Domovina

Legenda o Drizztovi 1 - Temný elf 1

Postavení je paradoxem světu mého lidu, poutem moci v hladu po moci. Získává se zradou a vybízí ke zradě těch, kdo ji získali. Nejmocnější postavy v Menzoberranzanu se celý život ohlížejí přes rameno a chrání si záda. Ale smrt obvykle přichází zepředu…

Drizzt Do´Urden

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376/domovina.jpg 4.5312

Forgotten Realms - Temný elf 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Homeland, 1990

Kniha Domovina

Wulfrik

Naprosto skvělá kniha pro každého, kdo má rád fantasy žánr. Pro fanoušky DnD a klasických RPG typu Baldur's Gate je tahle kniha nezbytnost. Kniha je protkaná několika pojmy, které si člověk, který se ve světě Forgotten Realms neorientuje bude muset pravděpodobně dohledat, ale rozhodně to neubírá na tempu ani pro nové čtenáře. Během čtení jsem nezaznamenal ani jednu pasáž, která by se vyloženě táhle a byla nudná, takže za mě 5 hvězd.

wasabikanec
28.10.2020

Za mě nejlepší fantasy. Má vše co očekáváte a ještě k tomu něco navíc. Jistě překvapí svou netradiční koncepcí. Prostředí, postavy, princip společnosti - vše krásně do sebe zapadá. Četl jsem jedním dechem až do konce. Menší mínus vidím v přehnaně dlouhých jménech (moje pomůcka: pamatujte si pouze první jméno a zbytek vypouštějte - jinak v knize je i přehled všech jmen). Velmi doporučuji. Tahle kniha se vám zavděčí, pokud ji otevřete.

Luigi1
19.10.2020

Tento první díl jsem přelouskal ani nevím jak.Kniha mě zaujala,Jsemzvědavý jak se hrdinové potatí.Dopručuji

GošaGoša
18.01.2020

Skvělé vyprávění, které rovnoměrně plynulo. I přes krkolomné názvy mě příběh naprosto pohltil. Snadno čitelný vývoj postav, věcnost.

Ma-ra
07.10.2019

Prvni dil dlouhe serie, ktery nas zavade do severni - podzemni casti kontinenta Faerun. Pribeh popisuje zacatky legendy, jednoho z nejlepsich sermiru tohoto fiktivniho sveta Drizzta Do'Urdena. Temneho elfa, ktery se rozhodl odvratit od krutosti a nenavisti temnych elfu - uctivacu temne pavouci bohyne Lolth. Postavu jsem jiz znal pred prectenym knihy, neznal jsem ale vsechny detaily. Kniha je lehce predvidatelna, ale zaroven me autor naprosto nadchnul stylem psani. Skvele popsane mista, postavy i bitvy. Knihu jsem precetl behem 2 dnu. Temna atmosfera Vas naprosto pohlti. Rozhodne doporucuji. Pokud chcete proniknout do sveta Forgotten Realms (USA vydano pres 300 romanu). Mohu jen doporucit zacit prave trilogii Temny Elf.

Archie
16.09.2019

Nadhera! Knizku jsem neplanovane vzal jen jako takovou vatu do vlaku... a za 3 dny bylo hotovo. Salvatore ma totiz vypravecsky dar a perfektne ovlada prostor. Jako kdyby nic nebylo navic a ja pokazde presne vedel, kde se ktera postava nachazi, jakou ma motivaci a roli v pribehu. Ucebnicove. Kniha navic tezi z krute-pohadkoveho sveta Forgotten Realms (vyrustal jsem na Baldurs Gate a Icewind Dale), nekonecne tmy, skal, gnomů, adamantia, vytecne popsane hierarchie temnych elfů a dalsi podzemni haveti. Necekana fantasy perla. Matrono Zlovůle!!

ziriant
28.07.2019

Místy trošku tuctové a předvídatelné - ale co? Nemůže přeci každá kniha extrémně vybočovat, to by potom v tom středu nic nezbylo. Jinak tedy moc fajn fantasy a jsem ráda, že se ke mně na doporučení tento autor dostal. Ráda se hned vrhnu na další díl, což mluví za vše.

l.e.d
02.07.2019

Budu hodnotit vždy celou sérii, protože tyhle knihy jsou pro mě boží.
Salvatore jako fanda Star Wars začal stejně. Nejprve napsal díly 4-5-6, až poté napsal tuto sérii a ukázal nám jak Drizzt vyrůstal, utekl, a rozhodl se jít na povrch. O ději víc psát nebudu. Přečtěte si to!
Celá série v Menzoberranzanu a podzemí je akční, zábavná, strhující, čte se to prostě samo.
To, že Drizzt spatřil světlo světa poprvé ve stejném roce kdy jsem se narodil je pěkný bonus.
Super je, že Salvatore se v psaní tak našel, že vychrlil za tři roky neuvěřitelné dvě celé série, 3+3 knihy. Při čtení je to znát. Dočtete jednu a prostě šáhnete po další knize.
Jen teda některé ty názvy a jména...