny bylo hotovo. Salvatore ma totiz vypravecsky dar a perfektne ovlada prostor. Jako kdyby nic nebylo navic a ja pokazde presne vedel, kde se ktera postava nachazi, jakou ma motivaci a roli v pribehu. Ucebnicove. Kniha navic tezi z krute-pohadkoveho sveta Forgotten Realms (vyrustal jsem na Baldurs Gate a Icewind Dale), nekonecne tmy, skal, gnomů, adamantia, vytecne popsane hierarchie temnych elfů a dalsi podzemni haveti. Necekana fantasy perla. Matrono Zlovůle!!